Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 29 din 31 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Joi Iun 09, 2011 12:44 pm

Nagy Victor a scris:Ok , inteleg

pun si eu o intrebare la care nu-i obligatoriu sa raspunda nimeni

ce este C.P.O. ?
ce este A.J.V.P.S. BH ?
ce este A.G.V.P.S. RO ?

va spun eu ce sunt toate astea (parerea mea)

suntem NOI ! , toti pescarii din Oradea , Bihor , Romania , membrii cotizanti !
daca NOI nu facem nimic , cine s-o faca !?


Domnule Victor,
perfect raspunsul Domnului Ionut Erdeli!

Dar sa raspund si eu:

CPO - este o "adunatura" de pescari, care initial au avut intentii bune si probabil ca au vrut sa obtina ceva pentru noi-pescarii, dar pe parcurs, din varii motive, au renuntat sau si-au schimbat "politica". Dar nu-i de mirare daca are secretar unul ca Jurj!? Pai putea sa se intimple altfel? Nu!

AJVPS - este o adunatura de hoti retardati, fara nici un gram de bun simt!
Directorul, un fost sofer, vai de capul lui (la ce sa te astepti de la el? -nu poate mai mult), s-a ajuns si se comporta ca atare!
Jurj ... mda ... hai sa nu mai intram in discutia asta, nu mai am chef!
Contabilul, la fel, doar ca el nici macar matematica de clasa I nu o cunoaste, adunarea si scaderea! Pai, pe mina lui s-au furat banii! Nu a stiut socoti cit se poate si care-i limita? Era poate singurul in masura sa zica: HOOOO! Atit! mai mult nu putem lua! Dar uite ca nu a facut-o si ghinion, gaura e cit casa si s-a dus naibii totul!

AGVPS - ei sint baietii destepti! Ei nu trebuie sa faca mirlaniile pe care de ex conducerea Ajvps Bihor le-a facut sa se faca cu bani! Ei nu mai trebuie sa se murdareasca pe miini, la ei curg banii! Toate asociatiile dau dreptul anual si din cite stiu, sumele sint maricele. Si ce face AGVPS pentru Ajvps urile din tara? Nimic! Bravo lor!

Ce ar trebui sa fie CPO, AJVPS BIHOR si AGVPS? Asta o stim cu totii, mai putin dumneata domnule Victor, fara suparare! Ei sint pentru noi, nu noi pentru ei! Cel putin asa ar trebui sa fie. Eu am platit cotizatia pentru ca eu sa pot pescui linistit, sa am drum de acces, sa fie destul peste in balta, sa ... bla, bla si nu sa merg sa ma cert cu x si cu y pe la sedinte, pe balta, sa fac paza, sa urmaresc pescarii cit peste, la ce dimensiuni isi pune in traista. Sa alerg dupa tractor, sa ma scoata din noroi pentru ca am ramas impotmolit si multe, multe altele.

Parerea mea!





pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Iun 09, 2011 5:30 pm

pescarus a scris:............
Ei sint pentru noi, nu noi pentru ei! Cel putin asa ar trebui sa fie...........

Da !
acesta-i raspunsul corect ! aplauze

noi suntem clubul , noi suntem asociatia ! , noi avem dreptul si puterea de a face schimbarea !
de ce n-o facem ?
de ce ne tot vaicarim ?
de ce nu facem ce trebuie facut ?
de ce tot asteptam sa ia altii decizii in locul nostru ?
Shocked scratch
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Vin Iun 10, 2011 8:04 am

Nagy Victor a scris:
pescarus a scris:............
Ei sint pentru noi, nu noi pentru ei! Cel putin asa ar trebui sa fie...........

Da !
acesta-i raspunsul corect ! aplauze

noi suntem clubul , noi suntem asociatia ! , noi avem dreptul si puterea de a face schimbarea !
de ce n-o facem ?
de ce ne tot vaicarim ?
de ce nu facem ce trebuie facut ?
de ce tot asteptam sa ia altii decizii in locul nostru ?
Shocked scratch


Victor, nu se mai vaicareste nimeni. Eu nu am mai auzit pe nimeni sa se vaicareasca. Oamenii nemultumiti s-au dus la alte asociatii sau si-au luat permisul direct de la Voda.
De ce asteptam sa ia altii decizii in locul nostru? Pentru ca de-aia sunt pusi acolo din banii nostri. SA IA DECIZII pentru noi. Asta este toata idea de asociatie. Nu poti sa intrebi 1000, 4000 sau 8000 de oameni ce-i de facut fiindca este o treaba imposibila. Acolo la asociatie sunt oameni platiti sa ia decizii in favoarea noastra. Ca nu fac ei treaba asta, este alta discutie, iar rezultatele se vad!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Vin Iun 10, 2011 1:40 pm

Nagy Victor a scris:
pescarus a scris:............
Ei sint pentru noi, nu noi pentru ei! Cel putin asa ar trebui sa fie...........

Da !
acesta-i raspunsul corect ! aplauze

noi suntem clubul , noi suntem asociatia ! , noi avem dreptul si puterea de a face schimbarea !
de ce n-o facem ?
de ce ne tot vaicarim ?
de ce nu facem ce trebuie facut ?
de ce tot asteptam sa ia altii decizii in locul nostru ?
Shocked scratch

Domnule Victor,

Ce zic eu si ce intelegeti dvs!? affraid

"ei sint pentru noi" = NOI le platim cotizatiile, pentru ca EI sa-si faca treaba! PUNCT!
" nu noi pentru ei" = nu le platim noi cotizatia an de an, pentru ca tot noi sa facem "ce trebuie facut"!

"de ce ne tot vaicarim ?" = da' cine pana mea se mai vaicareste?
"de ce tot asteptam sa ia altii decizii in locul nostru ?" = nu in locul nostru ar trebui sa le ia, ci PENTRU NOI, sint pusi acolo pentru a lua decizii corecte si utile ( membrilor- si nu lor).
"noi suntem clubul , noi suntem asociatia ! , noi avem dreptul si puterea de a face schimbarea !" = No lozincile astea, eu zic sa le lasam.

"de ce n-o facem ?" - "de ce nu facem ce trebuie facut ?", pai hai sa facem ceea ce trebuie facut! Ceea ce ar fi trebuit facut de mult! Veniti cu mine dle Victor la sediul Ajvps Bihor sa-i clapacim pe marii nostri direcori, contabili, secretari? Ce ziceti?




pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Vin Iun 10, 2011 1:47 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Superba invitatie ! Vezi ca mai sant inca cativa pe care sa-i inviti ! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ...si cum se vor mai inghesui cu totii !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Vin Iun 10, 2011 5:07 pm

in 29.06.2011. miercuri ora 18:00 sunt disponibil si o sa fiu prezent la sedinta Exclamation
voi o sa veniti Question

si nu cred ca doar cu clapacitul se pot rezolva problemele
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Vin Iun 10, 2011 6:35 pm

Eu unu, nu!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Vin Iun 10, 2011 7:19 pm

Nagy Victor a scris:in 29.06.2011. miercuri ora 18:00 sunt disponibil si o sa fiu prezent la sedinta Exclamation
voi o sa veniti Question

si nu cred ca doar cu clapacitul se pot rezolva problemele


Victor, am inteles ca esti disponibil miercuri la ora 18.00...Pana aici e clar...Dar despre ce sedinta e vorba ???? Si cine sa vina ????? Si pe cine sa vedem acolo ????....Pana acum ai fost cam la toate sedintele si ai "clapacit "din palme si acolo si pe forum...EFECT ZERO !!! Daca esti pasionat de istorie (pt ca ajvps si CPO au devenit DEJA istorie !!!) du-te si incearca sa rezolvi problemele ! Probleme care pana acum n-au fost (in conceptia voastra !)...dar incepeti sa le vedeti (ca se poarta !)...
Cand o sa constatati ca problemele se numesc Jurj, Soltinschi sau Bront, discutam....Pana atunci, pas parol ! Sustineti si ridicati in slavi incultura, prostia si , ce-i mai grav, idiotenia si fudulia ! Pe banii vostri !!!

ps : Victor draga, de ce nu si-au dat demisia cei mentionati mai sus ? De ce au plecat controlorii ?? Hai ? Ce spui tu de asta ?? Nimic, ca de obicei!! Ia sa vedem cine controleaza acum !!!! Cat aveam pe cine baga la inaintare, a fost bine.... Acum ????
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Vin Iun 10, 2011 8:18 pm

N-are rost sa mai discutam aceasta problema odata ce voi nu acceptati si alte pareri
Mergeti la pescuit pina mai aveti ce prinde
Fir intins Exclamation gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Sam Iun 11, 2011 11:17 am

Pai eu nu mai inteleg nimic , chiar nu mai este nici un controlor sau ma rog paznic la ajvps ?, da unde au plecat? ...ca doar nu si-au dat demisia . Aaaa ,sau mai bine zis nu mai au chef de controale si alte drumuri , asta e cu totul alceva, dar salarii sunt sigur ca primesc in continuare Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Sam Iun 11, 2011 11:21 am

As avea o intrebare daca ma poate lamuri cineva , pana la urma cum este cu pescuitul pe cris, se poate pescui cu permis ajvps si anpa ?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Iun 11, 2011 12:12 pm

Da !

pe ape publice cum e si Crisul Repede se poate pescui daca ai permis (tichet) A.N.P.A.
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  lik Vin Iun 24, 2011 7:33 pm

Am si eu o mica nelamurire am auzit ceva zvonuri cum ca nu mai este permis pescuitul noctur pe lacurile AJVPS (Les, Fegernic, Diosig, Bolcas), este adevarat?

Cu barca mai este permis?



Multumesc anticipat

lik

Numarul mesajelor : 26
Localizare : Oradea
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 10/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Iun 25, 2011 12:50 pm

regulamentul pt. baltile cu regim de acvacultura al a.j.v.p.s. Bihor nu s-a modificat
pescuitul din barca si pe timpul noptii era interzis doar in prohibitie !
deci , se poate pescui noaptea si se poate intra cu barca
trebuie sa respecti 3 conditii , locul unde campezi/pescuiesti sa fie iluminat , sa nu folosesti mai mult de 3 ustensile pt. pescuit (lanseta/varga) si cind intri cu barca sa nu-i deranjezi pe ceilalti pescari !

Nu lasati gunoiul pe malul lacului Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Iul 09, 2011 4:25 pm

mihai a scris:Pai eu nu mai inteleg nimic , chiar nu mai este nici un controlor sau ma rog paznic la ajvps ?, da unde au plecat? ...ca doar nu si-au dat demisia . Aaaa ,sau mai bine zis nu mai au chef de controale si alte drumuri , asta e cu totul alceva, dar salarii sunt sigur ca primesc in continuare Very Happy

paznicii de la C.P.O. si-au dat demisia Exclamation

din pacate se si vede rezultatul , cel putin pe Les , mizerie cit cuprinde si nu se mai respecta nici o regula Exclamation Twisted Evil
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  colaps Sam Iul 09, 2011 9:00 pm

la Les am vazut cu ochii mei ce reguli sunt ... niciuna ! pescuiau smecherasii de pe sate lejereanu , permis iok , civilizatie iok, figuri la greu .
cica totusi a venit cineva si i-a luat la intrebari , si-au strans betele ( multe la numar ) si au plecat flexati . adica noi suntem tampiti ca ne facem permise nu ?

azi pe cris la cheresig-toboliu .... destul de multa lume ( baietii cu corturi si concediu facut pe cris ) etc etc , nimeni nu te intreaba de permis .
eu decand am permis nu mi-a fost controlat , niciodata .

aiurea.
colaps
colaps

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Oradea
Ocupatia : muscar
Data de inscriere : 14/06/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  loci70 Dum Iul 10, 2011 8:10 am

colaps a scris:la Les am vazut cu ochii mei ce reguli sunt ... niciuna ! pescuiau smecherasii de pe sate lejereanu , permis iok , civilizatie iok, figuri la greu .
cica totusi a venit cineva si i-a luat la intrebari , si-au strans betele ( multe la numar ) si au plecat flexati . adica noi suntem tampiti ca ne facem permise nu ?

azi pe cris la cheresig-toboliu .... destul de multa lume ( baietii cu corturi si concediu facut pe cris ) etc etc , nimeni nu te intreaba de permis .
eu decand am permis nu mi-a fost controlat , niciodata .

aiurea.
ai dreptate in privinta controlului.De ani buni sint afara pe cris in fiecare weekend ca-i vara ca-i iarna,dar nu am fost controlat de nimeni.Citeodata cind am stat cu cortul zona Tarian-Giris ne legitimau politistii de frontiera,dar mai mult ii interesau actele de identitate.Probabil noi sintem mai fraieri ca ne scoatem permisele de ani buni,si daca ma gindesc cit am cotizat in cei 25-30 de ani de cind am permis.Si altii bine mersi(gen sateni cu plase sau oraseni cu tripla)fura pestele si asa putin
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty pescuit diosig

Mesaj  Bogdanoradea Mar Iul 19, 2011 9:54 am

Am fost intr-o zi pana la diosig la balta....si surpriza.....multe pompe de scos apa....sa ude lebenitza de la langa balta. Ii legal asa ceva? Daca dau drumu la pompe sigur nu mai prinzi nimic. Si stai cateva zile pe balta....fara nici un rezultat. Platesti permisul.....si nu poti pescui....

Bogdanoradea

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Oradea
Ocupatia : Liber
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty crestur

Mesaj  ancutz Mar Iul 19, 2011 11:15 am

AJVPS BIHOR A PIERDUT LA LICITATIE LACUL CRISTUR. TRAIASCA JURJ GABRIEL CARE SI A DAT PAZNICII AFARA. LA MAI MARE

ancutz

Numarul mesajelor : 19
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 24/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Mar Iul 19, 2011 12:01 pm

de paznici stiam ca si-au dat demisia Exclamation
dar de Cristur (Bolcas) nu stiu nimic Shocked , cind s-a intimplat ? scratch
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty RE:AJVPS Bihor

Mesaj  pescarus Mar Iul 19, 2011 1:19 pm

ancutz a scris:AJVPS BIHOR A PIERDUT LA LICITATIE LACUL CRISTUR. TRAIASCA JURJ GABRIEL CARE SI A DAT PAZNICII AFARA. LA MAI MARE



Acum 20 ani AJVPS avea toate baltile din jud Bihor, in anul 2000 mai avea 8 balti, in 2005- 6 balti, in 2010-2011 -4 balti si uite acum au ramas cu 3 balti. Diosig este braconat atit de Onita-secretarul, cit si de cei 5 frati din Vaida, balta Diosig este vizata de fermierul care are 50000 ha de pamint agricol, deci balta Diosig de la anul se duce poate in mina unui om care doreste sa creeze ceva pentru banii pretinsi (nu cum a facut si face Ajvps). Balta Fegernic este vizata de cel care are statiunea cu apa geotermala! Se duce si Fegernic! Si renumita balta Les Bihor (balta lu'Jurj) este vizata de mult timp si credeti-ma se duce din mina slaba a lui Jurj, pentru ca asa pretinde el, ca este balta lui, chiar spunea intr-o zi ca este asociatia lui de pescuit, cladita pe munca si truda lui personala si el singur se descurca, nu are nevoie de paznici incompetenti!
Comitetul Cpo, care cindva era compus din 15 oameni, a imbogatit Ajvps-ul in decurs de 3 ani! Inainte, in anii 2000-2004, Ajvps nu avea decit 1400-1600 membri. Atentie!!! In anii 2005-2009 creste numarul de membri de la 1400 la 6000-8000-9000, domnilor pescari, miliarde de lei vechi, din care se popula anual 7%, din 8 -9 miliarde se populeaza cu 7%!?!
BRONT ESTE VINOVAT!
Este incompetent pentru ca si-a ales oameni fara gram de profesionalism! A incurajat incompetenta, tinindu-l pe Jurj in functie! Harca la fel, marele comunist, stalinist, in zilele noastre mai are dividende din sacul deja gol, dar ce-i al lui e pus deoparte! Din banii pescarilor si-au cladit statutul social! Faptul ca Jurj este nul dpdv al profesionalismului nu est vina lui, ca de fapt dl. Silaghi (Dumnezeu sa-l ierte) a facut oameni din ei! Sau a incercat! I-a scolit pe banii pescarilor si a vinatorilor - Bront, Jurj, Onita, Venter, Hanga, Ile, Harca-omul din umbra ! Dar domnilor pescari a venit si ziua cind in sfirsit Ajvps se destrama! Halelujah, halelujah, halelujah ... Ma imbat de bucurie ... Bravo Togor, ai o bere ! Tibi CPO si tu ai o bere, meriti si tu felicitari! De fapt esti mai inteligent decit toata satra Ajvps!

Dle Victor Nagy,

va mirati cind s-a intimplat? Toate la timpul lor ... S-a intimplat in timp ce-i laudati aci pe toti cei pe care i-am insirat! Atunci!
Au meritat sa ajunga aici! Dumnezeu e sus si vede! Bront si Jurj, in decurs de 1 an, au pus pe bot Ajvps!

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Mar Iul 19, 2011 2:08 pm

@pescarus !!! ai reusit sa ma superi mai negativ ca si cu jidanii, da' si sa ma enervezi nervos Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Tu, student la scolile de la intersectia dintre Agatarka si Tbilisi, nu- ti este permis sa-l omiti din "referatul " ce l-ai facut pe vestitul, capabilul, inteligentul, atoatestiutorul si rezolvatorul dom' Vice al ajvps, renumitul Lord de M.P.T.P. (monument de prostie in timp de pace ) , reprezentantul deghizat al imparicopitatelor zburatoare.....veeeestiiiiiituuuuul Miiiiiiiihaaaaaaaiiiiiiiii Soooooltiiiiiiiiinsssssschiiiiii Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Esti de-a dreptul JENIBIL in ochii cititorilor de pe forum pt aceasta omisiune !!! De nu-l uitai, puteai ajunge si Admin, dar asa, poti sa uzi doar canapeaua....Victor nu se supara Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Si, ca sa nu zici ca-s rau, te las sa-l lauzi impreuna cu vestitul sau aghiotant, KOKO , omul care "anainte de-a antra in antreu ,antra an ancaperea an care ancepe anceputul " ....amandoi is ca tusea si junghiul , ceva similar shanului si bocancului Laughing Laughing Laughing Laughing .....sterg mesaje pe rupte,,stau la panda in umbra, nu intra pe forum decat sa stearga....Ia sa vezi tu cum a reusit Kokominternul sa faca in 2 ore 5.739.621 de postari....

Ia intreaba-l tu pe ionutdeclean ce-i cu angajarile....ca si asta asteapta aprobari de la nevasta sa spuna si cum il cheama Razz Razz Razz
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mar Iul 19, 2011 4:36 pm

"Anca ancerc sa anteleg" cum de nu au aparut "flautistii" sa va faca si pe voi "rangerii lu togor" ! Very Happy Pazea !Acum se regrupeaza ca s-a cam spart gasca ! Nu mai pomeniti de adminstinschi ca va baneaza si ramane singur el amparatul ansotit de kokosatul had pe forumul ala .

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Mar Iul 19, 2011 5:55 pm

Ia mai lasa-ma cu Flautinschi tau de la la peronul patru si cu boghiul koko . Tu nu-i vezi ca nu-s in stare sa faca macar un topic realist pe forum ? Copiaza intr-o veselie retete si bancuri de pe tot netul de-a ajuns forumul o reeditare a cartii de bucate a regretatului Radu A. Roman, sau, in cel mai rau caz, o biografie a eternului Bula !

Moshu' mare, banatean fiind, avea o vorba : cand mi-s treaz, mi-s prost, cand mi-s beat , mi-s p**a (asa zise hanumanu' sa scriu, cu stelute, sa nu sperii copii Very Happy )...Fiindu-i urmas ,evoluat, zic eu Very Happy , pot zice: cand mi-s treaz, crep capu' ,cand mi-s beat, iau gatu' Very Happy ....Baiu-i ca io-s pasnic ,ca mielu' ne-ntarcat....berbecu-i baza Very Happy Very Happy Very Happy ....iar de gastile "flautistilor " heheeee, de-ai sti tu.... Wink Wink Wink

Amu' sa fim seriosi, astia doi nu reusesc sa converseze intre ei, da' sa mai gavareasca si cu noi bounce bounce Ti-e frica de banatul lor ??? Mai Costele, mai !!!!

ps: vine si randu' lui togor ....am auzit (n-am vazut !) ca aduna bani de taxa de acces de la pescari si in schimb apar bariere care limiteaza accesul pescarilor intr-o zona de pe malul drept al Crisului...E real sau sunt doar barfe ?
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  loci70 Mar Iul 19, 2011 6:56 pm

B Vasile a scris:Ia mai lasa-ma cu Flautinschi tau de la la peronul patru si cu boghiul koko . Tu nu-i vezi ca nu-s in stare sa faca macar un topic realist pe forum ? Copiaza intr-o veselie retete si bancuri de pe tot netul de-a ajuns forumul o reeditare a cartii de bucate a regretatului Radu A. Roman, sau, in cel mai rau caz, o biografie a eternului Bula !

Moshu' mare, banatean fiind, avea o vorba : cand mi-s treaz, mi-s prost, cand mi-s beat , mi-s p**a (asa zise hanumanu' sa scriu, cu stelute, sa nu sperii copii Very Happy )...Fiindu-i urmas ,evoluat, zic eu Very Happy , pot zice: cand mi-s treaz, crep capu' ,cand mi-s beat, iau gatu' Very Happy ....Baiu-i ca io-s pasnic ,ca mielu' ne-ntarcat....berbecu-i baza Very Happy Very Happy Very Happy ....iar de gastile "flautistilor " heheeee, de-ai sti tu.... Wink Wink Wink

Amu' sa fim seriosi, astia doi nu reusesc sa converseze intre ei, da' sa mai gavareasca si cu noi bounce bounce Ti-e frica de banatul lor ??? Mai Costele, mai !!!!

ps: vine si randu' lui togor ....am auzit (n-am vazut !) ca aduna bani de taxa de acces de la pescari si in schimb apar bariere care limiteaza accesul pescarilor intr-o zona de pe malul drept al Crisului...E real sau sunt doar barfe ?
asa numita"bariera" este realadaca despre acelasi lucru vorbim...este vorba de "dimbul"ridicat pe malul drept al crisului unde este lacul cu platadeschis in primavara acestui an la balastiera sintion vizavi de palota.Ramine cu semn de intrebare mare cum are dreptul,proprietarul lacului respectiv sa blocheze drumul de acces la Cris? Si cine ar fii competent sa ia masuri????
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 29 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 31 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum