Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 24 din 33 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Urmatorul

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Mar Ian 18, 2011 9:18 pm

B Vasile a scris:....

Da-i si tu un CLIK AICI !!!!!

nu mai dau nici un ''click'' ..................... m-am cam saturat de atitea vaicareli ................ !!!

va salut din mers ! gentleman
cred ca o vreme n-o sa mai postez pe acest site , poate ne mai intilim sa discutam pe malul apei , la un pescuit sau o actiune voluntara (munca patriotica) !

CEAULES !!! , cum zice SSebi Laughing gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Mar Ian 18, 2011 9:21 pm

Vasile stai calm nu te mai enerva cu toti ,au si ei parerile lor ... nu toti sunt ca noi ( noi ne certam , ne sicanam , dam vina unu pe altu , etc). Unii cred ca pe forum nu-i voie cearta sau polemica , dar pe toate forumurile e la fel , iar CPO e un topic foarte activ pentru ca sunt multi pescari nemultumiti , si e normal sa fie asa pirat

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Mar Ian 18, 2011 9:54 pm

sztufi a scris:Stimati colegi! Este departe de mine sa dau cu parerea la disputa care sa dezlantuit pe acest forum , nu doresc sa tin partea nimanui .dar
cred ca locul acestor invinovatiri si dispute este in cadrul unor intilniri personale intre terti si nu pe forum!!!!
Cu tot respectul va rog sa ne scutiti.............................
Apropo ; Un barbat adevarat se cunoaste dupa curajul lui de a spune personal fata n fata problemele sau criticile celuilalt!
Eu personal as vrea sa citesc alte lucruri ce ne intereseaza pe toti!
nu inteleg ce vrei sa spui ?ar trebui sa-l invit pe tibi -cpo la o lupta face to face? este mai democratic si mai civilizat sa ne luam la pumni? eu cred ca nu ! Nu am o problema personala cu nimeni ! si inca nu am ajuns in lipsa de argumente ca sa recurg la forta!si oricum forta este cea mai proasta varianta cand discuti cu un om civilizat (poate cand nu ai cu cine este rupta din rai Smile ).Eu am o identitate pe acest forum si un blog prin care ma poate recunoaste lumea nu sunt doar unul dintre multele nick-uri ale unora!
Si pana la urma incercam sa lamurim anumite aspecte care nu sunt clare! nu vrem sa ardem pe nimeni pe rug!daca nu este nimic necurat la mijloc ar trebui sa iasa ok la final!daca esti satul intra pe alt topic si gata ,daca esti lamurit in toate aspectele in privinta cpo si ajvps nu intra la topicul cpo sau daca intri lamurestene si pe noi astia care nu stim,daca nu ai chef sa dai explicatii ...nu-mi cere mie sa nu mai scriu!
Dupa cum am spus sunt membru si ma intereseaza de soarte apelor si a pestilor! de aceea fac mare tam tam pe aici nu ca m-ar interesa in mod special ce face x si y .Ma intereseaza membrii din comitet si din ajvps si cj prin functiile si drepturile decizionale pe care le au... nu am nimic personal cu nimeni!
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mar Ian 18, 2011 9:58 pm

@ mihai, daca era unul din cei ce si-au spus parerea p-aici, nu era absolut nimic ! Daca spunea despre mine ca am un picior de lemn, un ochi de sticla, o mana de cauciuc, etc, nu era nimic...asa ma vede el, sa fie sanatos !
Dar expresia:'' Cu tot respectul va rog sa ne scutiti '' Suna prea superior .... Un '' dispareti '' sau ''ajunge '' chiar un ''sictir'' era altceva....dar prea suna a : ''hai , bai, acestia, !!!''
Asta m-a deranjat, importanta asta fara nici o baza, in discutia intre simpli useri pe un forum. Si noi n-am certat si contrat, puteam mere cu plugusoru' dar nici Tibi nu ne-a dat de inteles ca ne primeste si nici tu n-aveai buhai !!! Si pt asta , indiferent cine-i in spatele nick-ului ''mihai'', eu pot sa-i intind mana. Nu port pica nimanui ! Si ma enervez ff rar, dar cand o fac , calc voblerele in picioare (da' dupa ce le scot triplele !!!).
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Mar Ian 18, 2011 9:59 pm

Nagy Victor a scris:
sztufi a scris:................
Eu personal as vrea sa citesc alte lucruri ce ne intereseaza pe toti!

Si eu Exclamation gentleman
Ce va intereseaza oameni buni? astept intrebari pe interesul tuturor si daca stiu promit sa va raspund! numai sa nu-mi cereti experienta de o viata ca nu o dau Evil or Very Mad
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mar Ian 18, 2011 10:05 pm

vroiam sa nu mai intru, dar vazand ce-a scris si davidco_m, il rog pe sztufy sa ne lumineze cum vin treburile astea ce le mestecam noi pe aici. Din postura aia superioara, de mare preot si pastrator al locurilor secrete, ar putea sa coboare si la nivelul nostru de jos si sa ne deschida mintile. Asteptam sa-i sorbim cu nesat sfaturile si povetele pline de intelepciune ...
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Mar Ian 18, 2011 10:46 pm

Sztufi , eu as vrea sa te intreb ce anume te intereseaza pe tine ? .. totusi aici s-a discutat probleme legate de pescuit , si de asociatiile la care contribuim . Sau crezi ca daca ai facut pe desteptul cu postarea asta o sa cadem in fund toti ?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Mar Ian 18, 2011 10:50 pm

Vasile , tot Mihai sunt si in spatele nikului ...se pare ca cei care se cearta la inceput ajung prieteni la sfarsit Smile

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Adriann Mar Ian 18, 2011 10:51 pm

Sztufy
Alta data urlai ,strigai aici pe forum ca pe valea ierului se braconeaza si ca nu le poti face fata braconierilor.Sa inteleg ca problema ti-e rezolvata si acuma totul e limpede si apa este plina de peste ?Oameni si-au spus nemultumirile si Tibi le-a raspuns in masura ce a putut sa le raspunda exact asa cum te plangeai si tu odata.De ce sa nu mai posteze lumea la topicul asta?Ca asa vrei tu?Ia sa nu mai postezi nici tu la prostia aia cu Taut si sa nu mai slavesti atata zona aia.Oare am dreptul sa-ti cer asta?Mai gandeste-te prietene de 2 ori inainte sa arunci o prostie.Daca postul unuia e nesimnificativ,la postul tau nu m-am putut abtine.M-am molipsit de la B V.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Mier Ian 19, 2011 12:01 am

Davidco_m,am impresia că multe din contradicţiile de pe acest topic s-ar lămuri,dacă voi aţi şti ce înseamnă AJVPS-Bihor şi CPO,că altfel putem discuta până la adânci bătrâneţi şi nu rezolvăm nimic.Voi încerca să le iau pe rând:Asociaţia Judeţeană a Vânătorilor şi Pescarilor Sportivi -Bihor,este exact ceea ce spune acest nume şi are în componenţa ei următoarele cluburi(fostele filiale):Clubul Vânătorilor şi Pescarilor Sportivi (în continuare CVPS)Aleşd,CVPS Beiuş,CVPS Marghita,CVPS Salonta,CVPS Săcuieni, Clubul Vânătorilor Oradea şi Clubul Pescarilor Sportivi Oradea.Ultimele două cluburi(ambele din Oradea) s-au format din fosta Filială de Vânătoare şi Pescuit Sportiv Oradea în urma separării activităţii de pescuit de cea de vânătoare;scindarea s-a petrecut în urma protestelor pescarilor care au început în anul 2004 prin crearea unui Comitet de Iniţiativă care a prezentat conducerii de atunci a AJVPS nemulţumirile pescarilor.Prezentarea s-a făcut"live" şi a semănat cu o mică revoltă.După câteva runde de negocieri(destul de dure),la începutul lui 2005,se crează Filiala de Pescuit Sportiv Oradea şi pentru prima dată din 1957 încoace,pescarii au un cuvânt de spus în legătură cu cheltuirea banilor proveniţi din taxele plătite de pescari.Se fac populări supravegheate de voluntari,controale cu grupe de voluntari(maşini şi bâte proprii),pânde(noaptea)tot cu voluntari,concursuri(în care nu se mai trişază),schimburi de experienţă cu alte asociaţii şi federaţii din ţară şi străinătate,etc.Există însă o mică bubă:filiala,devenită club nu are personalitate juridică(deci nici statut propriu),aşa că rămâne la cheremul hotărârilor luate de CJ(al AJVPS,a nu se confunda cu CJ-Bihor)şi de Adunarea Generală a AJVPS Bihor.La alegerile pe judeţ din 2005,candidatul la funcţia de vicepreşedinte a AJVPS propus de CPO este mazilit printr-un vot comandat(majoritatea în adunarea generală o au,atenţie.angajaţii asociaţiei).De aici începe un mic război mare,în care suntem acuzaţi de tot felul de crime odioase la adresa AJVPS-AGVPS şi la un moment dat aproape daţi afară din asociaţie.În 2007 se încheie pacea,dar lucrurile se mişcă greu şi de atunci.Statutul se schimbă ultima oară în 2010 şi deşi seamănă cu cele anterioare,are un punct care ne mai dă o speranţă:angajaţii nu mai au voie să facă parte din structurile de conducere a AJVPS(lucru valabil de la alegerile care vor avea loc anul acesta,sper).Asta ar fi istoria incompletă(să nu începeţi să-mi spuneţi că am ascuns iar ceva)a evenimentelor,dacă vreţi detalii,prin viu grai,că altfel nu ţine(mă puteţi chiar înjura,am motive şi nu mă las interogat altfel).Ştiu că-i mai fain să povestim despre pescuitul propriuzis,dar dacă nu ne băgăm pe lucru(toţi sau cât de mulţi),vorba voastră,vom pescui doar în vană.Dacă cuiva nu-i plac aceste discuţii, nu-i nici o problemă,însă cred că-i păcat să ne certăm şi pentru asta;poate-i mai uşor să nu citească aceste postări.Hai să mai scrieţi(scriu)şi la un topic mai distractiv,poate ne mai trece supărarea şi atunci vă puteţi concentra numai pe mine la acest topic,că eu rezist la boţeală.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty CPO

Mesaj  sztufi Mier Ian 19, 2011 8:30 am

@Adrian si toti altii ! Fratilor daca vi se pare in regula ca pe un forum de pescari apare si Basescu cu parlamentu si romane de dovedire a
unor greseli sau lipsuri facute de uni..VA ROG SA CONTINUATI! Dar problemele nu se rezolva aici fratilor . Apropo de Taut imi pare rau
catie iti este mai presus un atac la persoana [ indiferent de ce a neglijat] decit o partida de pescuit in acele zone. Da sint pina azi revoltat de
Braconajul practicat pe apele noastre dar am inteles ca nu se rezolva numai atacind pe cei de la CPO sau AJVPS ci trebuie facut ceva si de catre noi......... Si cea ce priveste partea cu criticile aduse .... Sint de acord ca cineva sa fie criticat daca nu isi face bine treaba dar eu am o zicala pe care o folosesc si in Firma cind colegii mei au de comenta ; DACA O POTI FACE MAI BINE CA MINE FA O , DACA NU TACI !
Apropo Stimate Coleg ca ma critici cu postarea TAUT ........OARE M-AM RATACIT SI NU SINT PE FORUMUL PESCARILOR?????????
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty CPO

Mesaj  sztufi Mier Ian 19, 2011 8:38 am

Va rog sa continuati eu nu mai intru pe aceasta pagina a Forumului sa nu va deranjez! Daca voi avea probleme ma duc la sedinte si o spun acolo prefer sa ma plictisesc [ macar citteodata cu gindul] pe meleagurile crisului negru la TAUT!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mier Ian 19, 2011 8:44 am

Mai, sa fie ? Vezi , Tibi , cum eram eu in deruta cu CJ ? Deci AJVPS Bihor mai are un Consiliu Judetean (ales de cine ?) ,care dirijeaza totul in judet ! Pana aci e bine, nu gresesc ?
Si la Beius, Salonta,Marghita, etc, organigrama e aceeasi ca pe vremuri, cu vanatori si pescari in aceeasi oala ? Din ce-am inteles aici, doar la Oradea s-a reusit separarea pescarilor de vanatori. Si cam tot ce puteti face, e sa apelati la bunavointa AJVPS, care sa ceara aprobare de la CJ pt ducerea la indeplinire a unor proiecte proprii. Bine zic ? Daca e corect ce-am priceput pana aci, se confirma si ce-mi zicea cineva ca CPO, prin vot, nu poate face nimic, deoarece e depasit numeric de '' judetenii vanatori + pescari ''. Si atunci asteptam sa se ocupe cineva de baltile din judet. TIIIBIIIII !!!! daca vrei show-uri , spectacole si povesti cu paznicii de vanatoare de la vreo 4 filiale, te apuci si faci autostopul cu vicele Ajvps pe langa linia de tren!!! In baza lor , a paznicilor de vanatoare de la cluburile din judet, lasati voi baltile ??? E cea mai buna gluma ce-o traiesc de la a doua alegere a lui Base !
Inseamna ca treaba e mult mai groasa decat banuiam. Am reverificat si treaba cu tabelele alea cu semnaturi: au fost tabele la semnat prin magazine, intr-adevar, dar majoritatea le-au luat in bascalie. Inseamna ca nu ne-am schimbat cu nimic de atunci (vezi sztufy)...daca avem gatul lung si rasucit si parul alb de matreata, avem impresia ca suntem lebede, pe cand in realitate suntem doar niste mutzunachi de plush , cu ifose si talente...
Nu mai am timp, dar singura varianta ce-o vad acum, e reluarea tabelelor pt separarea reala de '' bancomate''. Nu esti nou, ai cativa ani prin hatisurile alea, nu prea mai ai scuze pt esecuri...Mai vrem si ''succesuri''...N-avem pretentia pe moment, dar sa vedm ca se incepe ceva concret !!

ps: multumim sztufy, si fir intins.! N-o sa mergi nici la sedinte, stii si tu asta...dar eu zic sa mai intri...uite, deja e un progres vizibil, putem vorbi frumos, ne intelegem...mai e putin si vii cu mine si mihai la stropit de PASTI !!!...nu fii suparat, ca n-ai motive !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mier Ian 19, 2011 8:53 am

sztufi a scris:@Adrian si toti altii ! Fratilor daca vi se pare in regula ca pe un forum de pescari apare si Basescu cu parlamentu si romane de dovedire a
unor greseli sau lipsuri facute de uni..VA ROG SA CONTINUATI! Dar problemele nu se rezolva aici fratilor . Apropo de Taut imi pare rau
catie iti este mai presus un atac la persoana [ indiferent de ce a neglijat] decit o partida de pescuit in acele zone. Da sint pina azi revoltat de
Braconajul practicat pe apele noastre dar am inteles ca nu se rezolva numai atacind pe cei de la CPO sau AJVPS ci trebuie facut ceva si de catre noi......... Si cea ce priveste partea cu criticile aduse .... Sint de acord ca cineva sa fie criticat daca nu isi face bine treaba dar eu am o zicala pe care o folosesc si in Firma cind colegii mei au de comenta ; DACA O POTI FACE MAI BINE CA MINE FA O , DACA NU TACI !
Apropo Stimate Coleg ca ma critici cu postarea TAUT ........OARE M-AM RATACIT SI NU SINT PE FORUMUL PESCARILOR?????????
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



Aici esti foarte furios si nu-i bine de dimineata, nici pt angajati. Nu te-a criticat nimeni cu Taut-ul...Aici ai exemplul clar ca ai dat cu oistea-n gard cand ne-ai repezit pe noi !!!Cand primesti raspunsuri pe acelasi ton , legat de postarea ta, te deranjeaza ??? Adu-ti aminte de ocaua lui Cuza, sau intreaba colegii daca stiu zicala : ce tie nu-ti place, altuia nu-i face !
Ariannul a fost mai cizelat in exprimare, nu crezi ???
Noi (eu, cel putin ) nu-ti port pica de loc, dar poate chiar daca nu suntem oameni, suntem totusi pescari (mai priceputi sau mai incepatori).....In nici un caz sa nu ne confunzi cu angajatii tai (ma refer la modul de adresare )!
As vrea sa cred ca am incheiat subiectul asta! Fir intins,si de Pasti, te asteptam cu mihai ...merem dupe oo !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty RE:Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Mier Ian 19, 2011 11:53 am

Pilat isi spala miinile in oala cu ciolan.
Domnule, ai stat cu ei la masa 5 ani de zile, iar acum arunci pisica moarta in curtea Ajvps? Sustii ca Cpo este separat. De acord, dar nu aveti rezultate. Domnule Tibi, tu aici ai facut o mica analiza a ineficientei CPOului, care se datoreaza in exclusivitate Ajvps?
Asa din boteala ta, ce parere ai, se putea finaliza un drum de acces macar pe fondul Oradea?
Concluzia mea care rezulta din cele afirmate de tine aici este ca tu, de fapt, ai stiut de toate smecheriile si totusi nu ai avut tupeu sau noroc sa faci/faceti ceva pentru pescari. Poate erati prea ocupati cu marele razboi Cpo versus Ajvps!? Stii cind se implica cineva personal in asemnea razboaie pierde mai mereu.
Trebuia sa mergi/mergeti treptat cu pasi mici,dar siguri, pentru a realiza aceste planuri! In cazul in care intr-adevar ati avut planuri privind pescuitul, dar uite eu vad altceva. Tu si Togor ati vrut desfintarea Ajvps. Nu v-a mers.
Si atunci pentru ca totusi trebuia sa ramineti, ati avut cea mai slaba reactie, folosind, de asemenea "o tehnica de negociere" corespunzatoare si anume: va dam asta, dati-ne aia. Ca la piata, doar ca tu nu esti un bun negociator. Ar fi trebuit sa utilizezi tertipurile astea "avocatesti" cu care incerci sa ne "raspunzi" aici pe forum.
In 5 ani nu s-a reusit altceva decit sa primim firimiturile aruncate de acest mogul, despre care afirmi ca este un dusman!? Ce parare ai daca puneai pe masa un A4 si nu o fituica, in legatura cu drumurile de acces la baltile Ajvps, in 5 ani s-ar fi rezolvat?
Nu ai reusit in cei 5 ani, eu in locul tau plecam de mult de acolo, dar na, nu sint in locul tau.
Sau iti place sa te botesti cu utopia 1957 made by Stalin?
Poate va lipseste cineva priceput in ale managementului, pentru ca asa de capul vostru nu ati reusit nimic, tu chiar credeai ca dai jos ceva ce bintuie de 50-60 ani?
Nu poti fi atit de naiv incit sa crezi asa ceva, sau?

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty RE:Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Mier Ian 19, 2011 1:36 pm

Tibi
In urma cu 10-12 ani,citiva oradeni Dejeu,Laci Arany,Gyuri Hajdu,Nagy Istvan, au fost predecesorii comitetului actual! Se certau cu raposatul domn Gherman, iar dl.Pintea statea in umbra si popula de zor cu somn pitic pe balti.
Dupa un timp devine dl.Silaghi Ioan director, omul care si inainte sustinea si sponsoriza pescarii cu rezultate, care participau la nationale si internationale. Deci, parerea mea, era un om si un director de nota 10 +.
Si vine si anul 2004, cind apari tu cu Togor si desfiintati comitetul care exista. Deci nu cum sustii tu, ca voi ati infiintat actualul comitet!
Majoritatea dintre predecesorii tai au dorit populari intensive cu crap, stiuca, salau, somn.
Togor, cu tine in frunte, porneste complotul contra Ajvps, dorind sa-l desfiinteze, dar fara reusita, scaunul de director Ajvps fiind vizat de Togor si Vargics.
Tu ai crezut ca niste oameni limitati, impinsi de simplul instinct de a ajunge in conducerea Ajvps, de-a fi sefi, sub pretextul:" Noi vom avea grija de pescari ,vom popula,vom face" vor rezolva ceva? Na, uite unde s-a ajuns!? Si acum te plingi sa venim? Acum?
Tu, comitetul nu ai puterea de decizie, se stie unde s-au dus banii? Banii, achitati de noi pentru prohibitie, unde sint? Ai zis la magazinul lui Csife ca se va popula la toamna, afirmatia ta incheindu-se cu: sper! Adica? Daca tu doar speri ca se va popula, atunci eu, noi? Noua ce ne mai ramine?
La urma urmei cine ne duce cu zaharelul? Pentru acest an 2011 taxa se mareste la 100 ron, sint curios cind se va popula si cit!
Pescarul nu este informat la timp, reglementarile noi aparute nu sint comunicate in presa!
Reducerile date nu sint comunicate in presa!
Reducerile pentru anumite categorii de virste nu sint afisate (in speranta ca poate prostul plateste 100%?) Domnule Tibi, ma repet, cred ca a venit timpul sa predai stafeta!
Parerea mea !

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty CPO

Mesaj  sztufi Mier Ian 19, 2011 6:05 pm

Imi cer scuze daca am suparat pe cineva , asta e stilul meu si la46 de ani nu ma mai pot schimba ! Eu am spus colegi si nu angajati si cred ca
aceasta exprimare ar trebui sa spuna ceva cu relatiile pe care il am cu cei din firma [ de fapt baieti cu care umblam foarte des si la TAUT !]
Doresc in continuare Fir intins tuturor colegilor pescari !

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Adriann Mier Ian 19, 2011 6:33 pm

sztufi a scris:Imi cer scuze daca am suparat pe cineva , asta e stilul meu si la46 de ani nu ma mai pot schimba ! Eu am spus colegi si nu angajati si cred ca
aceasta exprimare ar trebui sa spuna ceva cu relatiile pe care il am cu cei din firma [ de fapt baieti cu care umblam foarte des si la TAUT !]
Doresc in continuare Fir intins tuturor colegilor pescari !
Sztufi
Nu m-ai suparat,doar ca mi s-a parut tare incomod cum ai pus problema.Atata tot.In rest, sa nu crezi ca am ceva cu tine.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mier Ian 19, 2011 6:48 pm

Ariann a scris:
Sztufi
Nu m-ai suparat,doar ca mi s-a parut tare incomod cum ai pus problema.Atata tot.In rest, sa nu crezi ca am ceva cu tine.

Exact aceeasi treaba ti-o zic si eu, sztufy. Stai sa vezi cand incep eu cu Mihai sau cu inaripatul ala de pescarus...Da' pana la urma ne trece...Nu fii nici tu asa fixist ! Daca eram destepti eram toti presedinti de stat si cine mai scria pe aici ? Tre' sa ne acceptam asa cum suntem ...
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty CPO

Mesaj  sztufi Mier Ian 19, 2011 7:25 pm

Respectele mele tuturor ! Sa ne intilnim pe malul Crisului Negru la Taut sau pe Valea Ierului la o partida de pescuit ........
EU DAU BEREA !!!!!!!!!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mier Ian 19, 2011 7:53 pm

@ pescarusule,nu vreau sa-ti comentez cele doua postari, n-am acuma timp, dar te contrazic cu un lucru :T. Pintea a facut f mult pt pescuitul bihorea ! Ca a facut si greseli ? Tot ce se poate ! Ca a suparat pe unii ? E posibil ! Ca s-au apucat de comentat si mistocarit la adresa lui persoane care nu deosebeau shnaiderul de regina baltii, e alta poveste. Nici eu nu-l cunosc decat de pe la filiala, de cand se facea revolutia separarii, si povestile BUNE despre el le-am auzit , culmea, de la cei care-i cereau vehement capul si plecarea din Ajvps ! Si-a plecat in Ungaria, sa populeze cu somn pitic inclusiv lacurile private de acolo. Treaba cu somnul pitic populat de el e cam fortata, crede-ma. Vorbeste cu cei care mai merg prin Ungaria sa vezi ca nu duc nici ei lipsa de asa ceva, din pacate .Si nu zice nimeni ca l-a populat X sau Y ! Dar cand vrei un tap ispasitor, se gaseste usor, mai ales cand ai si 2-3 portavoci printre pescari.
Dar poate asta nu prea are importanta. Timpul nu-l mai putem intoarce inapoi ! E simplu sa dam in cap unuia sau altuia, dar eu cred ca asta nu va rezolva problema CPO . Nici mie nu-mi convine ce se petrece acum la AJVPS, dar cu reprosuri nu inaintam deloc. Hai sa vedem daca putem ajunge la un numitor comun macar cei cativa care suntem pe aici. Altfel, zicala :'' divide et impera '' va fi lozinca ajvps si pe urmatorii ani ! Putem incerca, nu ne costa nimic !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Mier Ian 19, 2011 10:52 pm

Pescăruş,nu mai am cuvinte.Tu chiar asta ai înţeles din postările mele?Cred că te uiţi prea mult la televizor de vezi conspiraţii peste tot.CPO nu este duşmanul AJVPS,doar luptă pentru ca pescuitul să primească ceea ce merită.Presupun că ne cunoaştem bine,dar un mic defect de coloană vertebrală nu te lasă să-ţi arăţi adevărata identitate,în schimb eşti deosebit de critic în ceea ce-i priveşte pe alţii.Frustrările tale nu-s de competenţa unui club de pescuit sportiv şi văd că oricât m-aş strădui să-ţi explic cum funcţionează asociaţia tu nu vrei(sau nu poţi) să înţelegi.Eu am un mare avantaj în discuţiile astea,ştiu exact despre ce este vorba.Am studiat atent tot ce este legat de AJVPS,tu n-ai citit nici statutul(nu-i A4),confunzi structurile asociaţiei şi vrei să mă convingi că-i aşa cum spui tu.Mă tot legi de Togor cu care n-am vorbit de vreun an jumate,îmi amesteci băiatul(de care nu şti nimic)în pescuit,când el nu are treabă cu asta,te dai mare legiuitor şi om al dreptăţii,dar n-ai curajul nici să te prezinţi.Oboseşte-ţi un pic fizicul şi intelectul,du-te până la asociaţie şi roagă(sau dă ordin)pe cineva să-ţi explice cine,cui,cum se subordonează,cum poţi finaliza o propunere şi apoi vino şi scrie mai departe ce n-am făcut în 5 ani,dar te rog sincer,nu mai inventa scenarii infantile că mă oboseşti.Sunt multe lucruri care nu s-au făcut şi multe care da,însă încurcând marfa cu ambalajul,în loc de lumină vei îngroşa ceaţa,iar cei care mă vor schimba o vor da în bară de cum vor intra pe uşă.Această necunoaştere este un handicap sever atunci când vrei să obţii ceva,noi am învăţat asta pe propria noastră piele,nu-i cazul ca "tinerii"să repete figura.Dacă nu mă crezi întreabă-l pe Ionică Dejeu(sau şi cu el eşti "prieten"ca şi cu mine?).

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Joi Ian 20, 2011 12:39 am

sa zicem ca am inteles in mare parte cum functioneaza treaba....intrebarea mea este :
CE ESTE DE FACUT IN ACEST CAZ? CARE ESTE SOLUTIA?CE AR TREBUI SA FACEM?
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Joi Ian 20, 2011 8:18 am

davidco_m a scris:sa zicem ca am inteles in mare parte cum functioneaza treaba....intrebarea mea este :
CE ESTE DE FACUT IN ACEST CAZ? CARE ESTE SOLUTIA?CE AR TREBUI SA FACEM?

Cam la concluzia asta am ajuns si eu : ca incep sa inteleg (sau cred eu ca inteleg, nu stiu inca) cam ce-ar fi pe holurile filialei . Deoarece noi ne-am cam spus '' ofurile '' iar Tibi doar incerca sa ne raspunda (si-n felul asta doar va trece timpul fara nici un rezultat ), cred ca cel mai bine asteptam sa ne spuna Tibi cu ce se confrunta si-n care probleme nu are sprijin, nici de la noi, dar NICI DE LA AJVPS ! Din cate am inteles,(si n-a negat nimeni) au fost divergente mari intre CPO si AJVPS, asa ca nu vad impedimentul de-a se pune pe tapet neregulile. Nu ne intereseaza barfele, nici transportul materialelor de constructie cu masinile filialei, nici salariile unora (nu toti),nici multe altele (deocamdata ), vrem doar sa stim ce-a vrut sa faca CPO si nu a putut din cauza AJVPS. Daca lumea ar fi multumita, nu s-ar fi ivit discutia asta. Si stiti cu totii, ca pe malul apei, uneori, e ca-n Tunisia acum.
@ pescarusule, te-ai descarcat pana acum, hai sa vedem daca putem face ceva bun, macar prin discutii, aici .Discutam, pe baza la ce ne va spune Tibi (daca ne va spune)...poate ies totusi 2-3 idei ce se mai pot pune-n practica . Daca nu, adu-i inapoi , langa Dejeu pe cei care i-ai amintit ca au fost inlaturati de noul comitet.Dar eu zic sa nu-i laudam sau criticam daca nu-s aici, sa poata raspunde !...Il avem pe Tibi !!!!!!...
@ davidco_m, eu cred ca atata putem face ! Daca Tibi reprezinta intr-adevar CPO, deci pescarii cotizanti, va discuta cu noi. Repet, si cred ca sunt in asentimentul vostru :nu ne intereseaza barfele, ci problemele cu care se confrunta el in activitatea desfasurata ca sef al CPO !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty RE:Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Joi Ian 20, 2011 10:13 am

Tibi CPO,

sint constient de faptul ca Ajvps Bihor are urmatoarele organe de conducere: Adunarea genarala -Consiliul asociatiei -Comisia de cenzori.
Din cite stiu tu si citiva din comitet sinteti membrii in Cj!
Inteleg si latura ierarhica, prin care s-ar ajunge, pas cu pas, la o propunere spre binele membrilor. Dar asta nu prea exista!!! Art 7 lit .d spune:" Sa beneficieze de baza materiala a asociatiei pentru desfasurarea activitatii specifice." Aici nu este cumva vorba si despre drumul de acces spre o balta?
Dar uite ce scrii tu: Cpo " doar luptă pentru ca pescuitul să primească ceea ce merită." Aici ai gresit substantial domnule Tibi Cpo! Corect si la nivelul unui presedinte trebuia sa sune in felul urmator:"Spre binele membrului platitor ca sa-si practice pasiunea in conditii civilizate"!
De fapt Cpo nu are nici un rost!?
Adevarata mea identitate este precum a unei stafii,stii de ce? Pentru ca platesc de ani de zile bani seriosi si nu se vede nimic, precum nu ma vezi tu!
Competenta mea si fustrarile mele nu sint de nivelul tau, ca sa-mi critici tu pregatirea in a intelege nimicul ce bintuie de 5 ani in sala de sedinte .
Eu nu doresc sa te invat / conving cum anume sa-ti indeplinesti atributiunile de presedinte!
Eu sint un membru care nu poate intra pe balta Les,Diosig ,Bolcas ,Fegernic desi am platit si anul trecut 200 ron!
Eu nu te leg de Togor! Tu te-ai legat de el acum 5 ani!
De baiatul tau nu am vorbit decit de 1-2 ori, unde am mentionat ca s-ar putea sa existe un mic conflict de interese! (Sint sigur ca tu, Tibi, nu i-ai divulgat lui Togor secretele din culisele Ajvps-ului).Imi pun pana la bataie pentru asta si te cred pe cuvint!
Vorbesti de subordonari in structura Ajvps, dom'le da' tu si ceilalti membrii Cpo ce paziti acolo? Eu pescarul trebuie sa ma duc sa zbier unde sint banii,de ce nu avem drum,de ce nu s-a populat?
Dar uite "luminatule" ce scrii :
"iar cei care mă vor schimba o vor da în bară de cum vor intra pe uşă".In primele rinduri din postarea ta scrii ca "CPO nu este duşmanul AJVPS". Ia citeste cu atentie ce scrii! Tu ai treaba cu cei care te schimba sau doresti subtil sa destainui ca de fapt Ajvps va fi cel care ne va da in cap?
Tibi vin si cu propuneri de ex.cu un tabel despre cum ar trebui informat omul,pescarul,membrul Ajvps macar pe balti! Cu afise,tablite samd macar atit merita,nu ?
Ca incheiere te rog nu te enerva,ca stii tu nimic nu tine o vesnicie,chiar si cei mai renumiti actori au iesit din marile scene cu un anume sacrificiu, dar totusi cu fruntea ridicata!
Parerea mea !



pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 24 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 33 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum