Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 24 din 31 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 27 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re:AJVPS

Mesaj  pescarus Mier Mar 16, 2011 1:29 pm

pescarbihor a scris: *
*
* Raspunde cu citat
*
*
*
*

Re:Aquacrisius

Mesaj nou pescarus Astazi la 12:31 pm

Pentru cei interesati,

ANPA a emis autorizatiile Ajvpsului, toate cu valabilitatea 15.03.2011 - 15.03.2016, dupa cum urmeaza:
1. Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.477/15.03.2011- pentru zona VALEA IERULUI, 31 km: Tarcea-frontiera Ungaria;
2.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.476/15.03.2011 -pentru zona BARCAU, 65 km: Suplacu de Barcau - frontiera Ungaria;
3.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.479/15.03.2011 -pentru zona CULISER, 30 km: Salonta - frontiera Ungaria;
4.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.478/15.03.2011 -pentru zona CANAL COLECTOR, 61 km: Tarian -Tamasda;
5.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.481/15.03.2011 -pentru zona CANAL CEFA III, 4 km: Cefa - Radvani;
6.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.480/15.03.2011 -pentru zona CORHANA, 8 km: Homorog - frontiera Ungaria;
7.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.484/15.03.2011 -pentru zona CANAL TAUT - BARMOD, 30km;
8.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.482/15.03.2011 -pentru zona CANAL CEFA IV, 5 km: piscicola Cefa - frontiera Ungaria.
Semnat- Marian Sorinel Manaila
stampilat- ANPA.


pescarus

Numarul mesajelor: 76
Localizare: bihor
Ocupatia: pescar
Data de inscriere: 22/01/2010

Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj privat

Sus

Aici era locul anuntului dar poate ca pescarusul s-a apucat de halit voblere ca nu vede bine !

@pescarbihor,
in primul rind multumesc pentru copy/paste,dar puteai sa te abtii de la alte comentarii,
in al doilea rind, mai scuteste-ma, cearta-te tu dragutza cu vicele, stiu ca-ti face placere.
Wink

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mier Mar 16, 2011 1:56 pm

[/quote]

@pescarbihor,
in primul rind multumesc pentru copy/paste,dar puteai sa te abtii de la alte comentarii,
in al doilea rind, mai scuteste-ma, cearta-te tu dragutza cu vicele, stiu ca-ti face placere.
Wink [/quote]

Mai "pretene" !Cand erai tu moderator pa ulita asta dadeai suturi in c-r la care ce faceau din astea ! Si nu ma trimite tu la vice ca "placerea ii mare" si cu tine ca si tu,bag sama ,aveai pruncii in pozele alea. Nu ti se pare curios si interesant, ca noi astia :pescar,pescarus,pescuitor, etc., pe aci sa ne stim bine intre noi ?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Mier Mar 16, 2011 2:34 pm

Mai, pescar-ilor,voi aveti "mihai-ita cronica "....Macar pana aflam ce-i cu taxele, reciprocitati, si alte rahaturi, lasati-o mai moale, Apoi, dati-va in stamba, daca nu vreti sa pescuiti....Serios, ce stiti nou de treburile cu licente, autorizatii, taxe de pescuit, de gascarit, etc ??? Vad ca nu mai zice nimeni nimic...Or fi platit toti , ori niciunul ????
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty RE:AJVPS

Mesaj  pescarus Mier Mar 16, 2011 2:41 pm

@pescarbihor,
dom'le nu tin minte nici sa ne fi tras de sireturi vreodata, nici sa fi stat in aceeasi banca in facultate cu matalutza.
din cite poti sa vezi, nu am statut de moderator si acest forum nu este o ulita, mai ales nu a celor "talentati" in ale invrajbitului, cum esti tu. Togor nu are timp pentru forum si te tzupat pa tine la inaintare? Am mai avut p'aci citiva ***! de-ai lui, nu esti primul.
vad ca in continuare este plictiseala pe binsh.ro Wink

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Mar 16, 2011 3:01 pm

HANUMAN astept ideea aia cu care te laudai de ceva vreme , sau este asa de proasta ca nu poti s-o pui pe forum?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mier Mar 16, 2011 4:03 pm

pescarus a scris:@pescarbihor,
dom'le nu tin minte nici sa ne fi tras de sireturi vreodata, nici sa fi stat in aceeasi banca in facultate cu matalutza.
din cite poti sa vezi, nu am statut de moderator si acest forum nu este o ulita, mai ales nu a celor "talentati" in ale invrajbitului, cum esti tu. Togor nu are timp pentru forum si te tzupat pa tine la inaintare? Am mai avut p'aci citiva ***! de-ai lui, nu esti primul.
vad ca in continuare este plictiseala pe binsh.ro Wink


Tre sa fii ***! de-a binelea sa faci pe altu ***! cand scrii urmatoarele :

"Cine stie? Poate Tibi Cpo stie mai bine, cel putin ne povestea la sedinte ca " Iarba pe digurile din Ungaria sint tunse si ingrijite si a crezut ca este un teren privat cind a mers prima data". Si uite ca ei nu cer taxa pentru ariile protejate! "

Nu ai statut de moderator cu acest nume da cu celelalte ? Hai ba recunoaste ca te stiu cei cu care te trageai de sireturi pe bancile asociatiei la sedinte !!!

Este dovada CLARA aceaasta postarte ca esti tu ***! care participai la sedinte si sustineai conducerea aia de rahat care a luat-o in freza de la togor .Acuma de oftica si ca sa nu vi se reproseze rateul ne faceti pe toti "rangerii lu togor" ?Cretinii tre sa inteleaga pana la urma ca fiind pescari de cris toti va trebui sa cotizam la togor indiferent de asociatie din cauza pescarusului si acolitilor lui care au pierdut crisurile !!!


pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re:AJVPS

Mesaj  pescarus Mier Mar 16, 2011 4:13 pm

pescarbihor a scris:
pescarus a scris:@pescarbihor,
dom'le nu tin minte nici sa ne fi tras de sireturi vreodata, nici sa fi stat in aceeasi banca in facultate cu matalutza.
din cite poti sa vezi, nu am statut de moderator si acest forum nu este o ulita, mai ales nu a celor "talentati" in ale invrajbitului, cum esti tu. Togor nu are timp pentru forum si te tzupat pa tine la inaintare? Am mai avut p'aci citiva ***! de-ai lui, nu esti primul.
vad ca in continuare este plictiseala pe binsh.ro Wink


Tre sa fii ***! de-a binelea sa faci pe altu ***! cand scrii urmatoarele :

"Cine stie? Poate Tibi Cpo stie mai bine, cel putin ne povestea la sedinte ca " Iarba pe digurile din Ungaria sint tunse si ingrijite si a crezut ca este un teren privat cind a mers prima data". Si uite ca ei nu cer taxa pentru ariile protejate! "

Nu ai statut de moderator cu acest nume da cu celelalte ? Hai ba recunoaste ca te stiu cei cu care te trageai de sireturi pe bancile asociatiei la sedinte !!!

Este dovada CLARA aceaasta postarte ca esti tu ***! care participai la sedinte si sustineai conducerea aia de rahat care a luat-o in freza de la togor .Acuma de oftica si ca sa nu vi se reproseze rateul ne faceti pe toti "rangerii lu togor" ?Cretinii tre sa inteleaga pana la urma ca fiind pescari de cris toti va trebui sa cotizam la togor indiferent de asociatie din cauza pescarusului si acolitilor lui care au pierdut crisurile !!!


@pescarbihor,
mi-e egal faptul ca tu citesti, dar nu intelegi, inteligenta ta sau lipsa ei nu ma afecteaza de nici o culoare.

Laughing
din punctul meu de vedere discutia este incheiata.
Hai PA!

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Mier Mar 16, 2011 7:03 pm

Baietii!!! asa incep frumoasele prietenii, cu cearta, las ca o sa beti o bere si ajungeti la un numitor comun...hai sa asteptam rezultatele impartirii apelor !!! Laughing Laughing
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mier Mar 16, 2011 9:12 pm

ssebi a scris:Baietii!!! asa incep frumoasele prietenii, cu cearta, las ca o sa beti o bere si ajungeti la un numitor comun...hai sa asteptam rezultatele impartirii apelor !!! Laughing Laughing

Numai sa dea ochii cu mine si o sa si ii dau berea sau mai bine "ceaiul" ! asa cum umbla ei in grup o sa fie serviti ! din pretenie sa tina minte ! neam de slugoi ! el vb de educatie ? ce au facut cu banii nostri de ani de zile ? au papat salarii grase si acum au tupeul sa ne acuze ca suntem oamenii lu togor ca le cerem explicatii si socoteala ?
Capuse pe spinarea pescarilor is astia si voi toti care cititi si nu ziceti nimic sau schimbati subiectul le santeti complici ! asta mai are trei nume pe forumu asta si voi taceti ? nu ii de mirare ca am ajuns in halul asta sa ne ia si banii si sa ne si infunde gura cand se vede clar ca au condus catastrofal asociatia si au disparut banii nostri fara urma in alea 60 de salarii ! Sa mergeti pescarilor la "sediu" daca vreti sa aflati ceva ,sa va legitimati, ca mai apoi sa va poata santaja si ameninta cum deja au facut-o cu cativa care acuma au cam inceput sa taca !!!
ssebi crezi ca poti fi prieten si sa ajungi la numitor comun cu astia ? Poate numai daca ii sustii si accepti sa faci parte din "gasca" !DAR MIILE DE PESCARI CARE DAU BANUL ? SI CARE O SA TREBUIASCA SA MAI DEA SI LA TOGOR ?
DIN CAUZA CONDUCERII AM AJUNS ACUMA SA FIM NEVOITI SA NE FACEM 2 PERMISE !!! NU CREDETI CA ESTE CAZUL SA LASE PE ALTII ?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Joi Mar 17, 2011 2:41 pm

.... mda .....

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Joi Mar 17, 2011 7:31 pm

pescarbihor a scris:
Capuse pe spinarea pescarilor is astia si voi toti care cititi si nu ziceti nimic sau schimbati subiectul le santeti complici ! asta mai are trei nume pe forumu asta si voi taceti ? nu ii de mirare ca am ajuns in halul asta sa ne ia si banii si sa ne si infunde gura cand se vede clar ca au condus catastrofal asociatia si au disparut banii nostri fara urma in alea 60 de salarii ! Sa mergeti pescarilor la "sediu" daca vreti sa aflati ceva ,sa va legitimati, ca mai apoi sa va poata santaja si ameninta cum deja au facut-o cu cativa care acuma au cam inceput sa taca !!!
ssebi crezi ca poti fi prieten si sa ajungi la numitor comun cu astia ?

@ pescarbihor, inca 2-3 postari de genul asta si vor zice Arici Pogonicii libidinosi ca avem ceva in comun, sau, mai concret , ca tu esti eu sau eu sunt tu ! Asta-i filozofia acestui forum ! Din pacate tu nu cunosti toata increngatura de nevertebrate care misuna pe acest forum ! Continua si se vor infatisa singuri ! Bieti trubaduri hraniti cu resturi adunate din farfuriile date retur de la mesele din Felix, vanzatori de caiele si potcoave de cai rapciugosi prin targurile si pietele bihorene (indivizi care n-au fost in stare sa administreze o biata taraba de piata sateasca, si-au radiat-o anii trecuti ca nu erau in stare de ea !!!)...alti comercianti de papuci turcesti si colacei de salvare pt copii, din aia cu ratusca lipita-n fata , etc, etc....pescari "sportivi" ce se trag in poze cu pesti setcuiti! Si-ti mai spun daca vrei...Inclusiv CNP-urile libidinosilor, cu adrese, caziere, activitati, ...N-ai idee cat sunt de fragili in ignoranta lor ....

Iar SSeba sau SSebi....el e prieten cu toti si cu nimeni ! Numitorul comun , totusi, cred ca nu-l apropie de asemenea specimene....Dar si aparentele inseala uneori ....Poate ne spune el !

Cat despre santaj....zero barat...nici amenintarile lor nu ma afecteaza deloc, asa ca....sa ia pauza de ras ! Le e mai util la ten !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Joi Mar 17, 2011 7:54 pm

nu cred ca inseala aparentele in cazul meu... Laughing Laughing sau?...sint un ticalos sau nu sint un ticalos? asta-i intrebarea!! Laughing Laughing Laughing
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Joi Mar 17, 2011 8:08 pm

B Vasile a scris:
pescarbihor a scris:
Capuse pe spinarea pescarilor is astia si voi toti care cititi si nu ziceti nimic sau schimbati subiectul le santeti complici ! asta mai are trei nume pe forumu asta si voi taceti ? nu ii de mirare ca am ajuns in halul asta sa ne ia si banii si sa ne si infunde gura cand se vede clar ca au condus catastrofal asociatia si au disparut banii nostri fara urma in alea 60 de salarii ! Sa mergeti pescarilor la "sediu" daca vreti sa aflati ceva ,sa va legitimati, ca mai apoi sa va poata santaja si ameninta cum deja au facut-o cu cativa care acuma au cam inceput sa taca !!!
ssebi crezi ca poti fi prieten si sa ajungi la numitor comun cu astia ?

@ pescarbihor, inca 2-3 postari de genul asta si vor zice Arici Pogonicii libidinosi ca avem ceva in comun, sau, mai concret , ca tu esti eu sau eu sunt tu ! Asta-i filozofia acestui forum ! Din pacate tu nu cunosti toata increngatura de nevertebrate care misuna pe acest forum ! Continua si se vor infatisa singuri ! Bieti trubaduri hraniti cu resturi adunate din farfuriile date retur de la mesele din Felix, vanzatori de caiele si potcoave de cai rapciugosi prin targurile si pietele bihorene (indivizi care n-au fost in stare sa administreze o biata taraba de piata sateasca, si-au radiat-o anii trecuti ca nu erau in stare de ea !!!)...alti comercianti de papuci turcesti si colacei de salvare pt copii, din aia cu ratusca lipita-n fata , etc, etc....pescari "sportivi" ce se trag in poze cu pesti setcuiti! Si-ti mai spun daca vrei...Inclusiv CNP-urile libidinosilor, cu adrese, caziere, activitati, ...N-ai idee cat sunt de fragili in ignoranta lor ....

Iar SSeba sau SSebi....el e prieten cu toti si cu nimeni ! Numitorul comun , totusi, cred ca nu-l apropie de asemenea specimene....Dar si aparentele inseala uneori ....Poate ne spune el !

Cat despre santaj....zero barat...nici amenintarile lor nu ma afecteaza deloc, asa ca....sa ia pauza de ras ! Le e mai util la ten !!!

...o masa din Felix azi a facut minuni !vezi mp ce o sa primesti !
S-ar putea sa avem ceva in comun... si nu doare asta chiar deloc daca dovedim ca fiecare avem valoarea proprie dar si...curajul !
Nu cnp uri ci nume,detalii ,fapte,etc. trebe puse aci !Baga mare daca ai curaj sau de nu baga mpuri ca altii la mine si eu scriu fara mila ! Adevarul despre cum au pus mana pe putere,despre banii pescarilor,despre cheltuielile in folos propriu,afaceri din banii nostri,despre cine ii sprijineste si cum s-au atribuit functii in ajvps trebuie stiute toate ! Facem un concurs ? Care dintre noi pune "aci pe masa" mai multe ? Eu m-am incsris deja de mult la concurs pronuntand nume si fapte ! "Baietii" au si inceput sa sara in sus drept dovada ca am "atins corzi sensibile" !
Esti la serviciu domnule !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Joi Mar 17, 2011 8:21 pm

Bai Vasile , da destept te mai tii mai si toti de pe forumul asta sunt prostii tai , la urma urmei eu cred ca-ti lipseste cu desavarsire bunul simt si cei 7 ani de acasa . Incearca sa te abtii de la acuze si batjocura fata de toata lumea ca nu impresionezi pe nimeni si nu faci absolut nimic constructiv pentru forumul asta sau pentru pescarii din Bihor Mad Oricum am auzit ca la fel faci si pe alte forumuri probabil esti suparat pe lume , sau pe tine insuti Suspect

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Joi Mar 17, 2011 8:47 pm

mihai a scris:Bai Vasile , da destept te mai tii mai si toti de pe forumul asta sunt prostii tai , la urma urmei eu cred ca-ti lipseste cu desavarsire bunul simt si cei 7 ani de acasa . Incearca sa te abtii de la acuze si batjocura fata de toata lumea ca nu impresionezi pe nimeni si nu faci absolut nimic constructiv pentru forumul asta sau pentru pescarii din Bihor Mad Oricum am auzit ca la fel faci si pe alte forumuri probabil esti suparat pe lume , sau pe tine insuti Suspect

Misule !Lasa-l in pace ca inca nu a pronuntat nume omu !Te sperie cumva faptul ca la andemnul meu o sa "ciripeasca" omu ? Nu mai bagati pumnu an gura celor care stiu cate ceva !Tie iti pica bine ca tre sa-ti faci permis si la togor din cauza ca niste incompetenti au pierdut crisurile ? Sau nu esti pescar? Sau te mai chiama si soltinschi ? Sau... ? Ce sa te mai intreb ? Tu le stii pe toate si rabzi asa ca iti place sa fii fu tu t la buzunar ? Da cei care conduc ajvpseul au facut ceva constructiv pentru pescuit si pescari pierzand apele in favoarea lui togor ?
Nu are sens interventia asta Misulica !Prin ea te reprezinti doar pe tine insuti si te rad ceilalti chiar daca nu au curaj sa ti-o spuna !Acum sper sa nu intri cu unul din celelalte nume sa ma contrazici ! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

"SANTEM PESCARI SAU NU MAI SANTEM !" Scuipam asa ca sa ne aflam in treaba ?

Nu vrei sa si schimbam subiectul cumva si sa vorbim despre petalele din florile din ariile protejate a lu togor numa ca sa nu facem atingere la "corectii" din ajvps care sunt vanatori si vor sa conduca pana la moarte si pescuitul ?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Joi Mar 17, 2011 8:55 pm

Nu ma sperie nimic , numai tu vezi sa nu fii aceiasi persoana cu B Vasile , si arunci cu noroi in altul . Si ca sa-ti raspund , DA sunt multumit ca Mihai Togor a pus mana pe crisuri si sper sa mearga in cap ajvps ca sunt niste hoti si mincinosi .. plus de asta nu te obliga nimeni sa faci 2 permise , acuma va e ciuda ca s-a spart buba cu puroi?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Joi Mar 17, 2011 9:02 pm

mihai a scris:Bai Vasile , da destept te mai tii mai si toti de pe forumul asta sunt prostii tai , la urma urmei eu cred ca-ti lipseste cu desavarsire bunul simt si cei 7 ani de acasa . Incearca sa te abtii de la acuze si batjocura fata de toata lumea ca nu impresionezi pe nimeni si nu faci absolut nimic constructiv pentru forumul asta sau pentru pescarii din Bihor Mad Oricum am auzit ca la fel faci si pe alte forumuri probabil esti suparat pe lume , sau pe tine insuti Suspect

Te salut respectuos, prietene " ECOU "...de fapt esti mai mult decat "ecoul " meu ,esti ca dara de transpiratie a ciorapului purtat in cizma de cauciuc....persistent si naucitor...Vad ca am devenit, alaturi de Pufy, o persoana emblematica a existentei tale, de care te alaturi, aproape la fiecare postare, cu ventuzele-ti lipicioase.
O ultima precizare, sper, care sa-ti foloseasca in zbuciumul tau sufletesc : daca ma neglijai, cum ar fi fost normal, intrucat nu avem absolut nimic in comun, nici macar pescuitul (pt ca eu pescuiesc, pe cand tu...)...nu m-ai fi interesat deloc...Sincer, chiar credeam ca-ti vezi de Pufy si teoriile tale despre crap...Dar nu poti...Eu nu-s de vina...
Sfaturile si indicatiile nu prea se lipesc de personalitatea ta , asa ca renunta sa le folosesti la adresa mea . Realizarile tale personale (cel putin dpv profesional ) au valoarea unui pahar de unica folosinta plin cu apa de la robinet ! Deci, abtine-te !
Si nu mi-am batut joc de nimeni din cei care au discutat cu mine despre subiectul topicurilor (taxe, populari, etc..) Dar nici nu ma las calcat in picioare de neica nimeni care se tin de bashinosul meu pe orice topic, numai ca sa-mi dea tot felul de replici . Apropo de replici : La perspicacitatea rudimentara de care dai dovada , n-ai realizat ca folosesti exact aceleasi expresii ca in alte postari dar cu alte personaje?....Chiar asa disperat esti sa fii bagat in seama ?? Deschide topic si te vom lauda...nu pierdem nimic...o fapta buna spusa la spovedanie !
Tot incerc sa te neglijez, sa nu te bag in seama, dar cred ca ai suferi mult ! Pana la urma va trebui sa te las in pace, devii prea plictisitor si obositor cu acelesi jargoane de tarabagiu...Vine vremea buna, se deschide sezonul, vin turistii...ce viata frumoasa...Bafta ! Si un ultim " SUCCES " !!!!

ps: continua cu ce vrei la adresa mea...de cat esti de jenibil, ai devenit penibil....daca vrei sa ajungi si ridicol, te priveste !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Joi Mar 17, 2011 9:09 pm

mihai a scris:Nu ma sperie nimic , numai tu vezi sa nu fii aceiasi persoana cu B Vasile , si arunci cu noroi in altul .


@pescarbihor....ia spune-mi cat a durat de cand ti-am spus ca vor aparea cei ce vor zice ca eu sunt tu si tu esti eu !!!!!
Macar de avea bunul simt sa citeasca ce mai scriu altii...Chiar a devenit halucinant de ridicol personajul !!!!
Eu mai credeam ca se poate conversa civilizat cu el ,dar.....imposibil....nici "edit" nu-l poate salva ....pacat...e inca tanar....
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Joi Mar 17, 2011 9:15 pm

Uite cum ai sarit tu in ajutorul lui pescarbihor , oare de ce ? . Baiatule scuza-ma dar mi-a spus cineva pe forum sa te las in pace ca esti @***! . Problema este ca nu stiu daca esti psihic sau fizic , poate ma lamuresti tu sa stiu sa nu ma mai enervez cu un @***!.. si nu te mai numi pescar ca nu esti nici pe departe , poate doar o gasca pe apa Mad



mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Joi Mar 17, 2011 9:29 pm

Limbricozautul nu vede sau nu vrea sa vada ca am precizat cand,de unde si de ce am aparut aici !Din cauza lu Soltinschi pe propescar ,repet, unde citeam pe forum si chat de un an cum se tuca in posterior unii pe altii si cand am pus intrebari incomode el si slugile ,mai ales kokozaurul, m-au banat.
Da nu ti-oi lua eu acuma pielita de pe ochii aia bulbucati si te las in bezna misulik !
Ii logic frate acuma ca pana si "slugile" dar si "stapanii" sa-si faca permis la togor daca vor sa pescuiasca pe cris ! Eu incet,incet am inteles ca tre sa-mi fac la togor ca de altfel toti pescarii de bun simt !

Ma si sparg de ras cand mi-l imaginez pe soltinschi la ghiseu la togor sa-si faca permis pentru crisuri ! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Dar ceilaltiiiii ! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Vor face tabel si or trimite vreo sluga numa sa nu le rada togor in fata ? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Omul corect si sarac misule si-a facut permis in ianuarie ca sa castige reducerea aia ,a fost mintit ca poate pescui peste tot si acuma ii musai sa isi faca si la togor ! ...dar pentru unele minti bolnave este mult prea greu de inteles ...

PS.
Stai calm misule ca te-am ochit ! nu te mai agita ! stim noi doi de ce nu-i asa ? Shocked

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Joi Mar 17, 2011 9:45 pm

Pescarbihor daca nu esti B Vasile , sa stii ca nu am de impartit nimic cu tine ,nu stiu de ce te-ai bagat in seama .Eu cu papagalul de Vasile am ce am , si sa stii ca ma confunzi Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Joi Mar 17, 2011 10:09 pm

mihai a scris:Pescarbihor daca nu esti B Vasile , sa stii ca nu am de impartit nimic cu tine ,nu stiu de ce te-ai bagat in seama .Eu cu papagalul de Vasile am ce am , si sa stii ca ma confunzi Very Happy


passsss! liniste te-am rugat mihaita !gata ca ajunge deocamdata si iti si spun al doilea nume de aci de pe forum instant daca mai continui ! Si nu pe privat ci aci in vazul tuturor ca sa ne si distram toti un pic !(da cu probe !) Very Happy Ti-am zis ca stim noi doi ce si cum si nu-mi starni si tu ambitiile ca soltinschi ca te lamuresc ! o sa pici in ruc(citeste invers) si va trebui sa te inscrii iar cu alt nume si-mi dai degeaba de lucru ca sa te caut ! Stiu ca si tu esti in situatia mea cu permisul asa ca iti dau pace ca nici eu nu am de impartit nimic cu tine sau cu alt nume de la aceeasi persoana .
lasa omu sa zica daca are ceva de zis ! ar fi lux niste "probe" pe linistea asta de la ajvps ca sa iasa niscaiva valuri !numa sicriul mai lipseste acuma din hol de la ajvps !nici in criptele din cimitir nu ii asa liniste si s-ar auzi frumusel cate o serenada adresata stim noi cui de la ajvps . Numa de-ar canta cu glas tare Vasi !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Vin Mar 18, 2011 8:24 am

mihai a scris:Uite cum ai sarit tu in ajutorul lui pescarbihor , oare de ce ? . Baiatule scuza-ma dar mi-a spus cineva pe forum sa te las in pace ca esti @***! . Problema este ca nu stiu daca esti psihic sau fizic , poate ma lamuresti tu sa stiu sa nu ma mai enervez cu un @***!.. si nu te mai numi pescar ca nu esti nici pe departe , poate doar o gasca pe apa Mad



Mihai , nu gresesti cu nimic. E asa cum ti-au zis altii . Asta am dedus eu, din moment ce te referi la " fizic sau psihic". I-mi recunosc h.a.n.d.i.c.a.p.u.l. , mai ales cel intelectual,care e chiar accentuat, intrucat nu reusesc sa pricep nimic din ce scrii tu pe aici (inafara de suferinta cu Pufy)...in plus de asta, nu reusesc sa inteleg de ce nici ceilalti nu pricep o iota din ce vrei tu sa spui . Poate esti acea reincarnare eminesciana a geniului pustiu, un trubadur la ceas de seara, pe malul unei ape, visand la marea captura monofilamentara !
Si ca sa te scutesc de eforturi supraomenesti pt intelectul tau, i-ti mai spun ca am un picior de lemn de tei (sa fie usor !) , o mana de plastic, cu carlig inox (tip piratii din Caraibe ), urechi facute din doi papuci uzati, un ochi este roz-ciclamen, celalalt de culoarea aurorei boreale si privesc pe rand cu ei, ca girofarurile 112-ului, in loc de laba piciorului stang am un taler de disc, ca sa nu ma scufund in noroi...Daca nu-ti ajunge, mai completeaza tu , fara suparare din partea mea ! A, era sa uit, am totusi o calitate: nu am ochii bulbucati, cum zicea pescarbihor !
Si sa-ti mai fac o precizare, legata de felul cum te-ai dat in stamba din nou, facand referire si insistand pe un defect fizic sau psihic (existent sau nu) al oricarei persoane( ca sunt eu sau altul, nu are importanta !)....Prin acest comportament , ai coborat chiar si sub regnul animal ! Abia aici putem vorbi de cei 7 ani de-acasa, de educatie, bun simt....notiuni de care se pare ca n-ai avut parte...La acest nivel incep sa se defineasca scursurile umane...Incepe sa devina tot mai evident (dupa cum a observat si pescarbihor , poate si altii ), cam ce se intampla pe forum!
Cu pescarbihor o dai la rasucit,te priveste motivul, da' vezi ca deficientele mele fizice sau psihice sa nu devina niste atu-uri pt mine...eu am mai incercat sa-ti sugerez ca te-ai pus cu cine nu trebuie, credeam ca ai priceput si ne vedem de-ale noastre...nu vrei, te balonezi in continuare....e optiunea ta !


Si acum , chiar te las in pace....ramai si fa ordine pe forum, discutiile cu tine sunt echivalentul pompei de aer din acvariu...Chiar si oglinda cred ca-ti lipseste de acasa, din pacate !...Deh, nu putem fi toti perfecti !
Fiind atat de "activ" pe forum, poti sugera inchiderea sau stergera contului...ramai tu, ca de la tine are lumea ce sa invete ! Si du-te ia-ti "decontul" pt "curatenia" de pe forum !
Ti-a ramas pescarbihor....napusteste-te !!! ....musca-l!....fa-l bucati!....afara si cu el!....ce tupeu si p-asta !!!...inca unul care scrie de asa maniera ca tu nu poti pricepe...si nici nu se extaziaza la poze cu marea captura !!!

Ramai impleticit in continuare in intelectul tau impaienjenit ,suflet nevinovat !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Vin Mar 18, 2011 5:32 pm

Mai mai
Forumul asta se transforma incet in terenul de joaca al unor copii prost informati,fanatici chiar!Nu inteleg de unde atata motivatie pe degeaba cum zicea ''prietenul meu'' tibi cpo!Diversiunea si dezinformarea are efect doar la aia prosti fratilor!Vasile pe tine te credeam om lucid in prima faza chiar i-mi regaseam ideile in unele vorbe de ale tale dar vad ca ai luat-o rau pe ulei ! pescarusu cu care ma certam in prima faza pare a fi mai aproape acum! de pescar bihor las-o mai moale ca ajungi la sase in curand !sau ai sarit gardul la Petrileni! Mi-ar face placere sa povestim mai mult dar sunt in trecere prin tara si nu am timp de dezbatut!
Ca si idee :incercati sa gasiti o solutie la haosul asta in care ne aflam! si eu am platit la Agvps si acuma va trebui si la Aqua daca vreau sa pescuiesc la clean!Toata manevra asta a fost PORTOCALIE !!! la fel ca si unele fonduri de vanatoare sau pierdut si apele! asta nu doar la noi in judet ci in TOATA tara!!!
Togor a mai castigat o data Crisul Repede !din prostia celor de la AJVPS si l-a pierdut prin proces! poate ca se intoarce roata acum.
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Vin Mar 18, 2011 8:19 pm

davidco_m a scris:Mai mai
Forumul asta se transforma incet in terenul de joaca al unor copii prost informati,fanatici chiar!Nu inteleg de unde atata motivatie pe degeaba cum zicea ''prietenul meu'' tibi cpo!Diversiunea si dezinformarea are efect doar la aia prosti fratilor!Vasile pe tine te credeam om lucid in prima faza chiar i-mi regaseam ideile in unele vorbe de ale tale dar vad ca ai luat-o rau pe ulei ! pescarusu cu care ma certam in prima faza pare a fi mai aproape acum! de pescar bihor las-o mai moale ca ajungi la sase in curand !sau ai sarit gardul la Petrileni! Mi-ar face placere sa povestim mai mult dar sunt in trecere prin tara si nu am timp de dezbatut!
Ca si idee :incercati sa gasiti o solutie la haosul asta in care ne aflam! si eu am platit la Agvps si acuma va trebui si la Aqua daca vreau sa pescuiesc la clean!Toata manevra asta a fost PORTOCALIE !!! la fel ca si unele fonduri de vanatoare sau pierdut si apele! asta nu doar la noi in judet ci in TOATA tara!!!
Togor a mai castigat o data Crisul Repede !din prostia celor de la AJVPS si l-a pierdut prin proces! poate ca se intoarce roata acum.

Bine ca recunosti "tovarase", ca in timp ce altii "sar gardu" pe aci pe langa casa, mataluta esti dus... din pacate rau de tot si cu pluta !Probabil ca vrei sa te intorci acum si sa ocupi locul ramas vacant la Petrileni !
Minti de ingheata apele prietene de ajvpesei !In urma cu o saptamana scriai pe undeva pe aci ca nu te intereseaza ajvps,cu toate ca te autointitulai "prieten", si mentionai ca ai platit la romsilva 260 lei ca nu ai nimic a face cu ajvps ! Reciteste-ti postarile ca sa-ti amintesti si cand vrei sa scrii ceva fii mai atent sa nu te contrazici .
Dupa atitudinile astea ,mai aveti voi ,va stiti voi care, mai aveti obrazul sa mai intrati im birou la togor ? Ca sa nu va rada lumea mai inainte de a intra puneti-va masti,lasati-va baba ca sa nu va recunoasca lumea !
Asculta bre !

1) - NU CREZI CA PREITENII MATALE DE LA AJVPS AR FI TREBUIT SA INCERCE SA CAUTE O SOLUTIE LA HAOSUL ASTA VARA TRECUTA CAND II DOREA FIX IN BASCA SI IN LOC SA SE OCUPE DE SOARTA AJVPS SE LAFAIAU IN CONCEDII PRIN STRAINATATURI ?
2) NU CREZI CA AMICUL TAU TIBI CARE ACUM TACE, A GRESIT FATAL FURNIZAND INFORMATII "DIN INTERIOR" LUI TOGOR CA MAI APOI ASTA SA STIE CUM SA FACA PENTRU A PUNE LABA PE CRISURI ?
3) NU TI SE PARE DAVIDUTA CA INAINTE DE MANEVRELE PORTOCALII AU FOST HOTARATOARE INCOMPETENTA,INDOLENTA SI DEZINTERESUL TOTAL ALE FAIMOASEI CONDUCERI A AJVPS ?

Eeee ! Daca traia si acum Silaghi nu se ajungea aici si nu dansau asa veseli "soriceii" astia pe masa !(Nu-i asa dom.Victor ?) Sprijiniti de o gasca de li chele ,lin gai si pu pincuristi si-au putut face de cap !Cativa,chiar de aici de pe forum,s-au retras recunoscandu-si greseala ! Ati mai ramas doar cativa infocatii,fanaticii ,total patatii care acum latrati la stele despre manevre portocalii in timp ce pescarul de rand sufera ca nu-si poate permite si plati 3 permise cum faci tu !!!

Rand pe rand,unu cate unul imi sariti la beregata pentru ca va spun si va demasc ! Vreti sa public si un tabel cu voi ca sa va stie lumea ? Ai rabdare ! Castelul de nisip in care erati cocotati se naruie incet, incet,...
Angajatii nu mai suporta situatia si teroarea instalata de conducerea ajvps si incep sa "sopteasca" pe la colturi !Sant tratati de sus,nu conteaza deloc pererea lor chiar daca au muli ani de meserie in spate si sant impinsi la inaintare sa faca fata nemultumirii pescarilor si inmultirii permanente a braconierilor .
Si se poate ca in curand sa aflam lucruri incredibile despre cum stau si stateau lucrurile la ajvps !O vreme mai ajung de salarii alea 6 miliarde pe care ni le tot bateti la tobe ca sa auzim ca exista in conturi !Dar de la anul adios incasari si vor trebui dati afara oameni care de pe acum stiu asta si nu va puteti inchipui cum reactioneaza.

P.S.
Vizavi de chestia cu gardul: -de obicei cine zice ala e !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 24 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 31 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 27 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum