Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Inceputurile Spinning Clubului!

+19
alex_24ARN
jjanos94
Istyfishmaster
pescarescu
misu
RAUL 30
cristian duma
bmjean
dan_popa
nagy cristian
Ssebastian
csife
Hanumanfish
Marian
Nagy Victor
Admin
Ionut Erdeli
miki
Harangus Marius
23 participanți

Pagina 25 din 25 Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25

In jos

Doriti pe hanumanfish presedinte la spinnig club?

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Vote_lcap97%Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Vote_rcap 97% 
[ 29 ]
Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Vote_lcap3%Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 30
 
 
Sondaj inchis

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty ceao

Mesaj  alex_24ARN Mar Sept 15, 2009 8:02 am

MARIANE!cea mai frumoasa e aia de la avatarul tau!!nu poate ramane aia?
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Harangus Marius Mar Sept 15, 2009 10:05 am

si mie imi place prima insigna si avand in vedere ca deja am dat una familiei lui MARIUS MESTER propun sa ramana aceea doar ca in varianta de a se putea pune pe orice haina.
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Nagy Victor Mar Sept 15, 2009 10:50 am

Harangus Marius a scris:si mie imi place prima insigna si avand in vedere ca deja am dat una familiei lui MARIUS MESTER propun sa ramana aceea doar ca in varianta de a se putea pune pe orice haina.

sunt de aceeasi parere cu Marius H. si Alex_24ARN
nici a 2 varianta nu e rea , dar stii cum e cu prima dragoste , cam asa e si cu sigla noastra ! gentleman
mai asteptam si alte pareri , in primul rind de la cei ce doresc s-o poarte ! pescar gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Adriann Mar Sept 15, 2009 12:29 pm

si mie imi place tot prima....asta a doua e insigna de drapel...nu prea merge....dar prima rullzzzz
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Ssebastian Mar Sept 15, 2009 1:34 pm

eu zic ca tot prima este cea mai cea...ramine prima... cheers cheers cheers cheers cheers
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  miki Mar Sept 15, 2009 2:55 pm

taparina mea...este de fapt o ancora mica cu pene de saracia sti ce ciudatenie de rata sau gasca in varf....si se leaga pe firul principal...iar in capat ii pun o lingurita de orice fel...de obicei oscilanta la care ii scot ancora(daca nu uit Smile) - asta-i taparina pe care o am eu...habar n-am cum is alealalte - asta-i "taparina miki" - deci folosesc o singura ancora, maxim 2 asa ca, banuiesc ca, e in limitele admise Smile
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  miki Mar Sept 15, 2009 2:58 pm

prima
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty inceputuri

Mesaj  Hanumanfish Mar Sept 15, 2009 9:18 pm

chiar si titlul spune....si mie tot *PRIMA *EMBLEMA..imi place.. Exclamation
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Musti Mier Sept 16, 2009 8:20 am

Perfect de acord cu emblema initiala, aia cu umbrele de pescari. Asta mi se pare fara personalitate. In plus, nu stiu daca avem dreptul sa folosim la modul asta, in clar, stema orasului, la care adaugam un text.

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  bmjean Mier Sept 16, 2009 10:46 am

sustin prima varianta, iar pe fond inchis (veste, sepci,tricouri, etc.) poate fi de culoare alba sau chiar galbena (galben/nergu dupa mine arata cel mai bine) sau negru pe fond deschis.
ideal ar fi ca modelul sa existe la firma de imprimare, urmand ca noi in caz ca dorim impimeuri suplimentare sa ni le putem face.
bmjean
bmjean

Numarul mesajelor : 182
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar sportiv
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Musti Mier Sept 16, 2009 11:48 am

La intalnirea de luni am avut impreuna o discutie despre eventualitatea inlocuirii imprimeului sau broderiei pe un obiect textil cu o insigna-ecuson de marime potrivita. Probabil ca inca n-ai aflat. Argumentele pro ar fi mai multe. O insigna probabil ca nu va costa cat o vesta. Apoi, e un obiect care poate fi pus pe orice fel de imbracaminte. Vine iarna, te imbraci gros, pui insigna pe geaca/palto/pufoaica. Vara merge si pe tricou, maieu, etc. e reutilizabila, atunci cand schimbi vesta eventual uzata nu mai e necesara si reimprimarea emblemei.
S-a discutat si posibilitatea de a folosi ca fundal pt. sigla Clubului stema orasului sau chiar un mic tricolor. Marian s-a angajat sa ne propuna cateva variante, in ideea ca se va merge pe insigne. De aceea e aceasta discutie acum.

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty ok

Mesaj  alex_24ARN Mier Sept 16, 2009 12:51 pm

treba cu emblema clubului (insigna) e chiar super fain...poate va costa un pik mai mult decat imprimatul pe vesta...trebe matrita,etc ...dar va tine mult mai mult! daka va hotarati il sun pe Zoli si mergem sa vedem cu cat ne face.Stiu un loc langa Metro unde se fabrika tot felu de sigle si embleme din metal....
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Sept 16, 2009 2:19 pm

Domnilor, sa rezumam un pic treaba cu emblema!
1 - Ramane emblema pe care a facut-o Marian (prima, cea imprimata si pe fanionul pentru fam. Mester)
2 - S-a renuntat la imprimarea/ brodarea pe veste pentru ca e destul de scump si nu e foarte practica treaba
3 - S-a trecut la imprimarea emblemei pe o bucata de material pe care se ataseaza scai/ scart pentru ca aceasta sa poata fi lipita pe orice tip de vesta!
Motivele pentru aceasta decizie sunt pretul mai mic si faptul ca nu mai este nevoie sa ne luam alte veste! (Marea majoritate are o vesta pe care o cunoaste si in care s-a obisnuit deja cum sa isi puna lucrurile necesare si stie cum sa le gaseasca foarte repede Laughing )
@alex_24ARN este vorba despre material textil si nu despre o bucata de metal. metalul e mai greu si Doamne fereste de furtuna Very Happy

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Musti Mier Sept 16, 2009 2:33 pm

S-a si hotarat ca e vorba despre textil cu scai? Pt. ca din cate stiu era inca de discutat. Varianta cu insigna si varianta cu textilul de prins cu scai erau cele doua de investigat (costuri, modalitati de executare, etc.) si urma sa se supuna dezbaterii pe forum. Acuma zici ca s-a trecut deja la imprimare...

Question

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty k

Mesaj  alex_24ARN Mier Sept 16, 2009 4:08 pm

eu tot o sa trek pe akolo sa vad cat costa din metal...pt cultura mea generala...
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Sept 16, 2009 7:28 pm

@musti, nu asa a ramas treaba ca se face treaba cu scaiul ca e mai ieftina si mai practica? Eu iti spun sincer ca de chestia cu insigna nu am auzit pana astazi! Se poate discuta, si imi cer scuze de postarea anterioara, dar pur si simplu nu am stiut de propunerea cu insigna!
rezolvam si cu treaba cu insiga sau scai cat mai repede!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  alex_24ARN Mier Sept 16, 2009 8:40 pm

hai sa vedem si ce zice zoly
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Musti Joi Sept 17, 2009 9:39 am

pescardeclean a scris:@musti, nu asa a ramas treaba ca se face treaba cu scaiul ca e mai ieftina si mai practica? Eu iti spun sincer ca de chestia cu insigna nu am auzit pana astazi! Se poate discuta, si imi cer scuze de postarea anterioara, dar pur si simplu nu am stiut de propunerea cu insigna!
rezolvam si cu treaba cu insiga sau scai cat mai repede!
Nu stiu cum a ramas. Am fost cativa care ne-am dat cu parerea, s-au propus cateva variante (insigna de metal, plastic, ecuson textil prins cu scai), dar n-a ramas nimic batut in cuie. Eu ramasesem cu impresia ca ne vom interesa la un atelier de insigne de-astea si ca urmeaza sa dezbatem dupa aia, la concret.

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Inceputurile Spinning Clubului! - Pagina 25 Empty Re: Inceputurile Spinning Clubului!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 25 Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum