Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

+8
klau_0588
zulu
catalin17
sztufi
szoke szabolcs
nimitz
Nagy Victor
razvan10
12 participanți

In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  razvan10 Sam Iul 11, 2009 3:30 pm

As dori niste informatii despre lacul de la Hanul pescarilor :pareri, comparatii, taxe, restrictii, ce se prinde ect pescar pescar pescar somn


Ultima editare efectuata de catre razvan10 in Mar Mai 25, 2010 8:15 pm, editata de 2 ori
razvan10
razvan10

Numarul mesajelor : 466
Localizare : Oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  Nagy Victor Mar Iul 14, 2009 4:17 pm

razvan10 a scris:As dori niste informatii despre lacul de la Hanul pescarilor :pareri, comparatii, taxe, restrictii, ce se prinde ect. pescar pescar pescar somn

Nu pot sa-ti dau prea multe informatii(anul acesta nu am pescuit pe acest lac)
taxa - 50ron/zi cu peste(nu stiu cit poti retine in bani astia), 25ron/zi fara peste , poti pescui cu 2 bete (indiferent de stil) sau poti da la artificiala (lingurita , rotativa , vobler) , pesti ; caras , crap , stiuca , posibil amur , platica , salau
cam atit stiu eu , imi pare rau ca nimeni nu da informatii despre locuri de pescuit (se pare ca totul e SECRET What a Face ) crap pescar
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty raspuns

Mesaj  razvan10 Mar Iul 14, 2009 6:08 pm

Multumesc pentru informatie bounce . As dori sami recomanzi un lac din bihor pentru pescuitul la stiuca, Wink care sa aiba drumuri accesibile (sa nu fiu nevoit sa imping masina) .
pescuit
peste

P.S. Idea Imi mai poti recomanda o balta pentru pescuitul la somn, una pentru pescuitul la biban, si una pentru salau .
pescuit
somn


Ultima editare efectuata de catre razvan10 in Mar Mai 25, 2010 8:12 pm, editata de 2 ori
razvan10
razvan10

Numarul mesajelor : 466
Localizare : Oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  Nagy Victor Mar Iul 14, 2009 7:16 pm

@ razvan 10

prietene ma pui serios la treaba , i-a sa vedem , aproape si drum accesibil , taxa doar 10ron fara peste ar fi balta lui nea FREEDY de la Santaul Mic , are somn african f. mult si ceva stiuca , daca intri la balti la ''balta de la Santaul Mic '' am pus poze cu balta (eu recomandat sa mergi in timpul saptamini , nu e aglomerat) .
Ar mai fi la iesirea din Alesd , dl. Zoli Kovesdi are 3 balti din care una este cu rapitori , cauta topicul ''balta Alesd'' , sunt poze si informatii legate de aceasta locatie .
Mai sunt balastierele de la Sintion (daca ai permis de pescuit), din auzite stiu ca se prinde caras , babusca , biban , mai rar somn , salau , stiuca (eu nu am pescuit pe balastiere) , pe acumularea Fughiu - Osorhei mai sunt bibani frumosi si ceva stiuci , acumularea de la Lugas (Tetchea) biban , stiuca , pastrav , la Sintimbreu , biban , stiuca , deocamdata testeazale pe astea , intre timp mai adun informatii si despre alte locatii , poate ma mai ajuta si alti Exclamation
Sa ai fire zbuciumate
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

pescar pescuit
somn peste

gentleman gentleman gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Raspuns

Mesaj  razvan10 Mier Iul 15, 2009 12:11 am

Multumesc pentru toate informatile pe care mi le-ai dat crap


Ultima editare efectuata de catre razvan10 in Sam Ian 09, 2010 11:24 am, editata de 1 ori
razvan10
razvan10

Numarul mesajelor : 466
Localizare : Oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  nimitz Sam Oct 10, 2009 4:30 pm

taxa e de 25 ron/zi la c&r iar sambata si dumineca de 50 ron si include 3 kg. de peste
se prinde bine caras la momitor si cu viermisori , stiuca inca nu mananca
crap doar la apa adanca pontoanele 2,3,4,5 la 75-80 m in larg in albia veche si doar la bile bune Laughing


Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte 092209125007

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Imag011

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Imag012

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Imag013

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Imag014

nimitz

Numarul mesajelor : 9
Localizare : baile felix
Ocupatia : zilier
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty .

Mesaj  szoke szabolcs Dum Oct 11, 2009 8:10 am

razvan10 a scris:[b]Multumesc pentru informatie bounce . As dori sami recomanzi un lac din bihor pentru pescuitul la stiuca, Wink care sa aiba drumuri accesibile (sa nu fiu nevoit sa imping masina) .
pescuit
peste

P.S. Idea Imi mai poti recomanda o balta pentru pescuitul la somn, una pentru pescuitul la biban, si una pentru salau .
pescuit
somn
pescuit
peste

pescuit
peste [/b]



la somn mai incearca si la livada..
szoke szabolcs
szoke szabolcs

Numarul mesajelor : 246
Localizare : oradea
Ocupatia : sudor Wig
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty lacul Saldabagiu

Mesaj  sztufi Lun Apr 12, 2010 6:54 pm

Buna seara! Am fost ieri la o partida de pescuit pe lac de la ora 09 pina la 13 si de la 15 la 19 . Am prins aprox 10 buc de carasi destul de frumosi cu rima rosie,si 3 buc crapi de 1,5-2 kg. La fund cu cos momitor cu porumb conserva 2 boabe pe cirlig. Am retinut si sa cintarit 2 crapi
3,2 kg . Fir intins!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Balta de la Hanul Pescarilor!

Mesaj  catalin17 Lun Apr 12, 2010 7:46 pm

Din cate stiu eu la han in cursul saptamanii, de luni pana joi, taxa e de 20 de ron, iar vineri duminica 50 ron.
Mai multe informatii legate eliberarea pestelui si plata lui gasesti aici: http://www.hanulpescarilor.ro/index.php?act=pescuit&lang=ro.
Fir intins!
Daca mergi sa ne anunti si pe noi ce ai prins si la ce!
catalin17
catalin17

Numarul mesajelor : 64
Localizare : oradea
Ocupatia : student
Data de inscriere : 20/03/2010

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Lacul Saldabagiu

Mesaj  sztufi Mar Apr 13, 2010 4:48 pm

Taxa in cursul saptaminii este de 25 roni fara peste sau 500 cu 3 kg peste, Simbata Duminica 500 Roni / persoana cu 3 kg. de peste inclus
lacul are caras,crap, crap chinezesc, stiuca ,salau si au aparut de anul trecut rosioare frumoase. Se prinde de obicei la pluta caras cu rims rosie sau arpacas dar vara intra si la 1 boaba de porumb conserva.La fund cu cos momitor la porumb intra crap , se prinde si cu boiles dar mai rar .
Este un Domn care pescuieste intensiv cu boiles si anul trecut a dat rezultate ,dar el momeste cite o galeata de bile /3 zile in acelasi loc si pescuieste aproape in fiecare a doua zi tot pe acest loc.Exista specii mari de crap si de stiuca 5-10 kg..... FIR INTINS!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  razvan10 Lun Mai 24, 2010 9:07 pm

vara crapul se prinde mai bine in mijlocul lacului sau langa perdelele de stuf pe lacul asta Question ce arome sunt prinzatoare pe aceasta balta Question
razvan10
razvan10

Numarul mesajelor : 466
Localizare : Oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty lacul saldabagiu

Mesaj  sztufi Mier Mai 26, 2010 7:43 pm

@Razvan 10 . Eu am teren vizavi cu drunul dintre cele doua lacuri [ in coada lacului] si pescuiesc numai pe pontonul 15 sau 14 daca mai am
prieteni cu mine. Capturile serioase totdeauna le am prins la 30 40 cm linga stuf , vizavi cu pontonul 15 . Trebuie aruncat aprox 50 60 metri
Am incercat mai multe variante dar cele mai bune rezultate am avut cu 2 3 boabe de porumb pe fir de par , sau cu boiles de capsuni sau
aroma de porumb dulce in ambele cazuri cu cos momitor , nada bagata in cos nu prea conteaza dar eu folosesc Timar Crap/Caras.
Orele cele mai rodnice de la 6,00 pina la 12,00 si mai ales intre ora 18,00 pina la 21,00 .
In partea dinspre intrare a Hanului Pescaresc pe primele pontoane se prinde cu boiles bucati frumoase , dar tehnica folosita nu o stiu doar ca
se momeste cu galeti intregi de boiles si cei de aici pescuiesc aproape zilnic pe aceste pontoane .
Crapul cel mai mare prins aici de mine era de 8,7 kg Crap Romanesc. Sper ca te-am putut ajuta .Fir intins !!!!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  zulu Dum Iul 18, 2010 12:07 am

S-a populat sapt. trecuta cu 2500 kg crap intre 1.5-3.5 kg

zulu

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Oradea
Ocupatia : designer
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty lac saldabagiu

Mesaj  sztufi Lun Iul 19, 2010 8:21 am

Intradevar sa populat in majoritatea crap oglinda . Simbata si Duminica am prins total aprox. 30 -40 kg. Atentie daca e posibil sa nu tineti
captura in sacurile de peste doar acelea pe care le intentionati sa le luati acasa, Atentie si la scoaterea lor din apa si eliberarea cirligului Apa este foarte calda si pestii sint si asa in pericol , nou populat si sint si ranite intre ele , Pacat sa le mai rarim si noi fara sens. Momeala folosita porumb crud si porumb conserva ,, Natural aroma ,, 3 boabe pe fir de par , monitor cu Nada Benzar Crap - Caras.
FIR INTINS!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  zulu Lun Iul 19, 2010 9:23 am

Uite aici si poze cu crapusorii Smile

zulu

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Oradea
Ocupatia : designer
Data de inscriere : 18/07/2010

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  Nagy Victor Mier Sept 22, 2010 2:43 pm

am fost ieri cu Tunde N. si cu Norby N. la pescuit pe aceasta balta

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0967-1
o dimoineata racoroasa
Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0968-1

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0969-1

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0970-1

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0971-1

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0972-1
dupa 2 rateuri si o ruptura ... primul crapusor Smile ... aumai urmat si altii sub 1kg dar si peste , unul de 1,700 , unul de 2,100 si
Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0978-1
acesta de 3,00kg
au mai intrat si vre-o 7 - 8 carasei de 300 - 400 gr. si ca bonus ...
Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0980-1
... acesta de 0,900 gr. Laughing
Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0979-1
s-au mai prins si rosioare frumoase , cam 8 - 10 la numar , 150/250 gr/buc.
nada/momeala folosita = Timar crap-caras , porumb conservat , viermi si rime rosii de balegar
Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0974-1

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0975-1

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0976-1

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0977-1

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte IMG_0973-1

Am petrecut o zi frumoasa si placuta impreuna Smile gentleman


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Lun Ian 31, 2011 2:39 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  razvan10 Dum Ian 30, 2011 8:16 pm

La ce distanta de mal , cu ce momeala si cu care stil de pescuit se prinde cel mai bine carasul pe lacul asta Question
razvan10
razvan10

Numarul mesajelor : 466
Localizare : Oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  klau_0588 Lun Mar 28, 2011 10:39 am

a fost careva zilele astea pe aici?
klau_0588
klau_0588

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 35
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar...amator
Data de inscriere : 17/08/2010

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  Crinel Lun Apr 04, 2011 12:09 pm

am inteles ca a fost populat, saptamana trecuta s-a prins ff bine crap , acu sambata in schimb mai deloc , probabil au mancat bine pestii daca au fost hraniti ./.....

Crinel

Numarul mesajelor : 51
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar...amator.
Data de inscriere : 02/12/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  andrei.strengar Vin Apr 22, 2011 6:14 pm

Salut prieteni pescari.
Am fost eu saptamana asta(luni) cu copiltraian si in primele ore nu am prins nimic pana am mutat monturile langa stuful de vis-a-vis de pontonul 15.Dupa vreo jumatate de ora am avut prima trasatura,care s-a dovedit a fi un crap de 1,5 kg.Dupa asta am mai avut cateva trasaturi/rupturi/capturi.Am prins in ziua aia un crap de 3 kg,unul de 1,5 kg si unul de 2 kg si traian inca unul pe la 1 kg.Momeala folosita a fost un pop-up cu 2 boabe capsuni,1 natural(fiert) si un puffi pe un fir de par.Am mai avut o ruptura chiar cand sa bag un crap ceva mai mare in mincioc.Am pescuit cu feeder cu cosulet.Nada a fost de la cormoran(magimix) daca nu ma insel amestecata cu viermi si porumb fiert la punga.

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte 20110418131710

Aceasta este captura de 3 kg.
andrei.strengar
andrei.strengar

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/04/2011

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  Hanumanfish Vin Apr 22, 2011 9:07 pm

andrei.strengar a scris:Salut prieteni pescari

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte 20110418131710

Aceasta este captura de 3 kg.

Felicitari !
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  andrei.strengar Vin Apr 22, 2011 9:30 pm

Hanumanfish a scris:
andrei.strengar a scris:Salut prieteni pescari

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte 20110418131710

Aceasta este captura de 3 kg.

Felicitari !

Multumesc! Very Happy
andrei.strengar
andrei.strengar

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/04/2011

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Hanul pescarilor

Mesaj  Catalin9210 Mar Mai 24, 2011 9:31 pm

Am fost azi 24.05.2011 la Hanul Pescarilor,am ajuns abia pe la ora 13-00 dar pana la ora 17-30 nici o miscare dupa au inceput sa sara crapii pe coada. Am prins cateva bucati de 2-3,5 kg si tipul de la caserie mi-a spus ca in urma cu doua ore s-a bagat crap in lac. crap . Dupa parerea mea este un loc unde merita sa pescuiesti. Paznicul zicea de un tip care a prins acus cateva zile un crapsor de 12 kg.
Catalin9210
Catalin9210

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Oradea
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 24/05/2011

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  andrei.strengar Mier Mai 25, 2011 10:54 pm

Catalin9210 a scris:Am fost azi 24.05.2011 la Hanul Pescarilor,am ajuns abia pe la ora 13-00 dar pana la ora 17-30 nici o miscare dupa au inceput sa sara crapii pe coada. Am prins cateva bucati de 2-3,5 kg si tipul de la caserie mi-a spus ca in urma cu doua ore s-a bagat crap in lac. crap . Dupa parerea mea este un loc unde merita sa pescuiesti. Paznicul zicea de un tip care a prins acus cateva zile un crapsor de 12 kg.

Felicitari pentru capturi !
niste poze?Razz
andrei.strengar
andrei.strengar

Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 16/04/2011

Sus In jos

Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte Empty Re: Lacul de la Hanul Pescarilor - Lacul Saldabagiu de Munte

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum