Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 28 din 31 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30, 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Joi Apr 21, 2011 3:50 pm

@ss...pescarus !
Nu o sa merg eu acuma pescarusule la Oradea ca sa-ti bag tie pe gat 5 permise ajvps ca sa te conving pentru ca a vazut toata lumea cum o dadeai din colt in colt dupa amenintarile alea cu sedinta si ai disparut tocmai cand "rechinii" te asteptau la sedinta sa te inghita ! Obisnuiesti sa "dispari" subit cand se asteapta lumea mai putin ! Ai inceput sa faci apoi troaca de porci cateva nume si sa ameninti cu presa "inviind" surprinzator .
Nu am eu nimic de impartit cu tine baiete-gurita mare !
Asa sa mai prinzi tu noaptea de inviere precum am eu permis gratuit de aqua sau am vreo legatura cu togor ala ! La fel si inca cativa !
Nepoateeee! Dupa ce m-oi insura te plimb si cu carucioru ! Smile

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty RE:AJVPS Bihor

Mesaj  pescarus Lun Mai 16, 2011 11:52 am

Domnule Bront - director Ajvps, CPO si C Judetean

Va rog sa clarificati situatia nesimtita de la balta Fegernic! Braconeaza, fostul paznic, Petre cu politistul intr-o veselie, n-au astia nici o treaba. Am sunat la secretarul din Marghita, dar minune! Nu raspunde nimeni. Nu aveti interventie? Noi platim, altii scot pestii cu plasa, da' totusi pina cind domnilor? Titluri, pozitii, sefisme, secretari? rahaturi. Paznici care habar n-au de nimic! Nu inteleg ce fel asociatie este Ajvps!? Chiar nu gasiti un personal profesionist? Cind ma gindesc ca asemenea oameni ne maninca banii ... Domnilor de la Ajvps ar fi cazul sa faceti cite un pas! Altfel vom pierde si balta de la Fegernic si balta de la Les, Diosigul este vizat de multi, Bolcas la fel! Les Bihor la fel! Sintimreul a scapat din mina Ajvps ... acea balta a fost populata din banii nostri, nu din banii Ajvps!!!
Nici asta nu am inteles-o, cum si prin ce metode s-a putut ajunge aici!?
Dvs sinteti constienti ca banii pescarilor sint ai pescarilor si nu al Ajvps-ului? Stiti asta?
Imaginea va este distrusa deja, ce va mai asteapta? Destramarea,falimentul!!!
Mai continuati cu atitudinea asta stalinista!!!

Desteapta-te romane!!!

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Joi Mai 19, 2011 10:11 pm

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Regulamentconcurs005
AJVPS BIHOR - Pagina 28 Regulamentconcurs006

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Regulamentconcurs001
AJVPS BIHOR - Pagina 28 Regulamentconcurs003-1

Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty SE DUCE DE RAPA AJVPS

Mesaj  ancutz Lun Mai 23, 2011 8:59 am

INCREDIBIL. UNUL DIN PAZNICII DE LA PESCUIT SI A DAT DEMISIA, AM AUZIT, IAR ZOLI E PE CALE SI EL....... DE CE NU SI DA DEMISIA JURJ??? C ARE IA BANI DEGEABA CHIAR FARA NICI UN ROST

ancutz

Numarul mesajelor : 19
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 24/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty DOMNULUI BRONT

Mesaj  ancutz Lun Mai 23, 2011 9:00 am

DACA NU L DATI PE JURJ AFARA PUTETI RENUNTA LA ACTIVITATEA DE PESCUIT LINISTIT.

ancutz

Numarul mesajelor : 19
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 24/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Lun Mai 23, 2011 11:38 am

ancutz a scris:INCREDIBIL. UNUL DIN PAZNICII DE LA PESCUIT SI A DAT DEMISIA, AM AUZIT, IAR ZOLI E PE CALE SI EL....... DE CE NU SI DA DEMISIA JURJ??? C ARE IA BANI DEGEABA CHIAR FARA NICI UN ROST

Domnule @ancutz,

din postarea dvs, sa inteleg ca-i cunoasteti pe paznici? Daca ii cunoasteti, poate stiti si cit, si cum si cind lucreaza, si pentru ce salarii!? Dvs ati mai ramine in locul lor?
Marele Jurj, cu marele Bront, i-au bagat la inaintare pe paznici, cind Ajvps a pierdut Crisurile. Dadeau paznicii socoteala pentru incompetenta si mirlaniile astora. Dadeau explicatii, iar cei doi incompetenti se ascundeau prin birouri, ca niste tiritoare.
Si citeam aici pe forum, ce salarii nesimtite au domnii paznici, parca pescarbihor se lamenta ...
Chiar ca sint nesimtit ... de mici ... si cine stie cit timp le vor mai primi si pe astea ... din moment ce Ajvps a pierdut mare parte a membrilor (atit pescari cit si vinatori). Sintem la sfirsitul lunii mai, bugetul?

Normal ca paznicii vor sa plece ... cind vad ca Jurj, nu face nimic, dar e bine merci pe post; cind vad ca Ajvps este in faliment, fara nici o sansa de revenire; cind vad ca mai marii din conducerea Ajvps ... nu fac/nu au facut absolut nimic pentru a evita falimentul, toti am proceda la fel probabil.

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Lun Mai 23, 2011 5:00 pm

pescarus a scris:
ancutz a scris:INCREDIBIL. UNUL DIN PAZNICII DE LA PESCUIT SI A DAT DEMISIA, AM AUZIT, IAR ZOLI E PE CALE SI EL....... DE CE NU SI DA DEMISIA JURJ??? C ARE IA BANI DEGEABA CHIAR FARA NICI UN ROST

Domnule @ancutz,

din postarea dvs, sa inteleg ca-i cunoasteti pe paznici? Daca ii cunoasteti, poate stiti si cit, si cum si cind lucreaza, si pentru ce salarii!? Dvs ati mai ramine in locul lor?
Marele Jurj, cu marele Bront, i-au bagat la inaintare pe paznici, cind Ajvps a pierdut Crisurile. Dadeau paznicii socoteala pentru incompetenta si mirlaniile astora. Dadeau explicatii, iar cei doi incompetenti se ascundeau prin birouri, ca niste tiritoare.
Si citeam aici pe forum, ce salarii nesimtite au domnii paznici, parca pescarbihor se lamenta ...
Chiar ca sint nesimtit ... de mici ... si cine stie cit timp le vor mai primi si pe astea ... din moment ce Ajvps a pierdut mare parte a membrilor (atit pescari cit si vinatori). Sintem la sfirsitul lunii mai, bugetul?

Normal ca paznicii vor sa plece ... cind vad ca Jurj, nu face nimic, dar e bine merci pe post; cind vad ca Ajvps este in faliment, fara nici o sansa de revenire; cind vad ca mai marii din conducerea Ajvps ... nu fac/nu au facut absolut nimic pentru a evita falimentul, toti am proceda la fel probabil.

Ti-ai uitat ochelarii pe pian cand citeai ! Nesimtit era numarul mare de salarii platite degeaba de ani de zile !!!Nesimtire era cu carul la conducerea care nu facea nimic pentru pescarii care cotizau pentru a pescui pe Crisuri in afara de faptul ca le lua banii si ii cheltuia cu "trupa de acoliti" care ii sustinea si inca ii mai sustine chiar daca acum o face mai subtil .Scriam anterior despre conflictele dintre angajati si conducere,unii aici au sarit ca arsi facandu-ma "ranger", iar acum doar se confirma !Cand se vor redistribui Crisurile ,ajvps nu va mai avea numarul de angajati pentru a castiga licitatia ? Tot mana lui Togor sa fie ?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty continuare si end

Mesaj  ancutz Lun Mai 23, 2011 9:37 pm

eu sunt pescar de balta, ii cunosc pe paznici de pe balta, nu cred ca bront stie de ceea ce face(sau de fapt nu face) jurj. poate ca daca i ar mai deschide unu altu ochii s ar misca ceva. oricum ajvps ma mira ca a scapat..... cu fondurile de vanatoare procese, cu alea de pescuit la fel. Twisted Evil

ancutz

Numarul mesajelor : 19
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 24/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Mar Mai 24, 2011 1:25 pm

ancutz a scris:eu sunt pescar de balta, ii cunosc pe paznici de pe balta, nu cred ca bront stie de ceea ce face(sau de fapt nu face) jurj. poate ca daca i ar mai deschide unu altu ochii s ar misca ceva. oricum ajvps ma mira ca a scapat..... cu fondurile de vanatoare procese, cu alea de pescuit la fel. Twisted Evil


Cu toata stima domnule @ancutz,

dati-mi voie sa va contrazic ... hai sa fim seriosi! Adica marele Bront nu stie ce face sau nu face Jurj? Cred ca glumiti ... affraid inseamna ca e si orb si surd! Pai, cred ca e singurul care nu stie nimic despre Jurj, in rest toti, angajati, pescari, stiu; mai putin directorul. Laughing Pai cum? Un director nu-si vede angajatul? Nu-l vede cit e de indiferent si incompetent?
Dar de fapt, ce mai conteaza?
Conteaza situatia in care a ajuns Ajvps cu concursul directorului Bront, secretarului Jurj, CPOului-in frunte cu presedintele, Consiliului Judetean si al altora, pe care daca i-am omis, imi cer scuze!

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Mar Mai 24, 2011 7:06 pm

Bai pecarbihor vad ca nu te cumintesti!
ti-am zis sa nu mai faci aluzii la adresa mea....stii foarte bine ca esti un ranger ce o tot freci? crezi ca nu stie lumea ca vinzi permise de aqua crissius in Beius? Bagati mintile in cap si vezi de treaba ta atata timp cat eu i-mi vad de ale mele!Nu mai minti omule sau ce ai? nu vezi ca s-a desteptat lumea? gata oprestete nu mai are rost sa latri...sau primesti bonus pt.latrat?
Togor este un TERMINAT asta o spun eu si ai sa vezi ca asa va fi! in curand se schimba placa si se va duce la fund !!!la fel ca si taxele lui ABUZIVE!Repet inca o data pt toti cei care mai au dubii :CRISURILE SUNT ALE NIMANUI MOMENTAN LA FEL CA SI TOATE APELE FARA LICENTA DE ACVACULTURA.Ce va fi nu se stie momentan.
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  kiske13 Mar Mai 24, 2011 8:53 pm

Va rog frumos sa-mi spuneti pana cand tine prohibitia pentru pasnici si stiuca pe cris?
AJVPS mai elibereaza permise sau nu se stie nimic?

kiske13

Numarul mesajelor : 95
Localizare : Oradea
Ocupatia : Sef de trib
Data de inscriere : 16/12/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mar Mai 24, 2011 9:42 pm

davidco_m a scris:Bai pecarbihor vad ca nu te cumintesti!
ti-am zis sa nu mai faci aluzii la adresa mea....stii foarte bine ca esti un ranger ce o tot freci? crezi ca nu stie lumea ca vinzi permise de aqua crissius in Beius? Bagati mintile in cap si vezi de treaba ta atata timp cat eu i-mi vad de ale mele!Nu mai minti omule sau ce ai? nu vezi ca s-a desteptat lumea? gata oprestete nu mai are rost sa latri...sau primesti bonus pt.latrat?
Togor este un TERMINAT asta o spun eu si ai sa vezi ca asa va fi! in curand se schimba placa si se va duce la fund !!!la fel ca si taxele lui ABUZIVE!Repet inca o data pt toti cei care mai au dubii :CRISURILE SUNT ALE NIMANUI MOMENTAN LA FEL CA SI TOATE APELE FARA LICENTA DE ACVACULTURA.Ce va fi nu se stie momentan.

Cu "bai" sa vorbesti cu tat-tu si cu mata !Tot lor sa le zici si rangeri ! Latri la stele ca de obicei cu unul din cele 4 nume de aci de pe site ! "Ale tale" se pare ca au cam fost din cotizatia pescarilor daca ai sarit iar ca ars desi nu ti-am pomenit moaca !
Incepi iar sa jignesti tarane ca data trecuta si vad ca moderatorii te tolereaza din nou ! De aceea iti raspund cu aceeasi moneda pentru ultima data dupa care nu te mai bag in seama !
Atat togor cat si acolitii tai din ajvps sant terminati ! Si ma bucur nespus pentru asta ! Gata cu profitoria si cu lafaiala din banii pescarilor !SA VA JUDECATI PENTRU APE PANA ITI CRAPA CA ANPA A DAT UNDA VERDE PENTRU PESCUITUL PE BIHOR DOAR CU PERMISUL ELIBERAT DE EI ! Nu ai decat sa te lupti cu togor sau bront pana o sa ai peri albi ca nu ma mai intereseaza !Toti santeti manjiti pana peste cap si ati ajuns sa va mancati intre voi acum desi ati facut echipa cu togor inainte .Nu va mai place togor pentru ca nu va da acele "autorizatii de control" cu care va mandreati candva in fata pescarilor ? Dar cand stateati cu el la masa la sedinte era bine ? Atunci era bun ? Nu cumva a fost baiul ca a fost greu sa "tii doua VIPERE in acelasi sac " ?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Mar Mai 24, 2011 11:33 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ma bucur ca ti-am stricat somnul! nelule
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mai 25, 2011 8:59 pm

kiske13 a scris:Va rog frumos sa-mi spuneti pana cand tine prohibitia pentru pasnici si stiuca pe cris?
AJVPS mai elibereaza permise sau nu se stie nimic?
Pana in 2 iunie inclusiv. Din 3 iunie se poate pescui!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Lun Mai 30, 2011 1:49 pm

ancutz a scris:INCREDIBIL. UNUL DIN PAZNICII DE LA PESCUIT SI A DAT DEMISIA, AM AUZIT, IAR ZOLI E PE CALE SI EL....... DE CE NU SI DA DEMISIA JURJ??? C ARE IA BANI DEGEABA CHIAR FARA NICI UN ROST

Nici nu este asa de incredibil, daca stai sa analizezi.
Falimentul Ajvps a fost scopul marelui Bront, sau al celui care l-a pus in functie! Este evident ca din acest motiv a fost ales "sa conduca". Si bine a condus.
A modificat statutul!
A "pierdut", pentru cine stie citi bani, Sintimreul si multe fonduri de vinatoare,
A pierdut Crisurile ( lasaindu-l pe togor sa incaseze multi, multi bani),
A pierdut multi, multi pescari si vinatori, si acum
isi pierde si angajatii (bineinteles, nu incompetenti precum Jurj, din pacate).
Pai, daca nu intentionat, atunci cum altfel a reusit atitea directorul Bront, exact intr-un an de zile???
Cred ca si ultimul om din strada, un habarnist, ar fi condus mai bine aceasta asociatie, daca asta se dorea, dar nu! S-a dorit falimentarea Ajvps!
Acesta a fost scopul! S-a vrut sa se ajunga aici! De ce? Probabil - Bani, bani si iara bani ( in speta pentru unul altul din mai marii Consiliului Judetean - stati linistiti, au ce sa imparta).

Tibi CPO ar trebui sa ceara o expertiza contabila, sa se faca lumina odata pentru totdeauna, in ceea ce priveste disparitia misterioasa a banilor, vorbim de miliarde! Sa raspunda Bront, contabilul si toti cei care au contribuit la acest faliment. Sa raspunda pentru prejudiciile aduse Ajvps atit dpdv al patrimoniului cit si al imaginii, respectiv pentru prejudiciile aduse membrilor (al caror bani s-au furat).

Ajvps, daca bine stiu, are niste cabane, de ce naiba nu se vinde una din ele? Oricum, nu-si mai are rostul! Sau a luat-o Cociubei cu chirie, daca tot si-a facut asociatie!?
De ce nu se scoate la vinzare si din banii obtinuti, mai pune Ajvps niste peste in balti, mai face un drum, doua ... de ce? de ce? Pentru ca nu se vrea! De aia!



pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Mar Iun 07, 2011 12:52 pm

ancutz a scris:INCREDIBIL. UNUL DIN PAZNICII DE LA PESCUIT SI A DAT DEMISIA, AM AUZIT, IAR ZOLI E PE CALE SI EL....... DE CE NU SI DA DEMISIA JURJ??? C ARE IA BANI DEGEABA CHIAR FARA NICI UN ROST

Se pare ca prezicerea dlui @ancutz s-a adeverit!? Am fost pe Les, in ultimele 2 saptamini, nici urma de paznici! Ce se intimpla?
Sa inteleg ca Ajvps nu mai are efectiv de paznici de pescuit si nici de vinatoare? Sa fie adevarat!?
Dar intreb, aceste anunturi nu sint publice? Sau, bugetul nu este public?
Stim bine cu totii ca se pricepe Ajvpsul sa fenteze! Nu figureaza ca si bani publici si uite asa nu trebuie sa dea socoteala!? Da' totusi, un comitet de pescari si vinatori nu are cumva menirea sa ne reprezinte!? Sa le ceara socoteala?
Discutam cu un vinator care a iesit din cadrul Ajvps si acum este membru la un particular pe fondul Paleu.
Pai dom'le sa vezi cum se vorbeste despre Ajvps!! affraid (deloc frumos).
La nivel de pescuit stim ca ne furau caciula. Totusi ma bucura faptul ca incet, incet oamenii si-au dat seama ca de fapt banii nostrii se duc pe salarii mari, viloace, concedii in strainatate, etc ! Populari numa' asa de ochii lumii!? Pai dom'le, din banii pescarilor nu se populeaza nici macar 10 % din cit s-a propus!?
Poate undeva si noi sintem vinovati pescarii si vinatorii ... De muuuuuult trebuia dezmembrat Ajvps, de mult !

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Mar Iun 07, 2011 5:50 pm

pescarus a scris:.............

Se pare ca prezicerea dlui @ancutz s-a adeverit!? Am fost pe Les, in ultimele 2 saptamini, nici urma de paznici! Ce se intimpla?
.....................

daca vrei pot trece pe la Les sa fac un control (chiar daca nu-s controlor)
sper s-o iei ca o gluma lol!

pescarus a scris:.............
Poate undeva si noi sintem vinovati pescarii si vinatorii ............

aici ai dreptate !
cu totii avem o vina pt. situatia in care se afla pescuitul recreativ sportiv in Oradea , Bihor , Romania ! Twisted Evil

nu-i suficient sa tot dam din gura pe malul apei sau in magazinele pescaresti , nu se rezolva nimic cu postarile pe siteurile de specialitate (doar uzam tastatura)
trebuie sa participam la sedinte si acolo se pot rezolva multe din problemele noastre , dar nu-i suficient sa fim 10 - 15 pescari Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Mier Iun 08, 2011 12:56 pm

Domnule Victor,

daca as mai fi avut incredere in Tibi CPO,
daca as fi vazut rostul participarii la sedinte,
daca as fi vazut ca CPO face ceva pentru membri,
ca-l intereseaza de membri,
daca as fi vazut macar 1 rezultat obtinut de CPO,
daca CPO ar avea vreun scop,
atunci da, inca as participa la sedinte.
Parerea mea, despre CPO si presedintele lui, o stiti, nu o mai repet.
Cu toata stima dle Victor, eu nu la sedintele CPO ma gindeam.

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Mier Iun 08, 2011 4:46 pm

Ok , inteleg

pun si eu o intrebare la care nu-i obligatoriu sa raspunda nimeni

ce este C.P.O. ?
ce este A.J.V.P.S. BH ?
ce este A.G.V.P.S. RO ?

va spun eu ce sunt toate astea (parerea mea)

suntem NOI ! , toti pescarii din Oradea , Bihor , Romania , membrii cotizanti !
daca NOI nu facem nimic , cine s-o faca !?
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Iun 08, 2011 5:51 pm

Aia pe care ii platim sa faca ceva. Secretarul, controlorii, juristii, directorul, si toti cei care sunt platiti din banii nostri, Victor. Aia ar trebui sa faca ceva. Motivul pentru care s-au format asociatiile de pescari este ca nu toata lumea are timp, chef sau cunostinte sa se ocupe de bunul mers al pescuitului. Plata aceea a carnetului de membru este achitarea datoriei catre persoanele care au grija de pescuit, iar aceia la randul lor fac in asa fel incat membrului cotizant sa ii mearga bine (la pescuit - vezi accesul la balta), sa fie informat, iar cea mai mare parte din cotizatia respectiva ar trebui sa mearga in populari pentru ca trebuie sa ai si ce sa prinzi daca tot mergi la pescuit. Ca la noi nu se intampla asa, e alta mancare de peste si eu unu m-am cam saturat sa ma simt obligat sa fac "ceva"! Eu acel ceva il fac cand dau banii unei asociatii sau alta, si incerc sa respect regulamentul asociatie din care fac parte. Asta fac

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Iun 08, 2011 6:01 pm

Si ca sa nu tac, hai sa raspund si la intrebarea ce este CPO! CPO este ceva ce nu ar trebui sa fie. AJVPS, ar trebui sa faca exact acelasi lucru ca si CPO, + ceea ce face pentru vanatori. Motivul pentru care nu s-au facut foarte multe in ceea ce priveste pescuitul este ca avand un monopol i-a durut in cot de noi. Acum poate ar face, dar lumea a inceput sa afle toate lucrurile care trebuiau sa fie facute si nu s-au facut, dar acum e prea tarziu! Posibilitatea de a alege este singura care va face selectia intre asociatii!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Iun 09, 2011 9:36 am

Ai dreptate Ionut , trebuia sa faca mult mai mult pt. pescari si pescuit odata ce au fost pusi la friiele asociatiei ,
dar sa nu uitam unde traim , odata ajunsi la putere (indiferent de ce nivel discutam) cam uita cine i-a pus acolo si din banii cui traiesc (sunt platiti , bine sau rau , asta nu o discutam acuma)
Noi am gresit ca le-am acordat incredere maxima , ne-am multumit sa platim aceea cotizatie anuala si cam atit !
Nu prea au fost luati la intrebari , buba care s-a spart acuma dar este rezultatul a multor ani in urma (poate zeci) , mizeria a inceput sa iasa la suprafata dupa schimbarea conducerii asociatiei !

Suntem mii de pescari care am cotizat f. multi ani la aceeasta asociatie si acum vedem ca banii investiti de noi s-au cam dus pe apa simbetei

Eu inca mai sper (poate ca-s naiv/prost) ca asociatia si clubul mai au putere sa ramina pe linia de plutire si vor face un nou plan de menegment in care prioritatea nr. 1 va fi refacerea imaginii si recapatarea increderii membrilor
Daca nu se va lucra intens la cele 2 obiective mentionate de mine , cred ca anul 2012 va fi un an cam negru pt. ei ! Twisted Evil (ca noi ne-om descurca cumva Wink ) gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty RE:

Mesaj  pescarus Joi Iun 09, 2011 9:56 am

In atentia presedintelui Aqua Crisius-Mihai Togor

Din cite stiu, in planul de management pe care Ajvps l-a prezentat la ANPA, figura in grila de evaluare si efectivul de paznici, obtinind astfel punctajul necesar pentru a primi autorizatia de pescuit pe zona Canal Colector Tarian-Tamasda, 61 km. Dupa care demite ( prin metode neortodoxe ) paznicii, care le-au asigurat punctajul necesar, atit pentru fondurile piscicole naturale, cit si pentru cele cinegetice. Dupa cum stiu, orice contract de concesionare sau autorizatie devine nul odata cu neindeplinirea clauzelor contractuale. Sint convins ca una din clauze se refera la efectivul de paznici, care la Ajvps, a scazut drastic in ultima perioada. Teoretic procesul, intentat de catre Ajvps la adresa ANPA, in ceea ce priveste atribuirea apelor naturale, este nul de drept. Am considerat ca, poate acest detaliu va ajuta pescarii din Bihor. In asemenea caz consider ca Aqua Crisius ar trebui sa sesizeze ANPA, iar Agentia Nationala sa faca demersurile necesare.

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Joi Iun 09, 2011 10:11 am

Victor ...tu acuma mai speri in renasterea pasarii Phoenix Ajvps Bihor cand le-au plecat paznicii si totul pare pierdut pe apa p...
Cand inca se mai participa pe vremuri la sedintele Cpo si mai era o raza de speranta nu s-a putut rezolva nimic,tu acuma mai crezi ca se poate rezolva ceva?Pari un pic naiv ,dar te inteleg.Mi-e frica de un singur lucru.Ne mutam toata cohorta de pescari la Aqua Crisius si vor face si ei la fel.Asta e singurul lucru care ma retine sa acord incredere unei asociatii de pescari in speta Aqua crisius cand nu am vazut o masura luata de ei pentru pescarii bihoreni,ceea ce ma face sa cred ca e doar o ramura uscata din Ajvps.Timp a fost destul de la inceputul anului sa imi demonstreze ca isi merita un viitor cotizant la ei in filiala dar nu au facut-o.Imaginea cu jandarmii pe malul apei e dezolanta ,cand pescarii nu prind mai nimic pe cris,dar e bine ca avem controale cu dl-Togor in fruntea Jandarmeriei.D-le Togor,daca cititi aceste randuri,va rog sa ma anuntati si pe mine daca aveti ceva peste in bidon sa populati apele care cu mandrie sustineti ca va apartin.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Joi Iun 09, 2011 11:52 am

@adriann
Momentan nu trebuie sa fii membrul nici unei asociatii Exclamation Exclamation Poti scoate permisul direct de la ANPA si asa vor disparea toti tzeparii.Cei care vor sa pescuiasca pe lacurile AJVPS trebuie sa fie membrii AJVPS.Togor merge cu jandarmii pt. ca el nu are dreptul sa controleze pe nimeni Exclamation Exclamation Sunt curios ce-i intreaba pe pescari?:de Arii,carnet Aqua sau de permis ANPA? Laughing Laughing .
Foarte bun raspuns I.E
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 28 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 31 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29, 30, 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum