Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 25 din 31 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Vin Mar 18, 2011 10:49 pm

@pescar bihor
se vede ca esti nou pe forum si nu-mi stii toate postarile! Dar daca ai avea minte ai stii ca romsilva nu da permis fara Anpa! ei nu elibereaza permise Anpa!Ca sa particip la etapa locala trebuie sa fii membru ajvps! la fel si la finala ... tre sa te califici Exclamation Sezonu de munte incepe la 1 mai si se termina la 15 sept anul acesta pt ca este interzis la lipan pe 2011! inseamna ca mai ies si eu la clean ,nu stau in casa .
Daca ai avea putina rabdare ,concentrare sau spirit de observatie ai fi vazut ca la prieten am pus ghilimele(referindu-ma la tibi cpo) Arrow
daca nu ai fi fost un fanatic aparut in urma impartirii apelor ai fi stiut ca ma contraziceam cu tibi! si eu si B Vasile(care nus ce are acum)si inca vreo cativa!Incompetenta nu a fost pt ca s-a obtinut punctaj maxim!ma bucur ca recunosti ca a fost manevra portocalie!Restul sunt halucinatii ale unui om nebun sau incercari de diversiune ale unui infocat Aqua care nu latra degeaba!.Tu trebuie sa retii un singur lucru:Daca esti .... stai in banca TA!Tu crezi ca sunt de 1 saptamana pe forum ca si tine!Crezi ca nu ma cunoaste lumea?da un search sa vezi de cand sunt membru si citeste si mesajele postate pe anumite subiecte!Eu nu intru sa aberez ca si tine si multi altii pe aici! am intrat initial in ideea de a face ceva constructiv! dar nu s-a putut din cauza legilor in vigoare ! de ce nu a facut Togor ordine de 3 ani de zile pe Crisuri ? Question apele au fost ale tuturor in aceeasi masura(AJVPS,AQUA si LIVADA)...raspunde la aceasta intrebare daca te crezi destept.......dar i-ti traduc eu ce am scris mai sus :APELE AU FOST ALE STATULUI (ANPA) ADICA ALE NIMANUI Exclamation Drept de control aveau doar organele STATULUI + inspectorul piscicol(1 la 3 judete)! Aceste lucruri ar trebui sa le verifice toti cei care se intreaba si urla DE CE nu a facut AJVPS nimic? DE aia ...ca nu aveau dreptul cu toate ca sustineau chiar si pe forum ca au dreptul in unele locuri! dar nu a tinut decat la unii!(aici nu intra in discutie lacurile la care ma refeream ca nu ma intereseaza pescar bihor...ti-ai improspatat memoria?)
Somn usor
Eu chiar nu stiu de ce te iei de Ajvps ca ei nu mai au nici o apa! in apropierea ta,dar lacul de la Petrileni este liber la pescuit ca-i al primariei silent .Urla la Togor ca te taxeaza abuziv pt. ARII PROTEJATE care sunt un mare KKT.Sunt protejate tot felul de specii daunatoare pescuitului si el primeste apele in custodie pe acest motiv!ma repet (am mai zis cu 2 ani in urma) tara de KKT cu oameni de KKT la guvernare alesi de aceeasi oameni !trebuia sa va ganditi si la asta cand a-ti pus stampila pe buletinul de VOT .....sau a-ti fost la pescuit?
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Mar 19, 2011 12:27 pm

pescarbihor a scris:....................

Eeee ! Daca traia si acum Silaghi nu se ajungea aici si nu dansau asa veseli "soriceii" astia pe masa !(Nu-i asa dom.Victor ?) .................

Nu stiu ! scratch

Dar daca stii ceva concret si mai ai si dovezi , nu-nteleg ce sau cine te opreste sa le faci publice , scriele pe acest forum , ce tot o lalai atit si ameninti in stinga si-n dreapta , " scuipa broscoiul care-ti sta-n git'' (citat de la un mare contemporan portocaliu) ! gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Sam Mar 19, 2011 12:47 pm

[color=blue][/1) - NU CREZI CA PREITENII MATALE DE LA AJVPS AR FI TREBUIT SA INCERCE SA CAUTE O SOLUTIE LA HAOSUL ASTA VARA TRECUTA CAND II DOREA FIX IN BASCA SI IN LOC SA SE OCUPE DE SOARTA AJVPS SE LAFAIAU IN CONCEDII PRIN STRAINATATURI ?
2) NU CREZI CA AMICUL TAU TIBI CARE ACUM TACE, A GRESIT FATAL FURNIZAND INFORMATII "DIN INTERIOR" LUI TOGOR CA MAI APOI ASTA SA STIE CUM SA FACA PENTRU A PUNE LABA PE CRISURI ?
3) NU TI SE PARE DAVIDUTA CA INAINTE DE MANEVRELE PORTOCALII AU FOST HOTARATOARE INCOMPETENTA,INDOLENTA SI DEZINTERESUL TOTAL ALE FAIMOASEI CONDUCERI A AJVPS ?

Eeee ! Daca traia si acum Silaghi nu se ajungea aici si nu dansau asa veseli "soriceii" astia pe masa !(Nu-i asa dom.Victor ?) Sprijiniti de o gasca de li chele ,lin gai si pu pincuristi si-au putut face de cap !Cativa,chiar de aici de pe forum,s-au retras recunoscandu-si greseala ! Ati mai ramas doar cativa infocatii,fanaticii ,total patatii care acum latrati la stele despre manevre portocalii in timp ce pescarul de rand sufera ca nu-si poate permite si plati 3 permise cum faci tu !!!
color]
Pe astea nu le-ai vazut ? Am schimbat culoarea ca poate esti daltonist ! Daca nu o sa vezi in continuare o sa o tot schimb pana o sa vezi ! De ce ne tot trimiteti la togor sa-i cerem lui socoteala cand suntem membri ajvps de multi ani ? Om nebun esti dumneata daca iti faci impresia ca ma puteti plimba la togor, fara sa cer socoteala inainte de cum s-au cheltuit banii pescarilor de ani de zile !
- LA AJVPS SINT BANII MEI ,NU LA TOGOR, SI DIN ACEASTA CAUZA AJVPEUL MA INTERESEAZA !
-O SA FIU POATE NEVOIT SA BAG BANI LA TOGOR SI FII SIGUR "DESTEPTULE" ,CU TOATE FACULTATILE TALE CU TOT ,CA DUPA AIA O SA-I CER SOCOTEALA SI LUI TOGOR ! (scolile alea multe ale tale insa te impiedica sa intelegi asta si faptul ca in situatia mea mai sunt mii de pescari
-SUNT EU FANATIC PENTRU CA SUSTIN CA 6 MILIARDE DE LEI ,CARE TOT BIHORU STIE CA EXISTA IN CONT ,NU SUNT CHELTUITI CUM TREBUIE SI DOVADA ESTE CA S-AU PIERDUT APELE SI FONDURILE DE VANATOARE ?

Nu a fost deloc manevra portocalie domnilor ! A fost incompetenta crasa (daca "facultatea" sau limba materna iti permite sa intelegi cuvantul),a fost dezinteres total demonstrat si de modul in care s-au pierdut fondurile de vanatoare,a fost "siguranta" unora care si acum sustin ca asociatia "e de stat",a fost ineficienta conducerii si au mai fost multe altele pe care le negati cu cerbicie dar ne trimiteti in continuare la togor .
V-ati transformat acum in porumbei nevinovati si, aveti tupeul sa va faceti permis la togor,pe care il si criticati .Sustineti ca el ,de trei ani cu cateva sute de membri, trebuia sa fi facut ceva dar uitati cu nerusinare ca ajvpseul avea mii de cotizanti si nu a facut nimic in acesti ani avand miliarde in cont ! S-au populat baltile proprii asa nitel la misto, mai mult pentru cei care ii sustineau, care plateau pe ascuns juma de taxa ! Acum, ca se mai raresc si vanatorii, sfarsitul pare mai aproape !Cercul se va strange incet, incet, ca un lat in jurul conducerii pentru ca pescarii nu sunt de acord sa mai fie dusi cu presul ca pana acum .
TREBUIE CONVOCATA ADUNAREA GENERALA DE URGENTA SI ALESI ALTII LA CONDUCEREA AJVPS BIHOR SPRIJINITI DOAR DE PESCARI SI SI VANATORI SI NU SPRIJINITI DE HÎRCA,PARTIDE SAU ALTCINEVA !

"Eu chiar nu stiu de ce te iei de Ajvps ca ei nu mai au nici o apa! in apropierea ta,dar lacul de la Petrileni este liber la pescuit ca-i al primariei "
...nu vezi cat de ingradit la minte esti cand scrii asta ?
Pai "desteptule" ! TOCMAI ASTA-I BAIUL ! Noi ,pescarii, de ani de zile aveam permis la ajvps sI nu la primaria din Petrileni sau Beius care lasa liber la pescuit ! Nu trebuia acum "sa urlam la togor" ,dupa cum urla prostia din capul tau , daca lua si ajvps arii din alea sau cum dracu le mai zice ! Nu s-au interesat, nu au cunoscut legea berbecii si din pacate am pierdut noi .In alte judete ajvpeseul a putut si aici nu ? Nu vedeti miopilor ca ajvps Maramures a luat aproape tot chiar si de prin judetele vecine ,si unde s-a putut, s-a asociat cu alte asociatii ?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Sam Mar 19, 2011 1:20 pm

Nagy Victor a scris:
pescarbihor a scris:....................

Eeee ! Daca traia si acum Silaghi nu se ajungea aici si nu dansau asa veseli "soriceii" astia pe masa !(Nu-i asa dom.Victor ?) .................

Nu stiu ! scratch

Dar daca stii ceva concret si mai ai si dovezi , nu-nteleg ce sau cine te opreste sa le faci publice , scriele pe acest forum , ce tot o lalai atit si ameninti in stinga si-n dreapta , " scuipa broscoiul care-ti sta-n git'' (citat de la un mare contemporan portocaliu) ! gentleman

Ba stii Dom.Victor prea bine ! Numai ca se pare ca si dumitale ti-a cam pierit cheful sa-ti mai dai cu parerea pe forumuri pentru ca este dificil si riscant sa spui ce stii .Garantat 100% ca stii mult mai multe si preferi sa taci si noi ceilalti intelegem de ce !
Intrati si cititi aici si asteptati "mantuirea" de la mine ca de la Isus cu sufletul la gura dar voi care sunteti plini de informatii taceti in continuare ? Credeti ca este corect ? Care dintre noi a fost mai aproape de ei ca sa poata furniza informatii mai bine ? Nu amenint Victore daca scriu adevaruri primite de la pescari sau angajati ajvps ! Le pun aici cat timp ma veti lasa ,voi care moderati, ca sa stie toti pescarii cum stam si sa-si dea seama ca trebuie sa ia atitudine ca sa se schimbe caracatita aia care juca cu banii nostri dupa bunul ei plac in interese proprii ! 80% actionau in interes propriu ,de gasca si 20% in interesul pescarilor !
De ce crezi ca un om capabil , precum Cosmin T, a fost marginalizat de catre ceilalti ? Eu nu aveam de unde sa stiu asta dar cei care umblati la sedinte si angajatii o stiu !
Eeeee ! Multi puteti fi cei care in burti,gat si chiar in gura inchisa intentionat aveti sute si mii de broscoi din aia raiosi !
Este f. greu pentru mine acum sa triez tot ce capat de la cate unul ca sa pun aici la vedere cat timp nu am fost implicat si nici prea interesat pana acum !Am mesaje care pur si simplu se contrazic pentru ca au facut si din forumul asta o sluga o vreme iar acum sunt chiar uimit ca pot scrie liber aici dupa cat am fost de avertizat de unii prin mesaje private ca sa am grija ca voi fi banat daca mai zic !
Moderatorii si adminii cati or fi ei ,se pare ca si-au schimbat optiunile si asta este primul pas spre normalitate !
...urmatorul pas ar fi ca cei cu "broscoi in gat sa scuipati" mai mult si mai des ca mine !Si nu te acuz neaparat pe tine ci zic asa normal poate mai aude cate unul care trebuie !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Sam Mar 19, 2011 1:44 pm

De ce credeti ca asociatiile nu si-au afisat inca regulamentul pe zonele autorizate si "tarifele pe zone" la sediu asa cum este precizat pe comunicatul ANPA ? Va trebui sa facem plangere la inspectorul piscicol ! Inca nici o asociatie nu le-a postat la loc vizibil la sediu ! Si-au afisat doar victoria ,adica autorizatiile, ca sa ne lase in bezna sa fim obligati sa ne facem permise in ambele locuri ! Treziti-va oameni buni o data !Nu vedeti ca isi bat pur si simplu joc de noi ?
Si la ANPA este ceva murdar in continuare ca Bihorul nu figureaza in tabelul cu asociatii,autorizatii si tarife !Daca institutia nu a facut public inseamna ca inspectorul piscicol nu poate face control decat sa constate daca ai permis anpa sau nu pe apele din Bihor ! Autorizatiile sunt deja la vedere dar tarifele sunt ascunse chiar de catre anpa !

De ce nu dau in presa regulamentele si tarifele ca deja au inceput controalele pe ape si picam nevinovati in ilegalitate cum deja s-a si intamplat saptamana asta cu cativa pescari ?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Mar 19, 2011 1:46 pm

eu nu mai moderez acest forum de ceva vreme (am renuntat)

nu am sters nici un mesaj scris pe acest forum (nu m-i s-a parut corect sa sterg parerea cuiva , chiar daca n-o impartaseam)

la sedinte am participat in calitate de simplu pescar , toti pescarii membri a.j.v.p.s. Bihor aveau si au dreptul s-o faca (ani de zile am vazut aceleasi 5 - 10 fete din peste 4000 de pescari , de ce oare ?! , cit timp a fost bine nimeni nu a protestat ca se fura , ca se-n seala , ca se minte ?!)
acum cind s-a strins latul in jurul gitului , urlam ca-n gaura de sarpe (cind o corabie se scufunda , sobolanii sunt primii care o parasesc) !

unde-ati fost ieri , voi toti prorocii , luminatii si clarvazatorii de azi ?!

ps.

scuze , dar nu stiu cine este Cosmin T. Shocked Embarassed
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Sam Mar 19, 2011 3:20 pm

pescarbihor a scris:
Nagy Victor a scris:
pescarbihor a scris:....................

Eeee ! Daca traia si acum Silaghi nu se ajungea aici si nu dansau asa veseli "soriceii" astia pe masa !(Nu-i asa dom.Victor ?) .................

Nu stiu ! scratch

Dar daca stii ceva concret si mai ai si dovezi , nu-nteleg ce sau cine te opreste sa le faci publice , scriele pe acest forum , ce tot o lalai atit si ameninti in stinga si-n dreapta , " scuipa broscoiul care-ti sta-n git'' (citat de la un mare contemporan portocaliu) ! gentleman

Ba stii Dom.Victor prea bine ! Numai ca se pare ca si dumitale ti-a cam pierit cheful sa-ti mai dai cu parerea pe forumuri pentru ca este dificil si riscant sa spui ce stii .Garantat 100% ca stii mult mai multe si preferi sa taci si noi ceilalti intelegem de ce !
Intrati si cititi aici si asteptati "mantuirea" de la mine ca de la Isus cu sufletul la gura dar voi care sunteti plini de informatii taceti in continuare ? Credeti ca este corect ? Care dintre noi a fost mai aproape de ei ca sa poata furniza informatii mai bine ? Nu amenint Victore daca scriu adevaruri primite de la pescari sau angajati ajvps ! Le pun aici cat timp ma veti lasa ,voi care moderati, ca sa stie toti pescarii cum stam si sa-si dea seama ca trebuie sa ia atitudine ca sa se schimbe caracatita aia care juca cu banii nostri dupa bunul ei plac in interese proprii ! 80% actionau in interes propriu ,de gasca si 20% in interesul pescarilor !
De ce crezi ca un om capabil , precum Cosmin T, a fost marginalizat de catre ceilalti ? Eu nu aveam de unde sa stiu asta dar cei care umblati la sedinte si angajatii o stiu !
Eeeee ! Multi puteti fi cei care in burti,gat si chiar in gura inchisa intentionat aveti sute si mii de broscoi din aia raiosi !
Este f. greu pentru mine acum sa triez tot ce capat de la cate unul ca sa pun aici la vedere cat timp nu am fost implicat si nici prea interesat pana acum !Am mesaje care pur si simplu se contrazic pentru ca au facut si din forumul asta o sluga o vreme iar acum sunt chiar uimit ca pot scrie liber aici dupa cat am fost de avertizat de unii prin mesaje private ca sa am grija ca voi fi banat daca mai zic !
Moderatorii si adminii cati or fi ei ,se pare ca si-au schimbat optiunile si asta este primul pas spre normalitate !
...urmatorul pas ar fi ca cei cu "broscoi in gat sa scuipati" mai mult si mai des ca mine !Si nu te acuz neaparat pe tine ci zic asa normal poate mai aude cate unul care trebuie !
Very Happy nu pot sa cred ca te iei si de Victor Evil or Very Mad
Pentru toate tampeniile de mai sus citeste postul anterior(al meu Twisted Evil ) Ca o precizare :Cosmin T este de fapt juristul care mai face favoruri Ajvps-ului si este unul dintre pescarii de fly cu care mai merg la pescuit!El a castigat crisul prima data cand a fost pierdut in urma cu vreo 2 ani!Nu a fost deloc marginalizat TE ASIGUR eu de asta pescar bihor,tot el se ocupa si de contestatia Ajvps-ului in legatura cu impartirea apelor decatre Anpa si el s-a ocupat si de dosarul de licitatie sau a pus umarul (nu sunt 100% sigur care a fost rolul).........DECI:CE SPUNEAI DESPRE OMUL ACESTA pescar bihor? Ajvps este o asociatia la care ai fost membru-citeste statutul sa vezi care sunt regulile asociatiei,ce drepturi si ce obligatii ai,sa vezi cum se iau deciziile si de catre cine! Dupa mai vorbim Arrow
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  kiske13 Sam Mar 19, 2011 4:03 pm

De loc nu ma intereseaza cearta voastra.
Rog pe cineva sa-mi spuna, daca vreau sa pescuiesc in 2011 pe Cris, unde trebuie sa fac permisul?
Anul trecut am avut la Ajvps.
Multumesc.

kiske13

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Oradea
Ocupatia : Sef de trib
Data de inscriere : 16/12/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  White Shark Sam Mar 19, 2011 4:25 pm

kiske13 a scris:De loc nu ma intereseaza cearta voastra.
Rog pe cineva sa-mi spuna, daca vreau sa pescuiesc in 2011 pe Cris, unde trebuie sa fac permisul?
Anul trecut am avut la Ajvps.
Multumesc.

Deocamdata la Aqua,dar daca AJVPS a depus contestatie si castiga, atunci la ei.Parca mai stie cineva ? Ma gandeam,ca oare daca ar redobandi AJVPS Crisurile,Aqua ar mai cere taxa de acces pe arii protejate? Am fi de tot rasul !!

White Shark

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar de placere
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Mar 19, 2011 4:36 pm

davidco_m a scris:...................
Very Happy nu pot sa cred ca te iei si de Victor Evil or Very Mad
....................

de ce sa ramin tocmai eu pe dinafara ! Laughing Laughing Laughing


White Shark a scris:
kiske13 a scris:De loc nu ma intereseaza cearta voastra.
Rog pe cineva sa-mi spuna, daca vreau sa pescuiesc in 2011 pe Cris, unde trebuie sa fac permisul?
Anul trecut am avut la Ajvps.
Multumesc.

Deocamdata la Aqua,dar daca AJVPS a depus contestatie si castiga, atunci la ei.Parca mai stie cineva ? Ma gandeam,ca oare daca ar redobandi AJVPS Crisurile,Aqua ar mai cere taxa de acces pe arii protejate? Am fi de tot rasul !!

ce a fost ieri nu mai e azi
ce e azi nu va fi miine
ce va fi miine nu se stie

adevarul e ca tot noi PROSTIMEA suferim (platim)
Shocked scratch Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Sam Mar 19, 2011 5:42 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Sam Mar 19, 2011 5:12 pm

pescarbihor a scris:.............

Moderatorii si adminii cati or fi ei ,se pare ca si-au schimbat optiunile si asta este primul pas spre normalitate !

Nu este nimeni oprit sa-si exprime parerea !

va rugam frumos(domnilor membri) sa ramaneti la subiect ,la titlul topicului si sa folositi emoticoane ( daca doriti ) Deci fara cuvinte urate,atac la persoana cuiva,la familia cuiva,la religia cuiva,la originea sau etnia cuiva. Aluziile sint admise in limita bunului simt.In rest scrieti ce doriti !

@pescarbihor

Primul pas spre normalitate ! Scrii domnule ca incepem sa devenim normali ? Multumim in numele www.pescuitbihor.forumgratuit.ro pentru aceasta apreciere (analiza).
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  kiske13 Sam Mar 19, 2011 6:40 pm

Nagy Victor a scris:
White Shark a scris:
kiske13 a scris:De loc nu ma intereseaza cearta voastra.
Rog pe cineva sa-mi spuna, daca vreau sa pescuiesc in 2011 pe Cris, unde trebuie sa fac permisul?
Anul trecut am avut la Ajvps.
Multumesc.

Deocamdata la Aqua,dar daca AJVPS a depus contestatie si castiga, atunci la ei.Parca mai stie cineva ? Ma gandeam,ca oare daca ar redobandi AJVPS Crisurile,Aqua ar mai cere taxa de acces pe arii protejate? Am fi de tot rasul !!

ce a fost ieri nu mai e azi
ce e azi nu va fi miine
ce va fi miine nu se stie

adevarul e ca tot noi PROSTIMEA suferim (platim)
Shocked scratch Twisted Evil

Am auzit ca si Crisul este impartit de la podul de centru spre west si est. Eu fac un permis nou...dar daca vine vreunul sa-mi verifice si ma ia la rost in mod sigur va face o baie.
Problema este ca toti incaseaza legal sau ilegal si cum ai spus Victor, pana la urma noi suferim.
Dar stiti... pestele de la cap se impute! Avem legi de ca..at si toata lumea interpreteaza cum vrea.
Urmeaza ANARHIA.

kiske13

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Oradea
Ocupatia : Sef de trib
Data de inscriere : 16/12/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  raul Sam Mar 19, 2011 7:44 pm

Am auzit ca a castigat Aqua procesul si ca permisele de la ajps nu mai sunt valabile. Este adevarat, stie cineva din surse sigure ceva k eu doar de o luna am facut permisul si am iesit doar de 2 ori pana acuma si cred ca as pica in fund sa nu mai pot merge pe cris la pescuit!
Ceva noutati?
raul
raul

Numarul mesajelor : 113
Localizare : paleu
Ocupatia : DESIGNER-sculptor-pictor
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Sam Mar 19, 2011 7:58 pm

raul a scris:Am auzit ca a castigat Aqua procesul si ca permisele de la ajps nu mai sunt valabile. Este adevarat, stie cineva din surse sigure ceva k eu doar de o luna am facut permisul si am iesit doar de 2 ori pana acuma si cred ca as pica in fund sa nu mai pot merge pe cris la pescuit!
Ceva noutati?
momentan la Aqua...eu mai astept pina la sfirsitul lunii, sa vad ce surprize mai intervin...nu ma dau banii afara din casa si mi-e greu sa umblu cu doua permise in buxa Laughing
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Mar 19, 2011 8:02 pm

@ raul

momentan cred ca nimeni nu stie 100% cine unde si cu ce permis poate pescui in jud. Bihor !
doar stii , traim in Romania , unde totul e posibil !

@ SSebi

eu imi fac la ajvps , o sa mergem impreuna la pescuit cu cele 2 permise Laughing , asa nimeni nu se poate lua de noi Laughing Wink gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Dum Mar 20, 2011 12:52 am

dar de ce nu mergeti la ANPA sa va faceti permise ca doar alea sunt valabile...
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Dum Mar 20, 2011 2:08 pm

La Bolcas , Les , Fegernic si Diosig nu-i suficient permisul (tichetul) A.N.P.A.
pe cris pescuiam f.rar , de acum incolo , cred ca deloc ! si nici pe colectoare nu prea merg (3 - 4 x/an) gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty ajvps bihor

Mesaj  misu Lun Mar 21, 2011 11:24 am

pe cris, se poate pescui linistit doar cu permisul de anpa(30 lei) indiferent de asociatia de unde l-ai cumparat; e adevarat ca aqua cris a primit autorizatiile pe sectoarele de cris dar nu are prevazute taxe suplimentare pt. pescuit, nu apare nimic pe sait anpa(afara de o zona de cris comuna cu jud. arad); deci pt. pescuit nu exista taxe suplimentare pe nici un sector si se poate pescui linistit cu permisul anpa;
problema e cu accesul in ariile protejate, dar ala se aplica si daca faci baie sau te duci cu familia pe cris la picnic, si nu are legatura cu asociatia la care esti membru sau cu autorizatiile pe care le au asociatiile de pescuit, si are o singura valoare stabilita prin lege (deci indiferent daca esti la o asociatie de pescuit sau alta tot atata costa:10 lei/pers pe zi);
pana ce malurile crisului sunt distruse (de idiotii care taie salciile, baga animalele in apa, plus tot felul de balastiere), si nu exista un acces stabilit, nu suntem informati de nici un fel in legatura cu aceste arii protejate,etc., eu le consider ca si pana acum, adica inexistente, deci nu voi platii nimic pe zi si nici abonament anual Smile , ca doar nu suntem in retezat si nici in delta!
misu
misu

Numarul mesajelor : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 05/07/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty RE:AJVPS

Mesaj  pescarus Lun Mar 21, 2011 1:22 pm


Daca mai intereseaza pe cineva,

am trecut azi pe la Ajvps, s-au primit tichetele ANPA.

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Lun Mar 21, 2011 1:56 pm

pescarus a scris:
Daca mai intereseaza pe cineva,

am trecut azi pe la Ajvps, s-au primit tichetele ANPA.

multumim pt. informatii ! gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Lun Mar 21, 2011 2:30 pm

Totusi, as mai avea de adaugat unele "amanunte".
Oameni buni, CONDUCEREA AJVPS, sta ascunsa prin birouri si-i baga la inaintare pe paznici si casierita.
De parca ei ar avea vreo vina pentru ceea ce au "realizat" mai marii Ajvpsului. Cit pot fi de ordinari astia doi: BRONT si JURJ!? Cita lipsa de verticalitate! Incredibil!
Degeaba doresti sa schimbi doua cuvinte cu astia doi, nu ai nici o sansa.
Ce treaba am eu cu paznicii sau casierita!? De ce sa dea ei explicatii despre banii care au fost furati, cheltuiti prin concedii, pe masini, case...? Ca doara nu ei i-au furat, nici cheltuit. Si atunci?
De ce sa dea ei explicatii pentru incompetenta conducerii AJVPS? Nu ei au pierdut nici apele, nici fondurile! Si atunci?
Bront si Jurj: sinteti ca niste tiritoare, nesimtitilor!
DEMISIA!

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  cristi Lun Mar 21, 2011 5:46 pm

ce sa faci cu ei ca nu sunt in stare nici sa combata braconajul ca se braconeaza la greu zeci de kilograme pe noapte, nu ii intereseaza pe astia de apele romane sau de noi pescari, numa sa vina fraieri de noi sa sarim cu banu cand trebuie ca sa le umplem buzunarele
cristi
cristi

Numarul mesajelor : 67
Varsta : 39
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 28/11/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  loci70 Lun Mar 21, 2011 6:24 pm

misu a scris: pe cris, se poate pescui linistit doar cu permisul de anpa(30 lei) indiferent de asociatia de unde l-ai cumparat; e adevarat ca aqua cris a primit autorizatiile pe sectoarele de cris dar nu are prevazute taxe suplimentare pt. pescuit, nu apare nimic pe sait anpa(afara de o zona de cris comuna cu jud. arad); deci pt. pescuit nu exista taxe suplimentare pe nici un sector si se poate pescui linistit cu permisul anpa;
problema e cu accesul in ariile protejate, dar ala se aplica si daca faci baie sau te duci cu familia pe cris la picnic, si nu are legatura cu asociatia la care esti membru sau cu autorizatiile pe care le au asociatiile de pescuit, si are o singura valoare stabilita prin lege (deci indiferent daca esti la o asociatie de pescuit sau alta tot atata costa:10 lei/pers pe zi);
pana ce malurile crisului sunt distruse (de idiotii care taie salciile, baga animalele in apa, plus tot felul de balastiere), si nu exista un acces stabilit, nu suntem informati de nici un fel in legatura cu aceste arii protejate,etc., eu le consider ca si pana acum, adica inexistente, deci nu voi platii nimic pe zi si nici abonament anual Smile , ca doar nu suntem in retezat si nici in delta!
corect...pina ce altii pasc vitele si oile,iar tiganii taie salciile si nu platesc nimic eu nu o sa fiu mai fraier cu permisul platit in buzunar ca nu cumva sa calc cu cizmele peste vreo papadie.
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Lun Mar 21, 2011 8:46 pm

loci70 a scris:
misu a scris: pe cris, se poate pescui linistit doar cu permisul de anpa(30 lei) indiferent de asociatia de unde l-ai cumparat; e adevarat ca aqua cris a primit autorizatiile pe sectoarele de cris dar nu are prevazute taxe suplimentare pt. pescuit, nu apare nimic pe sait anpa(afara de o zona de cris comuna cu jud. arad); deci pt. pescuit nu exista taxe suplimentare pe nici un sector si se poate pescui linistit cu permisul anpa;
problema e cu accesul in ariile protejate, dar ala se aplica si daca faci baie sau te duci cu familia pe cris la picnic, si nu are legatura cu asociatia la care esti membru sau cu autorizatiile pe care le au asociatiile de pescuit, si are o singura valoare stabilita prin lege (deci indiferent daca esti la o asociatie de pescuit sau alta tot atata costa:10 lei/pers pe zi);
pana ce malurile crisului sunt distruse (de idiotii care taie salciile, baga animalele in apa, plus tot felul de balastiere), si nu exista un acces stabilit, nu suntem informati de nici un fel in legatura cu aceste arii protejate,etc., eu le consider ca si pana acum, adica inexistente, deci nu voi platii nimic pe zi si nici abonament anual Smile , ca doar nu suntem in retezat si nici in delta!
corect...pina ce altii pasc vitele si oile,iar tiganii taie salciile si nu platesc nimic eu nu o sa fiu mai fraier cu permisul platit in buzunar ca nu cumva sa calc cu cizmele peste vreo papadie.

aveti dreptate !

un singur lucru nu inteleg , cei care nu-s pescari si nu au ''taxele de mediu'' platite la zi cum vor fi trasi la raspundee ?! Shocked scratch
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Mar Mar 22, 2011 1:10 pm

Am fost azi la Ajvps sa imi scot permisul ANPA.Pescarii sunt debusolati total.Doamna de la ghiseu este asaltata cu intrebari,care nu tin de ea.Nimeni nu stie nimic,nimeni nu spune nimic.Cei care ar fi in masura sa raspunda se ascund prin birouri si nu spun nimic.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 25 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 31 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum