Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Populari 2010 Bihor

+10
MeHigh
Harangus Marius
alex_24ARN
Tibi-CPO
CosmYn
Ssebastian
marius
Nagy Victor
Adriann
Hanumanfish
14 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty populari 2010

Mesaj  catalin17 Mar Iun 29, 2010 12:33 pm

Merg si eu pe mana cu colegu zsolty si ma retrag din discutie, ca tot nu stiu foarte multe.
Mai bine marg la pescuit decat sa polemizez pe niste teme care nu is au rostul.
O zi buna sa aveti!
catalin17
catalin17

Numarul mesajelor : 64
Localizare : oradea
Ocupatia : student
Data de inscriere : 20/03/2010

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  Nagy Victor Mar Iun 29, 2010 12:50 pm

@ Catalin 17

o alegere inteligenta gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  MIHNEA FLORIN Vin Iul 02, 2010 6:11 pm

@zolti....daca tu esti multumit ,de lacurile AJVPS,,,...Sunt si eu!
te rog sa postezi daca .,eventual,. faci o partida aceste lacuri!
nici pe mine nu ma intereseaza monstrii ...dar macar pesti ,regulamentari,daca intel....@@!!
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  MIHNEA FLORIN Vin Iul 02, 2010 6:39 pm

Nagy Victor a scris:@ Catalin 17

o alegere inteligenta gentleman



Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  zsolty Vin Iul 02, 2010 8:35 pm

sincer nu prea am avut timp sa umblu pe aceste lacuri
dar iti garantez ca daca pescuiesti de ex la match pe les (in zona digului pescuiesc de obicei) si sti pescui carasul intre ape iti garantez ca faci o partida reusita poti prinde linisti 5-10 kg de caras in 3-4 ore
in rest de celelate balti nu prea stiu ce sa zic ca sincer nu prea imi place pescuitul de balta
dar trebuie sa-l practic pt ca multe conc se tin pe balti
eu de obicei pescuiesc baltile care in anul respectiv seaman mult cu finalaA
anul acesta de ex prefer bolcasul Wink
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  mihai Dum Iul 04, 2010 6:31 pm

Adevarul este ca Marius are dreptate , daca tot s-a pus 60 de lei taxa de prohibitie trebuia sa bage peste de banii aia , ca doar celelalte cheltuieli (ale filialei) se puteau rezolva din permisul de 140 de ron .
Anul trecut s-a populat si in toamna si in primavara cu peste frumos (acuma ca l-a prins tot Pufi si cu inca cativa ),asta este Romania dar s-a bagat peste de doua ori , iar anul asta doar odata - se fura ca in codru , de anul viitor adio permis la ajvps , prefer livada
Si oricum o sa ne dam si noi pe balti private daca o sa vrem ceva capturi mai serioase nu doar caras

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  mihai Dum Iul 04, 2010 6:38 pm

Szolty, nu consider ca daca in alta parte este mai mare hotie decat la noi inseamna ca trebuie sa acceptam orice - este adevarat ca alte judete stau mult mai rau decat noi dar nici la noi nu-i bine pentru ca se fura , pentru ca asa este mentalitatea la noi din pacate. De ce nu se ia masuri cu rulota de la fegernic de 2 ani tot asa o tine si din primavara pana in toamna este acolo , asta nu mai este pescuit si nici regulament si nici filiala numai bataie de joc , si cred ca tu o sa-mi dai dreptate macar moral:)

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  Adriann Dum Iul 04, 2010 7:01 pm

@Mihai
Acel celebru Puffy de pe Fegernic are flotant pe acel loc pe un numar de casa din Fegernic.Sa fie totul legal si sa inchida gura ajvps-ului.Nici mie nu imi convine ca sta toata vara si prinde cantitati considerabile de crap si multi pescari care merg de 2-3 ori pe an nu prinde decat caraseii aia amarati.Acel puffy face bani fff multi pe spatele meu,al tau Mihai si ai multora.Crede-ma!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  mihai Dum Iul 04, 2010 7:27 pm

Ok , dar prin faptul ca are flotant in fegernic nu cred ca are vre-o legatura cu regulamentul ajvps , poa sa fie si din fegernic pe mine nu asta ma intereseaza ci faptul ca cei de la ajvps nu vor sa faca nimic in privinta asta nu ca nu se poate ca la un adica un singur om nu poate sa faca chiar ce vrea , si conducerea ajvps poate sa nu-i mai elibereze permis pe motiv de nerespectarea unor regulamente ...... pai nu se poate chiar asa un om sa isi bata joc de un judet ca asa are el chef (ma refer la acele cateva mii de pescari care platesc permis pentru ca el sa vanda peste ), nici vorba, stiu foarte bine cei de la filiala de cazul asta si nu-i intereseaza de fraieri ca noi , pentru ca-l cunosc si sunt prieteni si tralala mafia continua ( MADE IN ROMANIA)

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  zsolty Dum Iul 04, 2010 10:13 pm

ceau
eu nu am zis ca nu iti dau dreptate cu acest pufi
sincer cum nu fac parte din filiala eu nu am ce sa fac sau cui sa spun
credema nici mie nu-mi comvine ca un loc sa fie non stop ocupat
si eu este cand ma inervez cateodata pe cris ca prind peste pe un loc si dupa aia nu mai am loc acolo 1 luna
pe mine mai mult ma intereseaza pescuitul de competitie in care ma si implic daca as pescui mai mult pe balti la noi in judet fi sigur ca m-as implica si eu sa fac ceva
din pacate cum zici tu mai sus ca o sa pescuim la privat sa prindem peste mare se va cauza din pricina unor pescari care nu stiu numa sa care acasa tot
la privat de ce nu se cara tot acasa|???
pt ca trebuie platit dar in schimb la filiala putem duce tot acasa chit ca in permis scrie 5 kg parca
si di\egeaba o sa dai in paznici ca doar romanul e inventiv si nu o sa fie prost sa arate la paznic daca il controleaza ca unde a ascuns el crapul
in concluzie dam in filiale dar nu in cei care fura!!!!
sincer tu de cate ori ai zis la vreun pescar ca e pacat sa duca tot pestele acasa????
sau sa arunci din pesti inapoi si sa fi injurat ca de ce nu i lai dat lui
deci unde e buba
si sa-ti mai dau un ex scurt
anul trecut un pescar a fost dat afara din filiala pt ca nu stiu ce a facut
si a venit frumos in oradea si sia scos permis de la lata asociatie si sia batut dupa aia joc cu ea de paznici
deci atunci daca il dai afara din asociatie parerea mea e ca nici alta nu ar mai trebui sai dea
nu ma ca e foame de bani.......
deci eu nu mai scriu nimic pt ca nu tin partea la nici o asociatiesun si eu un simplu platitor ca si oricaredeci daca vreti sa aflati mai multe dece asa si nu asa sau de ce nu se populeaza sau ......cred ca ar trebui mers parca fiecare miercuri la filiala unde se tine sedinta.acolo siguri aflati mai multe
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Populari 2010 Bihor - Pagina 3 Empty Re: Populari 2010 Bihor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum