Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

forumul ''pescuit Bihor''

5 participanți

In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Nagy Victor Dum Noi 21, 2010 6:09 pm

Discutam in aceste zile cu cineva de pe forum si la un moment dat imi pune citeva intrebari , ce se intimpla cu site-ul ?, la iceput a fost f. activ , sunt si multi tineri inregistrati , de ce nu-s ei mai activi ? , de ce nu pun mai multe intrebari legat de pescuitul sportiv ?
Nu am stiut ce sa-i raspund Shocked scratch
Atunci m-am hotarit sa deschid acest topic unde pun si eu intrebarea , ce se intimpla ?

Daca doriti puteti sa va scrieti aici , parerile , nemultumirile , doleantele si tot ce considerati ca ar trebui facut/schimbat pt. ca site-ul sa-si reinvie
Doar un singur lucru va rog , sa va comportati decent avem si minori intre noi , am mai scris-o si-n alte dati , ei ne i-au pe noi drept exemple pozitive , asa ca .... ! gentleman

va doresc discutii constructive !

ps.

posibil ca unii sa considere ca acest subiect este o timpenie
ok , eu respect parerile tuturor ,
daca nu va place acest topic , treceti peste el , nu-i obligatoriu sa-l cititi

miltumesc pt. intelegere !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Hanumanfish Dum Noi 21, 2010 8:06 pm

@Victor

Recordul utilizatorilor a fost de 34 membri conectati ,membri pozteaza poze,filme,se discuta la stationar ,se discuta 95 % despre pescuit ,stiluri : Stationar,pescuit la crap,spinning,flyfishing,feeder,etc.Membrii acestui forum discuta si in mp si bine fac.Tineretul despre care vorbesti si ei posteaza poze,pareri etc si interesant este ca are legatura cu pescuit .Unde vezi tu aici ca membrii nu sunt activi ? Am vazut postari dupa ora 24, cum adica nu sunt activi ? Victor unii membrii mai bine se joaca cu copilul decat sa stea pe forum de expl , si bine fac .Sau se uita la un film ,sau fac ce doresc ei .

Ps: Pe alte forumuri unde au 2000 sau mai multi membrii ,nu sunt online toti ! Si nu posteaza toti ! Asta nu inseamna ca ei sunt inactiv sau ca forumul lor este negativ,sau trebuie schimbat . Victor

Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Nagy Victor Dum Noi 21, 2010 8:22 pm

Da , este un punct de vedere
dar daca te uiti pe lista membrilor , foarte multi useri au sub 10 postari sau chiar 0
bine-nteles fiecare face ce vrea , nu-i obligatoriu sa postezi


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Lun Mar 28, 2011 5:07 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Hanumanfish Dum Noi 21, 2010 8:48 pm

Victor

Ce am scris acolo sunt date privind activitatea membrilor din 370 membrii au postat de 1 - 20 postari media,membrii activi au postat 9 postari media /saptamana ,18 postari media/ luna,43 postari / an .

Vizionat / topic = 279 / luna ,379 / 6 luni ,690 / an .Exista topic care a fost vizionat sau accesat de peste 12ooo ori / 2009-2010 .( topicul woblere,lingurite 12557 de vizionari ) .

Postari despre pescuit si altele depaseste media /zi 19 . Postari din partea pescarilor bihoreni depaseste media 9 postari / zi .

Unde vezi tu aici inactivitate ?

Ps: Tu esti cel mai activ membru Very Happy 2652 postari Wink Bravo victor
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Ovi_1919 Dum Noi 21, 2010 9:19 pm

Eu zic sa nu ne ascundem dupa deget si sa dam cartile pe fata . Multi au ales sa nu mai posteze aici din cauza lui X si eu am promis ca o sa fac la fel , dar dupa o luna m-am hotarat ca nu merita ( nu ca as avea eu ceva important de spus ) .
De ce nu posteaza tineri ? poate nu stiu sa folosesca forumul sau li se pare mai interesant sa joace un C.S sau alceva decat sa stea pa forumuri ......
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  mariusw Dum Noi 21, 2010 10:09 pm

cand ai o pasiune dezlantuita gen pescuit si il adori din cale afara nu te mai rupi cu CS-u si zaci ore intregi in fata calculatorului,iar despre forum mi se pare mult mai simplu de utilizat decat sa instalezi Steam-ul la CS sau alte chestii ... si la urma urmei realizazi ca ti-ai pierdut ore intregi si zile intregi fara sa iesi din casa cu prietenii,sa iesi la aer,sau sa practici putin sport.Chestii de genul asta.
mariusw
mariusw

Numarul mesajelor : 295
Varsta : 32
Localizare : oradea/bihor/romania
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 05/09/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Ovi_1919 Dum Noi 21, 2010 10:12 pm

Very Happy tu sti mai bine ca esti mai mare Smile) ( poate mai cu experienta) , oricum eu sunt ”obsedat” de forumuri ...........
sa revenim la subiect ..........
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  mariusw Dum Noi 21, 2010 10:13 pm

cu forumu` sa fim sinceri toti stim ca din cauza "bisericutelor" s-au intamplat toate aceste "scaderi de nivel" si din cauza ca din Gentleman club sau cum ne placea sa numim clubul sa transformat intro harababura totala si intro polemica generala nu era subiect la care sa nu se certe membru cu mebru sau restu`...cu tot regretu` da niciodata no sa mai fie ceea ce a fost,pt ca nici atunci cand inca se mai putea face ceva multi au zis "las-o balta" silent gentleman
mariusw
mariusw

Numarul mesajelor : 295
Varsta : 32
Localizare : oradea/bihor/romania
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 05/09/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Hanumanfish Dum Noi 21, 2010 10:18 pm

Ovi_1919

Cand scrii multi* cat inseamna din 370 membrii ? 1 ,2 ,3 ,4 membrii ? 10 ? Ca sa nu ne ascundem dupa degete . Acolo sunt datele forumului de exemplu la acest topic fara noima* cu m* ar fi mai real ca sa nu ascundem dupa degete. de la ora 6:09 pm pana la ora 9:19 Topicul are 61 vizualizari si 6 postari .Faptul ca victor a scris ca nu se scrie despre pescuit ,nu este activ forumul,ce inseamna totusi a fi activ ? Aveti cumva subtila dorinta sa obligati membrii sa posteze ? Sanchi, lasa-ti vrajala acolo aveti datele forumului despre activitatea acestuia .Aici nu obligam pe nimeni sa posteze .

Forumul www.pescuitbihor.forumgratuit.ro este conectat din 9 tari ,vizualizari zilnice total 160 membrii media/zi .Din Romania zilnic din 7 orase (judete) .Faptul ca cineva nu posteaza sau nu comenteaza la un topic nu inseamna ca forumul este canec* Very Happy . Iar daca membrii doresc sau nu doresc sa posteze este treaba si alegerea dansilor .
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Ovi_1919 Dum Noi 21, 2010 10:26 pm

aceste date sunt de pe google analytics ? daca da vreu sa-m spuneti cat la % au scazut numarul de vizitatori fata de anul trecut acceasi luna .........


Ultima editare efectuata de catre Ovi_1919 in Dum Noi 21, 2010 10:29 pm, editata de 1 ori
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Hanumanfish Dum Noi 21, 2010 10:28 pm

mariusw a scris:cand ai o pasiune dezlantuita gen pescuit si il adori din cale afara nu te mai rupi cu CS-u si zaci ore intregi in fata calculatorului,iar despre forum mi se pare mult mai simplu de utilizat decat sa instalezi Steam-ul la CS sau alte chestii ... si la urma urmei realizazi ca ti-ai pierdut ore intregi si zile intregi fara sa iesi din casa cu prietenii,sa iesi la aer,sau sa practici putin sport.Chestii de genul asta.

In sfarsit un membru care vede elanul vietii .Victor are singura pasiune in afara de pescuit ,forumuri .Vezi victor despre asta vorbeam mai sunt oameni care au si altceva mai productiv mai plin cu viata .

@victor Nui minden fourum frate janos,este si piroska si mariska in vieatza oumului *

Degeaba statistica ca ne omoara arahnidele( Pouku= taraneasca maghiara,regionalism =paianjen) * Bravo mariusw. Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  mariusw Dum Noi 21, 2010 10:35 pm

nu mi-e jena sa spun ca mi-e enorm de dor de intalnirile clubului si de orele petrecute impreuna si de ce era odata , ca era iarna ca era vara toti ne zbateam sa iesim la o intalnire si sa o stabilim in asa fel incat sa asiste cat mai multi la iesirea aceea...oricum,n-ai ce face,ca timpu` care trece nu se mai intoarce...:-s Shocked
mariusw
mariusw

Numarul mesajelor : 295
Varsta : 32
Localizare : oradea/bihor/romania
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 05/09/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Hanumanfish Dum Noi 21, 2010 10:37 pm

OVI_1919

Datele fata de luna trecuta vizionari luna trecuta 01.10.2010 ora 9.00 Am -91 %/luna respectiva, din total membrii ( Sa nu uitam ca nr membrilor a crescut cu 5 ) deci procentul actual 21.11.2010 ora 10.00 Pm - 92 % / fata de procentul din luna trecuta .

Postari 01.10.2010 ora 9.00 Am / Total 34 % - 21.11.2010 ora 10.00 Pm/ 42% . Deci unde este aici inactivitate ? Cele mai multe topicuri care au fost accesate sunt despre pescuit,vanzari,woblere,poze cu pesti,filme despre muzica,etc. Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Ovi_1919 Dum Noi 21, 2010 10:49 pm

Very Happy deci lumea se misca pe aici , dar nu posteaza la fel de mult ca anul trecut
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Hanumanfish Dum Noi 21, 2010 10:52 pm

Si sa nu uitam de sezonul care a venit ,stiuca,biban,lipan,etc. Pescarii au ajuns tarziu acasa,pupici la nevasta ,la copiii,au deschis o bere,un vin,buton la tv,sau sezutul pe tronul pe care si regele merge pe jos,au intrat s-au uitat si cu asta basta cum spune Becali , Very Happy Eu stiu datele asa ca stati linistiti ca forumul nu este lent sau fara postari ,fata de sezon .

mariusw

Intalniri se pot face ,la o prezentare de woblere,muste,legat strune,etc .Un vin bun,o bere,un ceai.Doar ca trebuie sa mai lasam din mandrie,si precum stim ca neamul acestui pamant ( indiferent de radacini ) Este mandru ,este un atu un trendy sa raspunzi cu intrebare la o intrebare .

banc : Intreaba politistul pe unul care iesea din padure " Alo mai brunetule ce faci acolo ,raspuns : Cine io ? Da ma ,tu ! Ce ai pe umar ? Cine io ? Da ma, tu ! O frunza !Sefu draghe ... Nu pe umarul acela ma ! Pe alllalt ! Aoleu un mistret !!!

Opreste politistul un brunet* care era pe bicicleta ...Stai asa unde mergi ? Acasa domne ,la familia ,la fomeie...Ce ai in sac ? 5 cartofi sefu ...Bine ma ai noroc de data asta !!! Cand pleaca Gica * Mai incolo ...zice el no vezi fratzuti asa trabuie sa furi o bicicleta * Very Happy Glume Inventate si dezvoltate de Hanumanfish Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Nagy Victor Lun Noi 22, 2010 2:40 pm

Hanumanfish a scris:Ovi_1919

....... .Faptul ca victor a scris ca nu se scrie despre pescuit ....

am scris , nu prea se discuta despre pescuitul sportiv !

un site este activ atunci cind se discuta pe lel (ca deaia-i se spune forum)
dac-ar fi un album cu poze , atunci da , ar fi important nr. de vizualizari si nu cel de postari
din 370 de useri poate ca 10 - 15% sunt activi (in sensul ca au mai mult de 10 - 15 mesaje trimise) , la mine asta inseamna inactivitate
daca n-ar fi acei 30 - 40 pate 50 de useri care mai posteaza aici , poate ca forumul ar fi deja istorie Exclamation

Hanumanfish a scris:..................

@victor Nui minden fourum frate janos,este si piroska si mariska in vieatza oumului *

Degeaba statistica ca ne omoara arahnidele( Pouku= taraneasca maghiara,regionalism =paianjen) *.....

scratch Shocked scratch

nu-nteleg , pote-mi explici , stii ca la mine-i mai greu Exclamation Laughing lol!
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Hanumanfish Lun Noi 22, 2010 6:40 pm

@ Victor

Glumesc ,si nu am cea mai mica intentie sa glumesc la adresa ta . gentleman

In rest despre pescuitul sportiv ,daca te uiti atent la topicul stationar* baietii discuta despre cum se prinde anumite specii,si dupa cum am vazut acei pescari ( domni ,membrii ) sunt si sportiv si nu de nivel mediu ! Toata stima este a domnilor multi dintre ei dau si detalii amanuntite despre pescuitul sportiv .Ca stii si tu ca pescuitul sportiv nu este doar spinning-ul sau etc .Gama larga a diferitelor stiluri se discuta aici pe forum ,multumita acelor domni care nu ascund nimic ,nade,fire,locuri ,etc. Deci , se discuta despre pescuitul sportiv .Eu asa vad , si sa nu uitam ca nivelul acestor domni este unul bazat pe experienta.Chiar Norby fiul tau,Cristi,Razvan 10,Zsolty,Preston,Manu,Ovi_1919 ,Radu dan,Musti ,Alex,Arrian,si multi altii ,sa ma scuze membrii pe care nu ia-m amintit .Deci Victor se discuta sau isi expun parerea despre cum se prinde,ce se face,cum ar trebuii,etc etc.Bravo bihoreni si bravo ce-i din alte judete.
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Nagy Victor Lun Noi 22, 2010 7:03 pm

da , se discuta , dar nu ar fi rau daca s-ar implica mai multi in discutii , mai ales tinerii , ca ar avea de unde sa primeasca raspunsuri
ma-ntreb cum i-am putea atrage , ce ar trebui ca facem sa intre in dialog cu pescarii mai experimentati , ce ar trebui sa facen sa-i atragem in diferite activitati , ai vazut cit de greu s-au adunat citiva participanti la ''memorialul Marius Mester''
ed.II al cupei pescuit bihor nu s-a mai tinut , concursul de feeder la fel , spinningul de pe mal a fost uitat si alte activitati promovate pe forum , nici pina azi nu s-au finalizat

ps.

Hanumanfish a scris:@ Victor

Glumesc ,si nu am cea mai mica intentie sa glumesc la adresa ta . gentleman

..................
gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Ovi_1919 Lun Noi 22, 2010 7:41 pm

In opinia mea ca sa ii faci pe tinieri sa intre mai des in discutie cu cei mai experimentati trebuie sa-i inarmezi pe cei experimentati cu multa rabdare si sa nu se supere daca uneori ii mai iei la per tu sau glumesti cu ei (ma refer la cei mai in varsta) Very Happy
In primul rand cei experimentati ar trebui sa se ocupe putin si de cei din noile generati ca sa fie siguri ca acest sport se va transmite mai departe .
In al doilea rand sunt multi tineri care pescuiesc dar foarte putini pescuiesc corect din lipsa de documentare sau interes .

Very Happy parca am scris compunere la romana
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Hanumanfish Mar Noi 23, 2010 12:21 am

Pana la urma Victor a facut un lucru bun ,a deschis acest topic si uite ca se discuta despre cum ar trebuii sa facem .Ovi_1919 a atins punctul sensibil si ce-l adevarat ,are dreptate .

De altfel tineretul nostru de azi este unul inteligent si evoluat eu am constatat ca unii dintre ei stiu mai multe despre stiluri de pescuit ca si mine. JJancso,Cristi,Razvan10,Istyfishmaster,si multi altii ...Avem si majoret cu multa incredere in lumea de azi...Seniorii care au experienta,tactica etc ( si rezultate nationale ) .Ati vazut si dvs ca tineretul de pe forum a fost ajutat la multe capitole ,au primit raspunsuri de la seniori .

Stii victor ,si tu ai crescut copiii ,si nu intotdeauna reusesti sa iasa cum vrei tu sau eu sau altii,eu spun asa, noi avem ce invata de la ei ,noi trebuie sa ne implicam dar asa cum spune ovi_1919 fara mandrie ,fara sa ne suparam daca cineva ne spune " bai bosorogule " pescuitul sportiv este in maneca tineretului de azi . Ei nu miciuiesc,nu duc acasa pestii subdimensionali,ei nu mint . Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  mihai Vin Dec 24, 2010 9:24 am

Da asa este, copii sunt corecti deocamdata ,dar din pacate au de la cine sa invete si sa duca pesti sub dimensiune si sa braconeze (miciuit) ca doar seniorii se pricep la lucruri din astea , nu ma refer la toti . Victor referitor la forumul asta , eu zic ca e un forum destul de activ ,iar cei care nu prea posteaza poate se multumesc sa citeasca ce scriem noi santa

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

forumul ''pescuit Bihor'' Empty Re: forumul ''pescuit Bihor''

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum