Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 10 din 31 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Vin Feb 12, 2010 8:36 pm

Ai dreptul sa pescuiesti pe orice apa publica din Romania. Deocamdata nu are drept de administrare nici o asociatie pe nici o apa publica. Acest email l-am primit de la ANPA:
,,va salut
cei care vin in control trebuie sa faca dovada ca gestioneaza pescuitul
sportiv pe o anumita zona. dovada este contract de concesiune, daca vorbim
de amenajari sau autorizatie de pescuit sportiv emisa de catre ANPA pt
bazine piscicle naturale. ANPA nu a emis in acest an nici o autorizatie de
pescuit sportiv pentru nici o asociatie, si nici nu cred ca intentioneaza
sa emita.
atentie controlul de la asociatie nu are drept de contraventie. de altfel
pana la aparitia permiselor (probabil la sfarsitul acestei luni) nu se
poate pescui legal, pentru ca carnetul de membru vizat nu tine loc de
permis, legea e foarte clara in acest sens.
asociatiile au tendinta sa faca abuzuri, orice abuz insa se poate stopa
daca stiti exact ce sa le solicitati si cum sa vorbiti. paznicii stiu ca
in cazul unei plangeri penale dispozitiile verbale ale sefului nu
valoreaza nimic, conteaza prevederile legale.
Adrian Ionascu, consilier ANPA"
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty AJVPS -BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Vin Feb 12, 2010 9:18 pm

YULYAN ...ce scrii tu suna interesant . intrebare daca controlul de la asociatie nu are drept de contraventie ? daca prinde un braconier sau unul care nu are permis de pescuit ,dupa ideea ta inseamna ca toata lumea face ce vrea ? . dupa ideile tale si ale ( zici cai email de la anpa) nu s-au emis permise de pescuit ! da asa este ! asta inseamna din punct de vedere legal ca nimeni in Romania nu are dreptul la practicarea pescuitului pe apele naturale !!! te-ai uitat cati membri pescuiesc zilnic pe Crisul Repede fara acest TICHET* .DE LA FILIALELE DIN JUD BIHOR ,SI NU NUMAI !!! INSEAMNA CA TOTI DIN TARA PESCUIESC ILEGAL !!! tu cum vezi aceasta disputa ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Vin Feb 12, 2010 9:25 pm

Singurul mod de a se pune punct acestei neintelegeri ar fi ca dl. Adrian Ionascu , consilier A.N.P.A. sa fie invitat sa participe la urmatoarea sedinta din data de 24.02.2010. al C.P.Oradea si sa ne lamureasca in legatura cu aceasta ''necunoscuta'' Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Vin Feb 12, 2010 9:47 pm

Nagy Victor a scris:Singurul mod de a se pune punct acestei neintelegeri ar fi ca dl. Adrian Ionascu , consilier A.N.P.A. sa fie invitat sa participe la urmatoarea sedinta din data de 24.02.2010. al C.P.Oradea si sa ne lamureasca in legatura cu aceasta ''necunoscuta'' Exclamation
Ai dreptate Victor. Ar trebui ca ANPA sa faca mai multe informari, inclusiv sa emita o lista pe judete cu bazinele piscicole naturale, cele concesionate, cu autorizatie de pescuit etc. Cred ca atunci s-ar face lumina in ceea ce priveste pescuitul. Aceste lucruri se pot realizadoar la cererea expresa a asociatiilor.
Eu consider ca toate se probeaza cu documente, in lipsa acestora totul este egal cu zero. Atata timp cat nu se respecta legislatia de catre nici o asociatie nici acestea nu pot sa zica nimic, ca au exclusivitate pe anumite zone sau ceva de genul asta. In cazul in care as primi o contraventie sincer nu as semna procesul verbal, direct in instanta as merge, atata timp cat eu respect legislatia actuala.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Vin Feb 12, 2010 9:49 pm

Hanumanfish a scris:YULYAN ...ce scrii tu suna interesant . intrebare daca controlul de la asociatie nu are drept de contraventie ? daca prinde un braconier sau unul care nu are permis de pescuit ,dupa ideea ta inseamna ca toata lumea face ce vrea ? . dupa ideile tale si ale ( zici cai email de la anpa) nu s-au emis permise de pescuit ! da asa este ! asta inseamna din punct de vedere legal ca nimeni in Romania nu are dreptul la practicarea pescuitului pe apele naturale !!! te-ai uitat cati membri pescuiesc zilnic pe Crisul Repede fara acest TICHET* .DE LA FILIALELE DIN JUD BIHOR ,SI NU NUMAI !!! INSEAMNA CA TOTI DIN TARA PESCUIESC ILEGAL !!! tu cum vezi aceasta disputa ?
Anul trecut cate amenzi au dat asociatiile? Nu cumva politia, politia de frontiera sau jandarmeria a intocmit procesele verbale? Banii din amenzi merg direct la bugetul de stat
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Vin Feb 12, 2010 10:11 pm

Cele mai multe amenzi le-a dat inspectorul piscicol,adică reprezentantul ANPA în teritoriu.Dacă te amendează şi-l dai în judecată,să mă chemi şi pe mine la proces,vin să-ţi ţin pumnii.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Lun Feb 22, 2010 2:58 pm

In data de 24.02.2010. la ora 18:00 sedinta de comitet al C.P. Oradea , la clubul A.J.V.P.S. Bihor ( linga birouil tamponari ) Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  CosmYn Sam Feb 27, 2010 7:27 pm

cat costa permisul pentru copii si studenti la ajvps??
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  alex_24ARN Sam Feb 27, 2010 7:31 pm

JUMATE
CRED!!!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  nagy cristian Sam Feb 27, 2010 7:35 pm

xCo0oLs a scris:cat costa permisul pentru copii si studenti la ajvps??

70 ron daca esti membru
daca acum vrei sa te inscrii mai platesti in plus taxa de inscriere , cred ca e 5 ron (dar nu sint sigur)
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  CosmYn Vin Mar 05, 2010 7:37 pm

k multumesc Very Happy
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Dum Mar 07, 2010 4:15 pm

Hanumanfish a scris:- A.J.V.P.S BIHOR -


ANUNT

MEMBRII PESCARI AI A.J.V.P.S BIHOR *AU EXCLUSIVITATE IN PRACTICAREA PESCUITULUI RECREATIV-SPORTIV PENTRU ANUL 2010 .

..................................................................................................................................................

MEMBRII PESCARI AI A.J.V.P.S BIHOR AU EXCLUSIVITATE LA PESCUITUL IN APELE DE MUNTE PE BAZA CONTRACTELOR INCHEIATE

CU DIRECTIA SILVICA ORADEA . dupa cum urmeaza :

- FONDUL DE PESCUIT NR: 9 - CRISUL NEGRU INFERIOR CUPRINS INTRE CONFLUENTA CU CRISUL PIETROS ,PANA LA PODUL PIETRANILOR.

- FONDUL DE PESCUIT NR:16 -CRISUL NEGRU MIJLOCIU ,CUPRINS INTRE CONFLUENTA ACESTUIA CU VALEA BAITA PANA LA

CONFLUENTA CRISUL PIETROS .

-FONDUL DE PESCUIT NR 14: POIANA CUPRINDE VALEA POIANA CU TOTI AFLUENTII SAI, PÂRAUL BOIU SI PÂRÂUL CRISTIOREL .

-FONDUL DE PESCUIT NR: 18 -CRISUL REPEDE MIJLOCIU CUPRINS INTRE LOCALITATEA BUCEA (BARIERA) PANA LA CONFLUENTA CU VALEA

BRATCUTEI ,VALEA BOIULUI .

MENTIONAM CA IN COTIZATIA DE MEMBRU PESCAR SPORTIV PE ANUL 2010 ESTE INCLUSA SI VALOAREA PERMISULUI DE PESCUIT NATIONAL .

DE ASEMENEA IN CELALTE APE CURGATOARE COLINARE SI DE SES DIN JUD .BIHOR PESCUITUL RECREATIV -SPORTIV SE POATE PRACTICA CU

CARNETUL DE MEMBRU A.J.V.P.S. BIHOR .CU COTIZATIA ACHITATA PE ANUL 2010 .

SEMNAT :


DIRECTOR
ING. IOAN SILAGHI

Am fost intrebat daca pe aceste ape pot pescui doar membrii A.J.V.P.S. Bihor
@ Tibi_CPO
poti sa dai tu raspunsul ?, intradevar avem exclusivitate pe aceste ape de munte ?
Multumesc !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty AJVPS Bihor

Mesaj  sztufi Lun Mar 08, 2010 3:57 pm

Deci putem intelege dupa acest material ca sa rezolvat problema pescuitului National, putem pescui si in alte judete bineinteles pe apele administrate de asociatiile locale?????????????

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Lun Mar 08, 2010 8:55 pm

Pe apele de munte enumerate,membri AJVPS-Bihor au exclusivitate conform contractelor încheiate cu RNP( care deţine dreptul de pescuit pe aceste ape).Conform legilor în vigoare,reciprocitatea este valabilă numai pe apele publice,deci administrate de ANPA.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty AJVPS Bihor

Mesaj  sztufi Lun Mar 08, 2010 10:18 pm

@Tibi_CPO Am inteles Mersi!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Mar Mar 09, 2010 5:04 pm

@ Tibi-CPO

Multumesc pt. informatii gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  roberto Mier Mar 10, 2010 1:15 pm

Tibi-CPO a scris:Pe apele de munte enumerate,membri AJVPS-Bihor au exclusivitate conform contractelor încheiate cu RNP( care deţine dreptul de pescuit pe aceste ape).Conform legilor în vigoare,reciprocitatea este valabilă numai pe apele publice,deci administrate de ANPA.

Stimate Domnule Tibi,

In ceea ce priveste apele de munte ,pe care membrii AJVPS Bihor au exclusivitate, probabil aveti dreptate in masura in care s-a incheiat un contract valabil intre dvs. si RNP Romsilva (careia i-a fost delegata responsabilitatea organizarii pescuitului pe ape de munte de catre ANPA) contract in care RNP Romsilva Directia Silvica Oradea renunta explicit la dreptul de a permite accesul la resursa acvatica vie din respectivele ape, pescarilor care platesc taxa direct la Directia Silvica sau la diferitele Ocoale Silvice. Poate cineva care are platita taxa anuala pentru ape de munte la Romsilva ne spune daca are vreo interdictie pe apele pe care sustineti ca aveti exclusivitate.

In ceea ce priveste "reciprocitatea pe ape publice" cred ca ar trebui sa formulati o parere mai aproape de cadrul juridic existent in aceasta tara.
Conceptul de "ape publice" nu apare nicaieri in legislatia romaneasca, este un termen introdus de forumurile pescaresti si nu inseamna nimic. Din punct de vedere al pescuitului, normele in vigoare impart apele in doua categorii: amenajari piscicole si habitate piscicole naturale. ANPA nu administreaza ape ci resursa acvatica vie indiferent daca este amenajare piscicola (prin licenta de acvacultura) sau habitat piscicol natural (prin autorizatie de pescuit / permis de pescuit). Apele sunt administrate de o alta institutie a statului: Administratia Nationala Apele Romane (Directia Apelor Crisuri pentru jud Bihor) care insa nu are nici o compententa in administrarea resursei acvatice vii (pestii in cazul nostru).
Reciprocitatea este consemnata in Legea 317/2009 la articolul 23 alin. 4 "Permisul de pescuit recreativ/sportiv este valabil atât pentru zonele concesionate de asociaţia al cărei membru este, cât şi pentru zonele concesionate de alte asociaţii, pe bază de reciprocitate." cat si in Regulamentul de practicare al pescuitului recreativ/sportiv din ordinul MADR 20/2010 partea V art.9 "Asociatiile si federatiile de pescari sportivi consimt sa isi armonizeze actiunile in vederea implementarii obiectivelor si masurilor din prezentul regulament si isi recunosc dreptul de reciprocitate pentru membrii lor, in vederea practicarii pescuitului recreativ/sportiv, conform prevederilor art. 23 alin. (4) din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 23/2008, aprobata cu modificari si completari prin Legea nr. 317/2009.". exprimarile din legislatie sunt usor nefericite si lasa loc la interpretari dar in mod sigur pe orice habitat piscicol natural orice pescar care detine permisul ANPA poate sa pescuiasca.

Dl. Sztufi are dreptate in mare parte atunci cand spune "Deci putem intelege dupa acest material ca sa rezolvat problema pescuitului National, putem pescui si in alte judete bineinteles pe apele administrate de asociatiile locale". Conform legii, in baza permisului ANPA se poate pescui in orice habitat piscicol natural indiferent de judet.
Pe apele "administrate de o asociatie" adica acolo unde exista o licenta de acvacultura pescarul se va supune regulilor stabilite de detinatorul licentei de acvacultura; in afara acestor amenajari piscicole, nici o asociatie nu a primit de la ANPA dreptul de a organiza practicarea pescuitului sportiv pe anumite zone pana la acest moment (exceptie fac RNP Romsilva- ape de munte si ARBDD - Delta Dunarii).

Cu stima,
Robert

roberto

Numarul mesajelor : 59
Localizare : Bihor
Ocupatia : marinar
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Mar 10, 2010 4:39 pm

Am inteles ca pe lacurile gestionate de ajvps (fegernic, les,bolcas etc), s-a schimbat regulamentul si nu mai este voie numai cu 2 bete pe tot parcursul anului, pana acuma era regula asta doar in prohibitie . Stie cineva daca am inteles bine?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Mier Mar 10, 2010 5:01 pm

este regulamentul vechi , numai ca nu prea s-a tinut cont de el Twisted Evil
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  tIbI_iosIA Mier Mar 10, 2010 5:14 pm

deci daca vreau sa merg in delta dunarii nu pot pescui cu permisul de ajvps sau avps livada sau alte permise ???

tIbI_iosIA

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  DMG Mier Mar 10, 2010 5:33 pm

Anul trecut in Delta Dunarii am fost controlati de ANPA ,....Si in Romania in momentu de fata comform legii permisul ANPA este sfant, restul ........... sant povesti!!!!


Ultima editare efectuata de catre DMG in Mier Mar 10, 2010 8:33 pm, editata de 1 ori
DMG
DMG

Numarul mesajelor : 49
Localizare : Bihor
Ocupatia : pescar....cand am timp
Data de inscriere : 05/06/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Mar 10, 2010 5:39 pm

Eu stiam ca numai in prohibitie a fost regulamentul asta , in rest se putea pescui cu 4 bete si cred ca stiam bine, pt ca am avut discutia asta cu paznicul de la fegernic anul trecut , destul de ciudat Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  marius Mier Mar 10, 2010 5:44 pm

mihai a scris:Eu stiam ca numai in prohibitie a fost regulamentul asta , in rest se putea pescui cu 4 bete si cred ca stiam bine, pt ca am avut discutia asta cu paznicul de la fegernic anul trecut , destul de ciudat Very Happy
Lasa ca ala e un domn Mihai si nu cred ca ti-a zis sa dai cu 4 bete dar oricum toti suntem oameni si cu totii mai gresim.
p.s vezi ca ai un mp de vre-o 3 luni ,citeste-l odata.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  MIHNEA FLORIN Mier Mar 10, 2010 8:26 pm

va rog daca stie cineva ,un regulament pt.lacurile concesionate de AJVPS,sa posteze ....in prohibitie si dupa!
va multumesc!
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Mier Mar 10, 2010 11:07 pm

Roberto,eu nu sunt jurist,deci folosesc un limbaj comun pescarilor şi nu celor care se învârt toată ziua printre paragrafe.Ce spui tu este perfect adevărat,dar apele astea administrate de ANPA,sunt de fapt ale nimănui şi peste un an,poate doi,vor arăta ca atare.Eu,dacă mă ştiu în regulă,îi prezint permisul oricui,nu mi-ar face plăcere să creadă cineva despre mine că sunt un braconier mărunt,care se ascunde după o lege de rahat.Păi dacă numai ăia au dreptul să controleze de care vorbeşte legea,cum vreţi să scăpaţi de braconieri? Nu cred că prostovolarii şi-au corelat programul cu cel al inspectorului piscicol şi oricum,dacă nu-l cară asociaţiile cu maşina pe teren,nu cred că va merge în control cu
autostopul.Pe apele de munte enumerate,avem acel contract cu RNP,deci acolo,ca şi pe lacuri,noi facem regulile,după cum ai zis.Regulamentul de pescuit pe lacurile AJVPS este valabil tot anul,nu numai în prohibiţie,iar acel paznic de care vorbiţi,numai domn nu poate fi numit.De fapt e doar unul din cei care primesc salar degeaba.Dacă doriţi,am să postez regulamentul în întregime,ca să nu mai pescuiţi după ureche,riscând o sancţiune.Acest regulament este afişat şi la sediul asociaţiei,deci nu este un secret( pentru cei interesaţi desigur).

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 10 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 31 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum