Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 31 din 33 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Urmatorul

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Sam Noi 05, 2011 7:36 pm

este dreptul tau sa alegi unde cotizezi

postarea de mai sus este adresata celor care inca-s membri C.P.O. si mai doresc sa fie si-n continuare
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Sam Noi 05, 2011 8:42 pm

Bine! Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  colaps Dum Noi 06, 2011 9:12 am

bun nu mai cotizam la AJVPS , cotizam la altii sau nu mai cotizam delok ? si eu is cam scarbit de situatia asta , dar totusi nu vreau sa merg inarmat la pescuit ... sa pot sa ma apar de cei care vor sa ma controleaza . Deci ? cum facem ?
colaps
colaps

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Oradea
Ocupatia : muscar
Data de inscriere : 14/06/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Adriann Dum Noi 06, 2011 8:03 pm

Ionut Erdeli a scris:Victor, personal nu am de gand sa mai cotizez la AJVPS, deci nu ma intereseaza ce se intampla acolo si ca si mine multi din cei care nu merg la sedinte.
Nici eu!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Dum Noi 06, 2011 10:09 pm

colaps a scris:bun nu mai cotizam la AJVPS , cotizam la altii sau nu mai cotizam delok ? si eu is cam scarbit de situatia asta , dar totusi nu vreau sa merg inarmat la pescuit ... sa pot sa ma apar de cei care vor sa ma controleaza . Deci ? cum facem ?
Respectam legea, asa cum este ea, buna sau rea. Ne-a oferit posibilitatea ridicarii permisului direct de la ANPA, deci eu voi profita de aceasta optiune.

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  _sanya Vin Noi 25, 2011 9:54 am

ce s-a intamplat la AJVPS ? ieri -cel putin in zona Beiusului - au facut controale ! au sarit pe "pescari" dintro data pe ambele maluri cu jandarmeria ... si la pod la Beius si la pod de la Tarcaia (aici de cateva zile numai la triplu au dat toti, carau si cate 20kg de peste pe caciula acasa, cel putin asa laudau ) ... au lasat cateva amenzi , azi nu mai iera nici un "pescar" la "pescuit" Twisted Evil

_sanya

Numarul mesajelor : 13
Localizare : Tarcaia
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 21/10/2009

http://mulegyezes.blogspot.com/

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Crinel Vin Noi 25, 2011 4:04 pm

eu cred ca e un "reply" la faptul ca sambata trecuta au fost cei de la aqua cu jandarmeria prin Santion pe Cris tot pentru asa ceva. Probabil undeva la ANPA se face si o statistica cu numarul controalelor efectuate de asociatii...

Crinel

Numarul mesajelor : 51
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar...amator.
Data de inscriere : 02/12/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Vin Noi 25, 2011 5:57 pm

nu conteaza cine controleaza , numa sa controleze tot anu' , zi de zi si noapte de noapte !
ar fi bine sa se lase cu cit mai multe amenzi , confiscari si chiar arestari in cazul incalcarilor mai grave Exclamation

pe mine nu m-ar deranja daca cele 2 asociatii + anpa si-ar da mina si s-ar ajuta reciproc (poate-s naiv !) , pi-n la urma urmei tot in folosul nostru al pescarilor ar fi !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  dady Vin Noi 25, 2011 7:59 pm

nu stiu daca v-ati gandit la garda de mediu?
oare ce atributiuni are?
de ce nu se implica in forta impreuna cu jandarmeria?
Poate exista piedici legislative convenabile de ambele parti. Poate ca un dolce far niente e de preferat in ambele tabere.
Poate ca trebuie schimbat ceva.
Poate ca nu ar strica citita legea 400, legea referitoare la gospodarirea apelor. Acolo se poate vedea din punct de vedere legislativ cam cine ar trebuii sa se ocupe de pescuitul sportiv. Exista un amendament, amendament care transfera pestele din apele publice spre administratorul min. agriculturii...
Poate ca nu e bine. Apele domeniului public sa fie la min. mediului si pestele din ele la agricultura.
Poate ca aici e nodul gordian.
Poate ca pestele ar trebuii sa ajunga in apa lui, sa fie gospodarit de ministerul mediului, poate ca atunci si garda de mediu ar putea beneficia de alte prevederi legislative care sa-i confere unicitatea in sensul solutionarii tuturor problemelor din acest domeniu.
Poate ca atunci nu se va mai face evaziune cu pestele provenit din apele domeniului public, poate ca atunci nu se vor mai da autorizatii pt pescuit comercial cu plasele in apele domeniului public, poate ca atunci se vor schimba multe...
Problema e ca acest poate devine certitudine daca ne gandim ca problema de mediu e o problema tratata la nivel comunitar, romania face parte si e semnatara a unor tratate care au ca scop ocrotirea faunei din apele domeniului public.
Acolo sunt f multe reglementari pe care min. mediului nu le va putea incalca.
Dar atat timp cat pestele nu se gaseste in administrarea lor, totul e ok.
Oare de ce?
Simplu, politicul doreste asta. Oricare politic va conduce tara asta va avea nevoie de surse infinite de bani negrii... cred ca ne-am obisnuit cu asta...
Asa ca, totusi puterea e la noi.
Treaba e daca suntem capabili sa o folosim in folosul nostru.

dady

Numarul mesajelor : 59
Localizare : rm.valcea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 20/10/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  vali_z Sam Noi 26, 2011 7:54 am

_sanya a scris:ce s-a intamplat la AJVPS ? ieri -cel putin in zona Beiusului - au facut controale ! au sarit pe "pescari" dintro data pe ambele maluri cu jandarmeria ... si la pod la Beius si la pod de la Tarcaia (aici de cateva zile numai la triplu au dat toti, carau si cate 20kg de peste pe caciula acasa, cel putin asa laudau ) ... au lasat cateva amenzi , azi nu mai iera nici un "pescar" la "pescuit" Twisted Evil

aplauze aplauze aplauze aplauze Poate ca in urma sedintei de sambata(19.11.2011) unde domni presedinte si secretar de CLUB DE VANATOARE SI PESCUIT BEIUS, au fost intrebati de unele atributiuni ale lor Question Question .....
Azi va fi iarasi sedinta ,pt definitivarea membrilor , delegatilor....
Daca au iesit ca sa arate ca au facut ceva, acuma pe ultima suta de metrii e cam tarziu Sad Sad Sad
vali_z
vali_z

Numarul mesajelor : 56
Varsta : 45
Localizare : Beius
Ocupatia : Pescar de duminica
Data de inscriere : 21/06/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  vali_z Sam Noi 26, 2011 7:57 am

Nagy Victor a scris:nu conteaza cine controleaza , numa sa controleze tot anu' , zi de zi si noapte de noapte !
ar fi bine sa se lase cu cit mai multe amenzi , confiscari si chiar arestari in cazul incalcarilor mai grave Exclamation

pe mine nu m-ar deranja daca cele 2 asociatii + anpa si-ar da mina si s-ar ajuta reciproc (poate-s naiv !) , pi-n la urma urmei tot in folosul nostru al pescarilor ar fi !

De acord cu ce spuneti d-nu Nagy, ce bine ar fi ......
vali_z
vali_z

Numarul mesajelor : 56
Varsta : 45
Localizare : Beius
Ocupatia : Pescar de duminica
Data de inscriere : 21/06/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  _sanya Sam Noi 26, 2011 9:54 am

asociatii n-o sa inteleaga niciodata ,iar sa intelega si cu ANPA e imposibil ,dar tarziu nu e niciodata si nu cred ca au ajuns al ultima suta de metri , dimpotriva ! perioada de iarna e "meca" scobaristilor chiar si daca pescuiesc in mod legal... primul motiv pt care ajvps a pierdut membri a fost lipsa controalelor de genul asta in perioada de iarna in ultimii 2 ani ... apoi pescarii au zis ca daca nu-s controale de ce sa plateasca la ajvps ... acum, ganditiva crisurile sunt ape publice urmeaza iar licitatie , noroc ca tre sa arata fiecare eficienta prin controale , si anpa nu sa grabit sa dee din nou apa cuiva ... daca mai trage timpul pana in februarie , numai bine , inseamna ca mai urmeaza cateva controale serioase si nu va fi macel pe ape ca in ultimii 2 ani aplauze

ps nu stiu ce sa intamplat la sedinta doar ca a fost vorba si despre ceva schimbari scratch

_sanya

Numarul mesajelor : 13
Localizare : Tarcaia
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 21/10/2009

http://mulegyezes.blogspot.com/

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  dady Sam Noi 26, 2011 4:06 pm

se pare ca nu se cunoaste cat de cat legislatia.
Spun asta deosece inteleg ca se face diferenta intre agvps si alte asociatii, acest lucru e valabil cam peste tot in tara.
Trebuie inteles ca asociatiile fie ele mai vechi sau mai noi sunt asociatii= ONG-uri.
Toate, absolut toate. Nu exista modalitate legislativa de a considera o asociatie mai asociatie ca alta.
Asociatiile sunt ale pescarilor sportivi. Pot fi cluburi, sau asociatii. La noi nu exista lege care sa delimitezez asociatiile de cluburi.
Acestea trebuie sa respecte legislatia pe baza careia s-au infiintat dar, atentie, nu au nici o obligativitate legislativa sa devina administratorii sau paznicii unor bunuri publice. Acestea pot sprijinii activitati de genul.
Asadar nici o lege guvernamentala nu poate ordona unei entitati nonguvernamentale.
Cu alte cuvinte anpa este administratorul rezervei piscicole vii si trebuie sa administreze aceasta avere nationala in favoarea bunului public care de fapt este propietarul de drept.
Numai ca, asa cum spuneam anterior, aceasta avere nationala, pestele, rezerva piscicola vie din apele domeniului natural a fost data spre administrae unei entitati numita ANPA, adica Agentia Nationala de Piscicultura si Acvacultura, entitate care nu are de gand sa se ocupe de aceasta sarcina si vrea cu orice pret sa lanseze responsabilitatile ei pe spatele asociatiilor de pescari.
Asociatiile pt a se vedea bagate in seama accepta ba chiar se inghesuie sa ajunga la acest statut.
De ce? Normal, unele urmaresc veniturile din banii pe care ii percep pe langa valoarea permiselor, altele vor chiar sa ajunga asociatiia asociatiilor si sa incaseze din ce in ce mai multi bani, altele chira vor sa faca ceva in sesnul pozitiv.
Normal asociatiile ar trebuii sa organizeze pescuitul sportiv, pescrii ar trebuii sa ridice chitanta de acces la apele domeniului public de la trezorerie, ca si pana in prezent, chitanta justifica plata dreptului de a accesa o apa a domeniului public iar pt a acesa rezerva piscicola vie trebuie sa plateasca o vigneta care ii da dreptul sa acceseze pestele din apele de munte sau de ses sau ...
Normal pescarii pasionati ar trebuii sa prezinte la un anume control, chitanta si vigneta sau vignetele lipite de verso chitantei. Si cu asta basta. Nu trebuie ca statul care e deja sarac sa mai cheltuie cu tiparirea si inprastierea unor permise care nu au atatea elemente de securizare ca si chitanta trezoreriei. Ba mai mult se si creeaza premiza de obligare pescarului sa fie membrul unei asocuatii. Lucru interzis prin Constitutie.
Pescarii care vor sa fie sportivi, adica sa se dedice competitiilor, pt ca rezultatul sportivitatii este competitia, acestia trebuie sa se asocieze si astfel sa reprezinte interesele asociatiilor sau cluburilor din care fac parte.
Simplu si eficace.
Paza rezervei piscicole vii se face de catre organele prevazute de lege. Asociatiile pot lua parte la executarea de controale.

dady

Numarul mesajelor : 59
Localizare : rm.valcea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 20/10/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  colaps Lun Noi 28, 2011 12:31 pm

la concret stie cineva ce se intampla de la anu ? la cine ne dam banii sau daca ii mai dam . sincer nu am chef sa le fac cadou 100+ ron anual la smecherii astia si ei sa nu faca nimic .
colaps
colaps

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Oradea
Ocupatia : muscar
Data de inscriere : 14/06/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  zoltan zalenschi Joi Dec 01, 2011 1:41 pm

Dupa ce am citit postarile la acest topic am decis sa nu pun intrebari ! M-am lamurit ! E foarte trist !

zoltan zalenschi

Numarul mesajelor : 15
Localizare : oradea
Ocupatia : Ghid
Data de inscriere : 01/12/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Adriann Joi Dec 01, 2011 1:45 pm

colaps a scris:la concret stie cineva ce se intampla de la anu ? la cine ne dam banii sau daca ii mai dam . sincer nu am chef sa le fac cadou 100+ ron anual la smecherii astia si ei sa nu faca nimic .
Iti scoti permisu direct de la ANPA si platesti 30 de lei.Nu are rost sa le dai bani la asociatii.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 01, 2011 4:01 pm

Adriann a scris:
colaps a scris:la concret stie cineva ce se intampla de la anu ? la cine ne dam banii sau daca ii mai dam . sincer nu am chef sa le fac cadou 100+ ron anual la smecherii astia si ei sa nu faca nimic .
Iti scoti permisu direct de la ANPA si platesti 30 de lei.Nu are rost sa le dai bani la asociatii.

poate ca la anu' nu se mai da permisul direct de la A.N.P.A.

zoltan zalenschi a scris: Dupa ce am citit postarile la acest topic am decis sa nu pun intrebari ! M-am lamurit ! E foarte trist !

trist, foarte trist ..... Sad

ps.

In data de 07.12.2011. ora 18:00 adunare generala al C.P.Oradea , la clubul A.J.V.P.S. Bihor Exclamation

Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 08, 2011 9:48 am

La adunarea generala de ieri s-a dizolvat vechiul comitet si a fost suspendat din functie fostul presedinte al clubului , s-au ales noii membri al comitetului , vicepresedintii si noul presedinte al C.P. Oradea Exclamation

Daca vreti sa-i cunoasteti si sa-i intrebati direct ce fel de planuri au in viitor , puteti participa la prima sedinta al noului comitet al C.P.O. , miercuri 14.12.2011. ora 18:00 la clubul asociatiei

Cred ca va fi o intilnire interesanta !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Adriann Joi Dec 08, 2011 10:29 am

Cine este noul presedinte CPO?Dar vice?
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B.V Joi Dec 08, 2011 11:55 am

Nagy Victor a scris:La adunarea generala de ieri s-a dizolvat vechiul comitet si a fost suspendat din functie fostul presedinte al clubului , s-au ales noii membri al comitetului , vicepresedintii si noul presedinte al C.P. Oradea Exclamation

Daca vreti sa-i cunoasteti si sa-i intrebati direct ce fel de planuri au in viitor , puteti participa la prima sedinta al noului comitet al C.P.O. , miercuri 14.12.2011. ora 18:00 la clubul asociatiei

Cred ca va fi o intilnire interesanta !

@ Victor , incepe sa semene tot mai mult cu DDDirect... Chiar nu vrem sa-i cunoastem...cel putin eu...daca altii vor sa stie cine cine-s noii "vechi " n-au decat...Chiar daca voi manca numai "panga" (cum zicea Hanumanul) sau mirositorul macrou....ma voi simti mult mai bine....Pe langa cate libertati sunt in Ro, ce mai conteaza libertatea de a-mi alege pestele preferat sau cui sa platesc ....DAR RAMANE ANPA....DEOCAMDATA VA DOBOARA, VICTORE, la 30 lei i-mi ofera ceea ce tu, cu ajvps-ul tau i-mi oferiti la nx30 lei...Eu am ales....Tu iubeste-i repetat si de mai multe ori....Soltinschi-ti va fi recunoscator !!

B.V

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Oradea
Ocupatia : -
Data de inscriere : 01/12/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 08, 2011 2:36 pm

Laughing Laughing Laughing
imi pare bine ca ti-a ramas umorul
Laughing Laughing Laughing
si eu te pup ! gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty RE:CPO

Mesaj  pescarus Joi Dec 08, 2011 3:28 pm

Am inteles aluzia, la aceste intruniri participa doar cei care au carnet de membru Ajvps? Si daca eu nu sint membru dar doresc sa fiu, cum particip la aceasta sedinta? Domnule Victor asta pute a cadavru de 20 zile lasat la soare.
Trebuia schimbata conducerea si nu comitetul, de la cap se-mpute pestele.
Nu am incredere in conducerea actuala a Ajvps.
Am si eu niste intrebari si o mentiune domnule Nagy Victor. Sinteti un om de cuvint, dupa cum am constatat, m-ati uimit ce organizator bun sinteti si chiar mi-au placut initiativele dvs.,organizind acele concursuri. Nu stiu sigur, sinteti cumva si muscar ? Daca da, va felicit.
Intrebarea este de ce nu apare in mass media locala o asemenea stire?
De ce nu sint/fost informati membri pescari despre aceste realegeri?
Si ultima intrebare: sinteti sigur ca Ajvps isi recistiga increderea pescarilor daca mai continua cu aceasta politica comunista, cu personal incapabil? Prin urmare isi recistiga pescarii, daca ramin sefii incompetenti pe care ii are?

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  zoltan zalenschi Joi Dec 08, 2011 3:54 pm

Pfoai ,pfoai si aoleu
Apropo Soltinschi, cine e domnilor acest om ,ca tot aud de el ? Are ceva functie pe acolo,totusi ce s-a intimplat in afara de nimic la Ajvps .
Da ce inseamna C.P.O. Control piscicol Oradea ? Club de pescuit Oradea ? Imi spunea un pescar la Cife ca inseamna Clubul prostilor oradeni ?! Aoleu dupa ce scormonesc ? Dupa prosti sa plateasca ? Pentru ce ?

zoltan zalenschi

Numarul mesajelor : 15
Localizare : oradea
Ocupatia : Ghid
Data de inscriere : 01/12/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 08, 2011 5:46 pm

pescarus a scris: Am inteles aluzia, la aceste intruniri participa doar cei care au carnet de membru Ajvps?
da
pescarus a scris:Si daca eu nu sint membru dar doresc sa fiu, cum particip la aceasta sedinta?Domnule Victor asta pute a cadavru de 20 zile lasat la soare.
la aceasta intrebare nu stiu raspunsul , nu am facut si nu fac parte din conducerea CPO sau AJVPS
pescarus a scris:Trebuia schimbata conducerea si nu comitetul, de la cap se-mpute pestele.
Nu am incredere in conducerea actuala a Ajvps.
Asta ar trebui sa le-o spuneti lor !
pescarus a scris:Am si eu niste intrebari si o mentiune domnule Nagy Victor. Sinteti un om de cuvint, dupa cum am constatat, m-ati uimit ce organizator bun sinteti si chiar mi-au placut initiativele dvs.,organizind acele concursuri. Nu stiu sigur, sinteti cumva si muscar ? Daca da, va felicit.
Multumesc pt. aprecieri , daca nu aveam sprijinul concurentilor si al citorva persoane cu suflet nu reuseam sa organizez nimic
Nu sunt muscar , desi mi-as dori sa pot practica acest stil de pescuit , dar din pacate nu-mi permite sanatatea
pescarus a scris:Intrebarea este de ce nu apare in mass media locala o asemenea stire?
De ce nu sint/fost informati membri pescari despre aceste realegeri?
Si ultima intrebare: sinteti sigur ca Ajvps isi recistiga increderea pescarilor daca mai continua cu aceasta politica comunista, cu personal incapabil? Prin urmare isi recistiga pescarii, daca ramin sefii incompetenti pe care ii are?
Nu stiu raspunsul la intrebarile de mai sus , poate ca ar fi bine sa fie puse la sedinte , unde cred ca s-ar gasi cineva competent sa raspunda la toate intrebarile pescarilor

ps.
sunt convins ca daca cineva merge la o sedinta de comitet , nu va fi dat afara , chiar daca-i doar un potential viitor membru al clubului , sau doar un pescar curios (cel putin asa ar fi normal)
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 08, 2011 6:01 pm

zoltan zalenschi a scris:Pfoai ,pfoai si aoleu
Apropo Soltinschi, cine e domnilor acest om ,ca tot aud de el ? Are ceva functie pe acolo,totusi ce s-a intimplat in afara de nimic la Ajvps .
Da ce inseamna C.P.O. Control piscicol Oradea ? Club de pescuit Oradea ? Imi spunea un pescar la Cife ca inseamna Clubul prostilor oradeni ?! Aoleu dupa ce scormonesc ? Dupa prosti sa plateasca ? Pentru ce ?

C.P.O. = CLUBUL PESCARILOR SPORTIVI ORADEA

Soltinschi Mihai a fost vicepresedinte in vechea garda al C.P.O , actualmente presedinte al C.P.O !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 31 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 33 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum