Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Lacul din Salacea

4 participanți

In jos

Lacul din Salacea Empty Lacul din Salacea

Mesaj  sztufi Mier Ian 27, 2010 5:58 pm

Domnilor , are cineva informatii despre acest lac ?? Mar interesa tot ce se poate sti despre el .

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Lacul din Salacea Empty lacul din Salacea

Mesaj  sztufi Mar Feb 02, 2010 9:47 pm

Chiar nu are nimeni informatii despre acest lac? Deci Salacea este o localitate linga Otomani [ zona Valea lui Mihai ] Exista un lac care dupa informatiile mele este un lac cu taxa si se prinde serios........

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Lacul din Salacea Empty balta salacea

Mesaj  catalin17 Sam Mar 20, 2010 8:23 pm

Balta de la Salacea,

Este o balta de marime medie in care ambientul natural este foarte bine creat pentru cresterea pestelui in special a crapului.
Acces-cel mai rapid si mai bun drum este: Pe soseaua Marghita-Otomani se face dreapta catre Chet.Se tine soseaua,daca se poate numi asa, pana la o curba pe care aceasta sosea o face la dreapta sub niste nuci imensi.In acea curba in loc sa faceti dreapta cum duce drumul iesiti de pe sosea si mergeti inainte pe un drum de pamant.Acolo lucrurile se complica putin.Pentru inceput exista 3 drumuri paralele.O luati pe cel din mijloc si il urmati in felul urmator: inainte-pana face stanga apoi dreapta ,dreapta si apoi in stanga pana cand ajungeti in coltul digului.
Pe varianta din satul salacea e vb de un drum de vreo 7 km tot de pamant.
Lacul e de dimensiuni medii, se poate pescui de pe dig si de pe 3 pontoane 2 in dreapta digului si unul in stanga digului.
Partea frumoasa este ca exista un golf care asigura o populatie de crap foarte frumoasa intrucat nu exista accesi si nici pescuitul din barca nu e permis.
Ce sa mai zic e o balta minunata!Am prins caras foarte frumos la porumb pe fir de par,in jur de 6-7 kg in 3-4 ore.
Exista crap mare acolo care se poate prinde la boilles sau aluna tigrate sau chiar pelete.Daca se momeste cu un mix din aceste componente.
Mai este stiuca,biban,rosioara.
Taxa e 40 de ron pe zi si cred ca in asta intra si carasul.
Nu mai stiu exact!
Dar merita incercat!
Fir intins!
catalin17
catalin17

Numarul mesajelor : 64
Localizare : oradea
Ocupatia : student
Data de inscriere : 20/03/2010

Sus In jos

Lacul din Salacea Empty lacul Salacea

Mesaj  sztufi Dum Mar 21, 2010 8:02 pm

@catalin 17 Mersi ptr. informatii !!!! De mult ma pregatesc ptr. o partida de pescuit in acea zona mai ales din luna Mai incolo , dupa ce se incalzeste apa pe Valea Ierului braconierii in curs de 2-3 sapatamini filtreaza complect apa , si nu imi mai ramine decit sa caut alt loc de pescuit ptr. sfirsiturile de saptamina undeva in zona Adoni...

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Lacul din Salacea Empty Re: Lacul din Salacea

Mesaj  tIbI_iosIA Dum Mar 21, 2010 8:28 pm

acuma mi-am amintit ca eu am fost 1 data pe aceasta balta ... am prins caras frumos la rama si la porumb .... crap nu am prins dar am auzit ca sunt crapi mari ... poti da cu porumb si dupa rosioara cu o varga de 4 m te distrezi fff bine si poate iti intra caras/crap Wink succes si fir intins

tIbI_iosIA

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Lacul din Salacea Empty lac salacea

Mesaj  sztufi Dum Mar 21, 2010 8:49 pm

@tibi_iosia Mersi si fir intins tuturor ca a inceput de mult asteptata PRIMAVARA!!!!!!!!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Lacul din Salacea Empty balta salacea!

Mesaj  catalin17 Lun Mar 29, 2010 7:21 pm

Draga domle,
Eu sper sa prinzi cat mai bine, si sa imi spui si mie si tuturor celor ce pescuiesc pe forum ce ai prins,daca ai prins!
Chiar astept cu nerabdare sa vad ce si cum pe-acolo!
Fir intins!
catalin17
catalin17

Numarul mesajelor : 64
Localizare : oradea
Ocupatia : student
Data de inscriere : 20/03/2010

Sus In jos

Lacul din Salacea Empty Re: Lacul din Salacea

Mesaj  razvan10 Mier Iul 20, 2011 10:31 am

Sunt copaci pe malul apei Question Este umbra Question
razvan10
razvan10

Numarul mesajelor : 466
Localizare : Oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Lacul din Salacea Empty Re: Lacul din Salacea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum