Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

colector Cefa

+7
alex_24ARN
Harangus Marius
Hanumanfish
Nagy Victor
Ionut Erdeli
Ssebastian
mariusw
11 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

colector Cefa - Pagina 2 Empty Re: colector Cefa

Mesaj  davidco_m Sam Mar 19, 2011 7:09 pm

marius a scris:
Azi noapte de la podul din Cefa inspre Sannicolau a fost macel pe canal , de la inceputul anului pana acum sa prins o gramada de amuri si de crapi cu plasile, din 50 in 50 de metri pe malul colectorului gasesti solzi de la pestii prinsi in setci. . Din putinele locuri de pescuit bune ce ne-a mai ramas braconieri care din pacate sunt cei ce ar trebui sa pazeasca apele , vor sa le distruga cu totul. Faceti si voi niste razii noaptea ,o sa va ingroziti ce gasiti acolo si pe cine . Sincer de cat timp nu a-ti mai trecut peacolo sau nu va lasat Bront sa cheltuiti motorina? Cand i-am spus ca se braconeaza pe Fegernic mi-a spus ca nu a mai auzit de la nimeniu asa ceva si ca nu crede , cu un asa presedinte va fi vai de noi.
Daca va intereseaza cine braconeaza va dau si nume si modul cum o fac, toata chestia e doar sa vreti sa-i prindeti sau poate sunt sub protectia AJVPS-ului cine stie.............
Nu stiu cine braconeaza si ce face dar ar trebui sa fie calare pe colectoare si pe lacuri cei de la Ajvps ca sunt singurele ape care le mai au momentan Sad
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

colector Cefa - Pagina 2 Empty Re: colector Cefa

Mesaj  ssebi Sam Mar 19, 2011 8:14 pm

davidco_m a scris:
marius a scris:
Azi noapte de la podul din Cefa inspre Sannicolau a fost macel pe canal , de la inceputul anului pana acum sa prins o gramada de amuri si de crapi cu plasile, din 50 in 50 de metri pe malul colectorului gasesti solzi de la pestii prinsi in setci. . Din putinele locuri de pescuit bune ce ne-a mai ramas braconieri care din pacate sunt cei ce ar trebui sa pazeasca apele , vor sa le distruga cu totul. Faceti si voi niste razii noaptea ,o sa va ingroziti ce gasiti acolo si pe cine . Sincer de cat timp nu a-ti mai trecut peacolo sau nu va lasat Bront sa cheltuiti motorina? Cand i-am spus ca se braconeaza pe Fegernic mi-a spus ca nu a mai auzit de la nimeniu asa ceva si ca nu crede , cu un asa presedinte va fi vai de noi.
Daca va intereseaza cine braconeaza va dau si nume si modul cum o fac, toata chestia e doar sa vreti sa-i prindeti sau poate sunt sub protectia AJVPS-ului cine stie.............
Nu stiu cine braconeaza si ce face dar ar trebui sa fie calare pe colectoare si pe lacuri cei de la Ajvps ca sunt singurele ape care le mai au momentan Sad
daca citesti mai atent , Marius a specificat ca cei care ar trebui sa le pazeasca chiar aceia braconeaza....deci tot filiala ..isi muta pesti in baltile lor...sau ii vind lui taranul ala de Traian de la cetariu...ala platea intr-un timp pt "mame" prinse si duse din diosig...fegernic...etc...

@marius...nu cred ca mai merita sa ne mai batem capul...asa ii natia asta daca nu-i al meu sau il voi pierde sa nu fie a nimanui...pacat...canalul ala chiar avea peste....dar ce ar fi sa dai nume?...un topic nou cu cei "abilitati" sa braconeze!!!
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

colector Cefa - Pagina 2 Empty Re: colector Cefa

Mesaj  marius Sam Mar 19, 2011 10:18 pm

@Sebi
Nu ma refer la angajatii AJVPS-ului ca branconeaza pe colector ci la cei de la politia de frontiera , ei sunt cei care au golit colectorul de peste.Am dat deja nume si sa planuit ceva dar momentan e secret sa nu sifoneze careva dar sper sa se rezolve odata treaba asta.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

colector Cefa - Pagina 2 Empty Re: colector Cefa

Mesaj  ssebi Dum Mar 20, 2011 12:02 pm

marius a scris:@Sebi
Nu ma refer la angajatii AJVPS-ului ca branconeaza pe colector ci la cei de la politia de frontiera , ei sunt cei care au golit colectorul de peste.Am dat deja nume si sa planuit ceva dar momentan e secret sa nu sifoneze careva dar sper sa se rezolve odata treaba asta.
aha...atunci am inteles eu gresit...dar asa reiesea ca braconeaza cei care ar trebui sa aiba grija...ok, scuze pt interpretarea gresita!!!
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

colector Cefa - Pagina 2 Empty Re: colector Cefa

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum