Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LACUL TAUT

4 participanți

In jos

LACUL TAUT Empty LACUL TAUT

Mesaj  GICA_69 Dum Aug 21, 2011 9:07 am

In att domnului Dinu: din regulament............ Sunt interzise-Manifestarile zgomotoase (muzica la maxim,tipete etc) si orice activitate care poate deranja ceilalti pescari.
-Retinerea unei cantitati de peste mai mare decat cea prevazuta in sectiunea Tarife si Conditii sau de dimensiuni necorespunzatoare.
-Distrugerea vegetatiei si aruncarea gunoaielor pe mal sau in apa.


Am fost la o partida de pescuit de 36 de ore sau aproximativ............Domule Dinu daca nu sunteti la curent cu manifestarile de pe balta va invit sa mergeti inopinat intr-un wek pe lac sa va convingeti,manelele rasuna pe toata valea din masinile parcate pe digul barajului,se face baie cam pana pe la miezul noptii baie normala sau cu saritori si cu diferite accesorii spre ex.sarituri de pe dig cu tot cu bicicleta.
Despre curatenie si civilizatie ...........degeaba aduna pescarii gunoiul intr-o mare gramada ca,cosurile lipsesc cu desavarsire daca nimeni nu cara acel gunoi din gramada.
Pescari aduna gunoiul dar nu si cei ce vin la distractie care arunca peturi direct de pe digul barajului.
Apropo de pesti se prinde binisor carasei babusca la greu si cate un avatel,crapi sunt cu pete deci sunt bolnavi chiar si acum dupa atat timp de la populare deci procentul pe care il avansati referitor la mortalitate(postat pe un alt site) nu prea sta in picioare.
Am scris ca am stat aproximativ 36 de ore la pescuit deoarece in jurul orei 14/14 08 2011 a aparut o trupa de cefe late de la arad cu o super salupa rapida si au inceput tumbe pe lac ca si cum erau doar ei si era lacul lor.
Daca tot ne facem permise,platim taxe si respectam regulamentul,regulament ce este doar pentru prosti de pescari am rugamintea sa ne dati o replica.
Question Question Question
GICA_69
GICA_69

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 55
Localizare : ARAD
Ocupatia : ADMINISTRATOR SC,
Data de inscriere : 11/02/2010

Sus In jos

LACUL TAUT Empty Re: LACUL TAUT

Mesaj  Nagy Victor Dum Aug 21, 2011 2:22 pm

GICA_69 a scris:............... am rugamintea sa ne dati o replica.
Question Question Question

are tot dreptul la replica ! , dar sunt convins ca n-o s-o dea ! No
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

LACUL TAUT Empty Re: LACUL TAUT

Mesaj  pescarbihor Mar Aug 23, 2011 10:00 am

Puneti problema asta pe saitul Livada si sigur va raspunde dl. Dinu !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

LACUL TAUT Empty Re: LACUL TAUT

Mesaj  MIHNEA FLORIN Sam Aug 27, 2011 5:22 pm

pescarbihor a scris:Puneti problema asta pe saitul Livada si sigur va raspunde dl. Dinu !

...dumneata scrii din auzite!?..ai ceva interese la anumite asociatii??....DINU...sa raspunda aici nu pe forum reclama Livada...si sa ne lamureasca si pe noi de ce a cerut la eliberarea permisului anpa ,sa se achite inca 10 ron !????????......pt CEEEEEEEEEEE????!! Embarassed Embarassed Twisted Evil CE FACE PT. PESCARII BIHORENI?!....dinuleee....ai grija in ARAD ...!!!poaTE acolo pescarii nu inghit anumite ...!!ma opresc ca...!!! Twisted Evil Evil or Very Mad


ps Nu putem sa avem si noi o asociatie in care sa avem incredere!?
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

LACUL TAUT Empty Re: LACUL TAUT

Mesaj  GICA_69 Mar Aug 30, 2011 9:10 am

Slabe sanse sa primesc sau sa primim vreun raspuns de la administratorul lacului Taut,interesul lui este sa faca acvacultura fraieri care platesc permis de pescuit sunt ignorati.
Stiti cum se spune ...........apa aerul si fraierul nu dispar niciodata ele doar se schimba cheers scratch scratch affraid
GICA_69
GICA_69

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 55
Localizare : ARAD
Ocupatia : ADMINISTRATOR SC,
Data de inscriere : 11/02/2010

Sus In jos

LACUL TAUT Empty Re: LACUL TAUT

Mesaj  Nagy Victor Mar Aug 30, 2011 1:03 pm

GICA_69 a scris:Slabe sanse sa primesc sau sa primim vreun raspuns de la administratorul lacului Taut,interesul lui este sa faca acvacultura fraieri care platesc permis de pescuit sunt ignorati.
Stiti cum se spune ...........apa aerul si fraierul nu dispar niciodata ele doar se schimba cheers scratch scratch affraid

si oare nu tot NOI !!! , pescarii suntem de vina ? scratch
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

LACUL TAUT Empty Re: LACUL TAUT

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum