Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LAC FEGERNIC

+22
alex_24ARN
Harangus Marius
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
MIHNEA FLORIN
Adriann
Hanumanfish
Nagy Norbert
zsolty
jorj
razvan10
Chelu
csife
nagy cristian
Nagy Victor
aldea adrian
marius
Rapla
pumukli
Admin
mihai
szabi1
26 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty lac fegernic

Mesaj  marius Mar Ian 27, 2009 11:45 am

soltinschi mihai a scris:
mihai a scris:daa ce porcarie, dar nu ai ce sa faci - cu toate ca daca s-ar face un control mai bun de la filiala
adica sa se controleze si plasele , ca nu se prea controleaza, poate poate se reduce nesimtirea asta Mad
lA CE NESIMTIRE VA REFERITI STIMATE DOMN LA CATE CONTROALE ATI PARTICIPAT DVS POTI CU 3 OAMENI SI 6 VOLUNTARI SA ACOPEPI UN JUDET UNDE SUNT CEI DE LA LIVADA SI ACVA CRISIUS ACEEASTA INTREBARE DE CE NU O PUNETI. VA LEGATI NUMAI DE AJVPS
E vorba de baltile ce apartin de ajvps . Cu 9 oameni la verificat intradevar nu prea poti sa faci multe. De ce nu apelati la pescarii care umbla pe baltile ajvps ? Sunt sigur ca ati gasi mai multi voluntari. Se poate combina placutul cu utilul. Daca tot umblam la peste nu cred ca ne e greu sa verifici 2-3 permise si sa dai un ochi in stanga sa vezi ce a prins vecinul. Se ofera careva? Eu unul da. Ar trebui tinut cont de idee domnule vice.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty LAC FEGERNIC

Mesaj  marius Mar Ian 27, 2009 11:50 am

MIHAI TE VAD BAIAT DESTEPT , DACA SUNT DEACORD CEI DE LA AJVPS TE BAGI? IN TIMP CRED CA SAR VEDEA CEVA REZULTATE. Very Happy
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  aldea adrian Mar Ian 27, 2009 11:52 am

La noi este o mare problema erau 5 controlori.Unul a murit Dumnezeu sa il ierte ca a murit tanar la 30 de ani.Si celalt sa mutat la bucuresti.Au ramas 3.Pe langa ei ar trebui sa isi faca treaba si cei de la Salonta,Marghita,Beius,Alesd dar pe acestia sincer nu iam vazut nici odata probabil se vor mai face angajari la filiala acum nu stiu nimic sigur.Si cu controlul voluntar au fost 50 au ramas cativa e greu si risti sa mananci si bataie si daca nu sunteti cel putin 2 nu ai ce le face ca nu ai martor Crying or Very sad i!
aldea adrian
aldea adrian

Numarul mesajelor : 75
Localizare : Romania
Ocupatia : student
Data de inscriere : 16/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  mihai Mar Ian 27, 2009 1:04 pm

in primul rand rapla esti un analfabet , inteleg ca gresesti odata dar tu nu scrii nimic corect , plus nu ai dreptate ,pt ca eu am zis ca de la jibou sau din alt sat, nu am spus ca jibou e sat
cu toate ca nici mare diferenta nu e

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty lac fegernic

Mesaj  marius Mar Ian 27, 2009 1:27 pm

aldea adrian a scris:La noi este o mare problema erau 5 controlori.Unul a murit Dumnezeu sa il ierte ca a murit tanar la 30 de ani.Si celalt sa mutat la bucuresti.Au ramas 3.Pe langa ei ar trebui sa isi faca treaba si cei de la Salonta,Marghita,Beius,Alesd dar pe acestia sincer nu iam vazut nici odata probabil se vor mai face angajari la filiala acum nu stiu nimic sigur.Si cu controlul voluntar au fost 50 au ramas cativa e greu si risti sa mananci si bataie si daca nu sunteti cel putin 2 nu ai ce le face ca nu ai martor Crying or Very sad i!
Nu stiu cum mergi tu la pescuit dar noi umblam in formatie de 2-3 persoane tot timpul. Nu e periculos deloc ,sunt multe metode de EX.ar fi sa ne luam nr. de tel unul altuia si doar ne sunam in caz de ceva. Apropo stii ce am vazut duminica pe canal la sinicolau? In jur de 5 masini din care aproape toti pescuiau la stiuca, in partea dreapta de la pod era un tip cu 6 lansete la stiuca. Ce zici ,frumos nu? Ce sa facem , ii lasam pe toti in pace zicand ca e periculos?
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Rapla Mar Ian 27, 2009 1:33 pm

mihai a scris:in primul rand rapla esti un analfabet , inteleg ca gresesti odata dar tu nu scrii nimic corect , plus nu ai dreptate ,pt ca eu am zis ca de la jibou sau din alt sat, nu am spus ca jibou e sat
cu toate ca nici mare diferenta nu e

Probabil ma grabeam ca nu prea am timp de cei ca tine!!!
Apropo de analfabet, ma, tu nu ai scoala cata vacantza am eu!!!!dar asta e alta discutzie,nu i-mi mai pierd timpul cu tine. Sad Sad Sad Sad
Mare e gradina Ta Doamne!!!!!!
Rapla
Rapla

Numarul mesajelor : 82
Localizare : JIBOU jud. Salaj
Ocupatia : vanzator mag pescuit si vanatoare
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  mihai Mar Ian 27, 2009 3:12 pm

aia sunt sigur ,ca tu ai vacanta de cand te-ai nascut

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  mihai Mar Ian 27, 2009 3:12 pm

auzi si tu zici manuri in loc de maini? Razz

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  mihai Mar Ian 27, 2009 3:15 pm

nu merge asa marius , pai asta inseamna sa te bati cu toti pescarii, ca romanu e al dracu
deci daca nu esti de la filiala nu te baga nimeni in seama , asta e vrajeala sa controlezi pescar pe pescar Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Vizitato Mar Ian 27, 2009 5:32 pm

mihai a scris:ar trebui reglementate niste treburi pentru ca se plateste un permis si ar trebui ceva facut , nu spun ca cei de la filiala nu isi fac treaba, dar unii oameni chiar nu au ce cauta in clasa asta ;pescari ma refer Mad
Incaepand de anul acesta se vor selecta si pescarii,dupa cateva excluderi nu cred ca le va mai conveni sa mai incalce una dintre regulile care vor fi impuse am sperat ca pescari care tot ce prind baga in plasa se vor mai uita si in permis sa vada dimensiunile ,cand ii intrebi de dimensiunea la care poate fi retinut pestele se apara ca nu stie ca filiala nu prinde braconieri orice pentru a schimba subiectul in care el este principalul vinovat.Paza pe lacuri va fi mult mai drastica si cel care nu se va conforma noului regulament vor fi sanctionati si nu le va conveni masura luata impotriva lor.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Vizitato Mar Ian 27, 2009 5:35 pm

Admin a scris:da intradevar ar trebui cei care stau cu lunile sa plateasca o taxa suplimentara ca la hotel Laughing
Nu poti sa le dai amenda dar se poate ajunge pana la excluderea pescarului respectiv

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  pumukli Mar Ian 27, 2009 5:36 pm

sa ia caras pe cine intereseaza, dar crapi sub dimensiunea legala sa nu ia

pumukli

Numarul mesajelor : 26
Localizare : oradea
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  pumukli Mar Ian 27, 2009 5:37 pm

am inteles ca nu mai sunt impreuna pescarii cu vanatorii?

pumukli

Numarul mesajelor : 26
Localizare : oradea
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  aldea adrian Mar Ian 27, 2009 6:55 pm

marius a scris:Nu stiu cum mergi tu la pescuit dar noi umblam in formatie de 2-3 persoane tot timpul. Nu e periculos deloc ,sunt multe metode de EX.ar fi sa ne luam nr. de tel unul altuia si doar ne sunam in caz de ceva. Apropo stii ce am vazut duminica pe canal la sinicolau? In jur de 5 masini din care aproape toti pescuiau la stiuca, in partea dreapta de la pod era un tip cu 6 lansete la stiuca. Ce zici ,frumos nu? Ce sa facem , ii lasam pe toti in pace zicand ca e periculos?

Pentru mine astea nu sunt noutati considerand ca am vazut si cu 10 bete sau chiar mai mult pe canalul de la santau dar ala deja nu mai apartine de filiala Embarassed
Cat despre cat e de periculos cand o sa scoata unul cutitu din buzunar sau maceta din porbagaj o sa va schimbati parerea Embarassed
aldea adrian
aldea adrian

Numarul mesajelor : 75
Localizare : Romania
Ocupatia : student
Data de inscriere : 16/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Admin Mar Ian 27, 2009 7:16 pm

@mihai @rapla
Daca vreti sa va blestemati va rog facetio la o bere sau la un pescuit nu pe forum ca nu este frumos incercati fiecare sa lase de la el cate un pic!Daca mai vad controverse am sa inchid subiectul asa poate va linistiti!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  mihai Mar Ian 27, 2009 9:59 pm

gata gata nici nu ma vb cu el

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Admin Mar Ian 27, 2009 10:09 pm

Multumesc Mihai ca cu certuri nu ajungem nicarii Wink
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Rapla Mar Ian 27, 2009 10:45 pm

nici io, scuze Admin!!! cheers cheers
Rapla
Rapla

Numarul mesajelor : 82
Localizare : JIBOU jud. Salaj
Ocupatia : vanzator mag pescuit si vanatoare
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Admin Mier Ian 28, 2009 12:46 am

Multumesc lui Dumnezeu pentru acest lucru mai trebuie sa ii impac si pe rex hunt cu domnu soltinschi si poate va fi un forum abordabil Cool
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  mihai Mier Ian 28, 2009 11:24 am

este un forum abordabil oricum , dar mai sant si certuri , din pacate Embarassed

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Admin Mier Ian 28, 2009 11:26 am

astea sunt pe orice forum din pacate in orice caz nu mam asteptat ca asa repede sa fie!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty LAC FEGERNIC

Mesaj  Nagy Victor Dum Feb 01, 2009 9:30 pm

CERTURILE sunt acceptate atita timp cit sunt civilizate si constructive.Va rog sa renuntati la atacuri si injurii,mai bine v-ati lupta contra braconajului. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Vizitato Joi Feb 05, 2009 6:27 pm

szabi1 a scris:la acest subiect fac si eu trei mentuini
1. chiar daca nu stau trei luni pe peninsula de la balta dar predau locul unul de la celalalt
2. acum doi sau trei ani s-a populat cu crapusori de o vara in acea perioada se prindea numai crapusori.Le-am atras atentia la doi pensionari care aveau plasa plina cu puiet de crap si stiti ce mi-au zis "ca poate ei nu mai apuca sa ii prinda pana cresc"
3.eu am prins cand se controla si plasa
Au fost populate toate lacurile cu puiet dar la noi tot ce se prinde se baga in plasa nu pot sa fiu peste tot in judet dar de cate ori ies la pescuit pe lacuri prima si prima data fac un control dupa care daca mai am timp mai si pescuiesc daca nu nu eu nu sunt platit pentru ceea ce fac cum nu este platiti nici unul dintre membri conduceri clubului pescarilor Oradea. Beneficiem de reducerea de 50% a permisului de pescuit in rest ne achitam si noi taxa suplimentara pentru perioaba de prohibitie.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Vizitato Joi Feb 05, 2009 6:48 pm

pumukli a scris:pai angajati fratilor , ca doar permisul costa 140 de lei , la vre-o 6000 de pescari sunt vre-o 200000 de euro , care nu vreti sa ziceti ca-i bagati in populari , si nu ar trebui sa fie pescarii impreuna cu vanatorii, ca parca vad ca acolo se duc banii de la cotizatiile pescarilor , la smecherii de vanatori -e o porcarie cat casa , si ne duceti domnule soltinschi cu vrajala de trei lei
Domnule de unde scoti suma asta de 200000 euro nu toti pescari care beneficiaza de permis de pescuit platesc taxa de 140 lei.Oradea are 4700 de pescari si nu 6000 cum precizati dvs , copii platesc doar 25% din permisul de baza si asta incepand de la 10 ani respectiv suma de35 lei elevi si studenti beneficiaza de o reducere de 50% iar cei peste 70 ani au gratuit .In buget sunt cuprinse ;plata lacurilor, canale,combustibili,curent ,salariile paznicilor CPO,cota parte ajvps ,taxa ANPA,concursuri ,premieri pescri,populari cu peste .pescarii au propiul lor buget si sau despartit de vanatori de 4 ani dar dvs habarnaveti de cate schimbari sau facut .Cred ca ar fi timpul sa va interesati imainte de a scrie aiureli si sa te documentezi inainte de toate dmn PUMUCLI. Mai lipseste CEZAR.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty LAC FEGERNIC

Mesaj  Nagy Victor Joi Feb 05, 2009 7:17 pm

Acum intelegi Mihai de ce am scris ca ar trebui sa stim mai multe despre activitatea CLUBURILOR SAU ASOCIATIILOR DE PESCARI DIN ORADEA,mai ales activitatile legate de populari si controlari ale apelor publice.Multi pescari habar n-au de ce se intimpla pe apele publice din judet .Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar informativa inainte de a judeca pe altii.
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

LAC FEGERNIC - Pagina 2 Empty Re: LAC FEGERNIC

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum