Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 33 din 33 Înapoi  1 ... 18 ... 31, 32, 33

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Dec 21, 2011 4:36 pm

Cred ca nu ati citit corect informatia. Carnetul de membru pe apele publice este 50 lei + taxa Anpa. Asta inseamna 80 de lei daca nu se modifica pretul permisului Twisted Evil

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  zoltan zalenschi Mier Dec 21, 2011 5:09 pm

Ionut Erdeli a scris:Cred ca nu ati citit corect informatia. Carnetul de membru pe apele publice este 50 lei + taxa Anpa. Asta inseamna 80 de lei daca nu se modifica pretul permisului Twisted Evil

Acolo scrie Permis de pescuit nu am vazut nimic despre Carnetul de membru ,na nu mai inteleg aicea nimic .Eu mam lamurit nu platesc la AJVPS ,ma duc la maghiar in continuare .

zoltan zalenschi

Numarul mesajelor : 15
Localizare : oradea
Ocupatia : Ghid
Data de inscriere : 01/12/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Mier Dec 21, 2011 5:24 pm

Mie personal imi place hotararea asta , macar poti sa platesti unde mergi , iar daca mergi si pe balti si pe ape publice asta e, platesti . Bine acuma sa vedem si ce populari se vor face macar pe balti, ca in crisuri si canale nu mai are rost sa speram ..oricum fara 1.5 - 2 tone pe balta e praf in ochi iar ca si in 2011 .

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  anonim_7239 Mier Dec 21, 2011 8:10 pm

mihai, esti tare optimist(1,5-2 to )
din cate stiu eu la Les s-a populat anul trecut cu 650 Kg crap affraid
iar la atata luciu de apa (si la atatia pescari) e cum ai face p..i in mare Mad
ar trebui populat la Les cu cat ai spus tu, 2 bete/pescar, controale, fara masini pe margine(eventual controlate la plecare daca sunt pe margine), max. 2 crapi luati in juvelnic, curatenie, liniste - nerespectarea regulilor sa duca la excludere din filiala
cred ca cer prea multe Exclamation
anonim_7239
anonim_7239

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 16/12/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  MIHNEA FLORIN Mier Dec 21, 2011 9:07 pm

Ionut Erdeli a scris:Cred ca nu ati citit corect informatia. Carnetul de membru pe apele publice este 50 lei + taxa Anpa. Asta inseamna 80 de lei daca nu se modifica pretul permisului Twisted Evil

...ar fi de rasul curcilor!..80ron pe ape publice affraid !!??
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 22, 2011 4:09 pm

anonim_7239 a scris:mihai, esti tare optimist(1,5-2 to )
din cate stiu eu la Les s-a populat anul trecut cu 650 Kg crap affraid
iar la atata luciu de apa (si la atatia pescari) e cum ai face p..i in mare Mad
ar trebui populat la Les cu cat ai spus tu, 2 bete/pescar, controale, fara masini pe margine(eventual controlate la plecare daca sunt pe margine), max. 2 crapi luati in juvelnic, curatenie, liniste - nerespectarea regulilor sa duca la excludere din filiala
cred ca cer prea multe Exclamation

da , anul trecut s-a populat cu 650kg crap/balta

in legatura cu ce ai mai scris , este un vis frumos !
cind se permiteau 2 ustensile de pescuit s-au facut presiuni pt. a se folosi 4 , conducerea de atunci a cedat la presiuni si a acceptat 3 , crezi ca acum ar cobori la 2 ? , asta ar insemna pierdere de membri
cine sa faca paza !? , ar trebui 24 din 24 cel putin 2 paznici , momentan Lesul e pazit doar de secretar , care mai are in paza si canalele , mai merge in control si cu insp. anpa si jandarmii (ca doar anpa n-are masina de serviciu) si mai are si alte treburi pe la asociatie
deci cine si cum sa controleze non stop daca se incalca regulamentul ?
mai avem si citiva paznici voluntari despre a caror activitate nu prea se stie nimic , ii vezi doar la inceput de an , cind isi vizeaza carnetele la juma' de pret , in rest pauza !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  anonim_7239 Joi Dec 29, 2011 6:12 pm

Parerea mea este ca DACA s-ar vrea sa se faca ordine si disciplina s-ar putea Laughing
Totusi se aduna bani frumosi din cotizatie(paza se poate rezolva), de ce sa nu poata pescui cu 2 bete ?????(se pierd membrii), de ce sunt mii de membrii cotizanti care se inghesuie, se injura pentru locuri de pescuit pe balta- 8-10 lansete /pescar - daca-i intrebi iti raspund ca sunt impreuna cu colegu,vecinu,fratele,unchiu, Very Happy Very Happy dar au plecat dupa bere in sat Suspect
De ce pe baltile private se pot respecta regulile impuse de administratorul baltii????


anonim_7239
anonim_7239

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 16/12/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 29, 2011 6:46 pm

pentru ca pe o balta privata daca ai incalcat regulamentul interior de functionare al locatiet respective risti sa primesti interdictie definitiva de a mai putea intra pe incinta locatiei respective Exclamation

arata-mi o singura persoana membru C.P.O. sau A.J.V.P.S.Bihor care a fost prins cu nereguli pe malul apei si sa fi fost sanctionat intr-un fel (sa nu-mi spuna nimeni ca toti pescarii suntem niste ingeri si ca nu au fost gasiti unii dintre noi cu nereguli mai mici sau mai mari)

asta-i diferenta intre privat si asociatii

si inca ceva , multi nu inteleg ca asociatiile nu mai sunt ale staului sau mai stiu eu ale cui
asociatiile sau cluburile sunt ale membrilor cotizanti , e simplu , daca nu am membri care sa-mi dea bani (cotizatii) , , eu ca asociatie sau club am disparut pt. ca nimeni altcineva nu ma finanteaza ! study

este un regulament si un statut al fiecarei asociatii sare ar trebui respectat !
https://pescuitbihor.forumgratuit.ro/t1742-regulamentul-de-pescuit-statutul-ajvpsbihor-integral
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  dady Joi Dec 29, 2011 7:11 pm

Domnule Nagy, asa ar trebuii sa fie, asociatiile sa apartina numai pescarilor platitori.
Este adevarat ca toate asociatiile sunt OMG-uri, adica organizatii nonguvernamentale.
Asta inseamna ca ar trebuii sa nu fie dirijate de organe ale guvernului.
Ele au fost infiintate la cererea Comunitatii Europene.
Atunci, de ce anpa, da ordine? ordine care intra in viata asociatiilor?
anpa este organ sub tutela Min. Agriculturii, acest minister este condus de un ministru, normal, dar ministrul este semnatarul Ordinului nr... al ministrului agriculturii, oare ministrul respectiv nu face parte din guvern?
Atunci, daca trebuie sa ne supunem unor ordine guvernamentale, ma intreb mai suntem ONG-uri?
In rest aveti perfecta dreptate.
Numai ca nu se intampla asa.
Aici e problema.
Am facut din ONG-uri, niste asociatii care trebuie sa fie ale guvernului.
Adica guvernul are dreptul de viata si de moarte asupra asociatiilor liber infiintate.
Asta trebuie sa intelegem.
Unele vor merge inainte, pt. ca asa vrea cineva de la guvern, altele pot sa moara, din aceiasi dorinta.
Oare e corect? oare exista asociatii mai asociatii ca altele?
Sau am reusit sa transformam si idea ONG-urilor intr-o problema pur roamaneasca.
Ca la noi la nimeni....

dady

Numarul mesajelor : 59
Localizare : rm.valcea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 20/10/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 29, 2011 7:26 pm

la noi totul este '' original '' , ca si '' Democratia Originala '' de dupa '89 pirat Sad
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  dady Joi Dec 29, 2011 7:50 pm

cand o sa ne deschidem ochii? pe amandoi ca sa vedem bine si sa fim in stare sa luam decizii pt soarta noastra viitoare...cand?

dady

Numarul mesajelor : 59
Localizare : rm.valcea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 20/10/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  anonim_7239 Joi Dec 29, 2011 8:09 pm

Nagy Victor a scris:pentru ca pe o balta privata daca ai incalcat regulamentul interior de functionare al locatiet respective risti sa primesti interdictie definitiva de a mai putea intra pe incinta locatiei respective Exclamation

arata-mi o singura persoana membru C.P.O. sau A.J.V.P.S.Bihor care a fost prins cu nereguli pe malul apei si sa fi fost sanctionat intr-un fel (sa nu-mi spuna nimeni ca toti pescarii suntem niste ingeri si ca nu au fost gasiti unii dintre noi cu nereguli mai mici sau mai mari)

asta-i diferenta intre privat si asociatii

si inca ceva , multi nu inteleg ca asociatiile nu mai sunt ale staului sau mai stiu eu ale cui
asociatiile sau cluburile sunt ale membrilor cotizanti , e simplu , daca nu am membri care sa-mi dea bani (cotizatii) , , eu ca asociatie sau club am disparut pt. ca nimeni altcineva nu ma finanteaza ! study

este un regulament si un statut al fiecarei asociatii sare ar trebui respectat !
https://pescuitbihor.forumgratuit.ro/t1742-regulamentul-de-pescuit-statutul-ajvpsbihor-integral
Aveti dreptate, nu toti pescarii suntem ingerasi sunny
Trebuie initiat BIG BANG-ul in pescuit , si ce daca excluzi cateva sute de membri - cei pe care ii prinzi in offsaid si care iti fac paguba , nu respecta regulamentul din asociatie, credeti ca vor pleca la alte asociatii unde isi vor face de cap cum fac la Les (exemplu)
Nu cred pentru ca pe o balta privata daca ai incalcat regulamentul interior de functionare al locatiet respective risti sa primesti interdictie definitiva de a mai putea intra pe incinta locatiei respective - de la dvs citire Surprised
Daca merg acolo vor trebui sa respecte regulile, de ce nu pot fi CONSTRANSI sa le respecte si la AJVPS bounce
Fara sanctiuni dure NU SE FACE ORDINE Twisted Evil
Exclude 500 membrii in primul an , 250 in al doilea an iar in al treilea nu vor mai fi asa probleme de respectare a regulamentului ( tot vor fi ceva probleme fiindca suntem romani) cheers
anonim_7239
anonim_7239

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 16/12/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Mier Ian 25, 2012 1:42 pm

In cazul in care cineva este interesat , in 30.01.2012. (luni) , ora 18:00 , sedinta la clubul C.P.O. !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 33 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 33 din 33 Înapoi  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum