Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 29 din 33 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Urmatorul

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  loci70 Mar Mar 29, 2011 5:47 pm

pescarus a scris:Tibi CPO
sper ca ai macar atita caracter in tine, sa nu mai mergi pe la Ajvps! Stai ascuns tati, ca si pina acum, ai incercat sa intri din nou in arena cu postarea ta jalnica, am vazut filmarile despre populari si uite na, ce surpriza, ghici cine si-a pus brinca la lucru ? ... Soltinschi, Vicepresedintele Cj si CPO, da' matalutza unde ai fost? Cunoscind unele "chestii", te inteleg crede-ma. Da' recunosti ca Soltinschi ti-a dat clasa? Nu te supara nenea Tibi Cpo, omul a lucrat! Am avut o parere destul de proasta (negativa) despre domnu' vice, dar uite na, omul e om, jos palaria!
Da' tu, Tibi draghe? Stii filmarea aia cu nea Tiganul, cind lumea din jurul lui incerca sa-i explice ca de fapt trebuie sa puna o intrebare? Si apare un alt curios ortac de'a lu romanului vechi 'hat lasa cha nu furam Tibi dragha!
Intrebarile mele sint:
1. Tibi ce raspuns ne dai noua pescarilor pacaliti si de tine?
2. Daca esti cu trupa eco si aqua, ia intreaba-l tu pe togor citi cai putere ii trebuie sa o ia la fuga, daca vine pe mal, cerindu-ne tarif pentru ariile protejate, care sint Ilegale !!! De ce nu ai scris tu aici, ca togor a mintit peste 2000 de pescari, care au platit acel tarif si de fapt nu sint obligati sa achite asa ceva? Puteai sa-i previi, nu?
Ma omule, tu ai curajul sa umbli pe malul Crisului?
Tibi draghe, hat io sint sigur ca tu ai primit carnet de membru Aqua onorific! Chiar, cit ai platit tariful pe arii? O singura data poti sa fii si tu corect!
Stiu ca iti pare bine ca Ajvps a picat in......., acum vine rindul lui togor! Sa vezi anul viitor, cind pescarii vor plati la trezorerie 30-40 ron sau chiar 50 ron si vor pescui, fara sa dea bani lu' fiu tau, Andrei Acs, directorul Ecotopului din Oradea, pentru arii (Fiecare copil invata ce este bun de la parinti).
Koszonom szepen in numele pescarilor fraieri din Bihor !
Cam asa ne-ai inteles tu si asemenea raspunsuri am primit! Ca si in filmul de mai jos



ALOOOOOOO GARAAAAAAA -0 ZILEEEEEEE !!!!!!!
total videoclipul Very Happy Very Happy Very Happy
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Mar Mar 29, 2011 7:55 pm

[quote="pescarbihor
@yulyan33
Corect se spune: mergem si nu "mergeti la ajvps sa faceti scandal " ca nu sune a lasitate !
Tu si cuby trebuie sa intelegeti ca problema nu este cati bani s-au dat pentru concursuri ci faptul ca s-au cheltuit bani favorizand o minoritate in timp ce majoritatea cotizantilor au fost defavorizati pentru ca nu s-au mai facut populari .Este doar un punct de vedere imbratisat de majoritatea pescarilor de pe malul apei care nu vin aici pe forum sa se hartuiasca cu favorizatii astia care au gura mare si mai multe nume pe forumuri .Se cred buricul pamantului si dupa ce au fost favorizati ne trimit sa verificam pe altii care si-au facut palate din impozitele pe care le platim ? Daca asociatia facea si cate o populare pe crisuri in beneficiul fiecarui pescar nu se lega nimeni de banii cheltuiti la concursuri .Asa ca pentru "beneficiari" nu ramane decat expresia :CIOCU MIC ![/quote]
Eu nu merg pentru ca nu mai am treaba cu AJVPS de cativa ani asa ca mergeti voi. Referitor la cati bani pentru concursuri sau dat nu cred ca tu ai reusi sa ajungi unde a ajuns @davidco_m sau ceilalti care au participat la concursuri. AJVPS nu a favorizat o minoritate, dute si tu la concursuri, investeste obtine locuri bune si o sa fi si tu favorizat, nu mai arunca in stanga si in dreapta cu noroi ca nu este corect. Ma vad obligat sa iti spun haidi pa
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarbihor Mar Mar 29, 2011 8:29 pm

yulyan33 a scris:[quote="pescarbihor
@yulyan33
Corect se spune: mergem si nu "mergeti la ajvps sa faceti scandal " ca nu sune a lasitate !
Tu si cuby trebuie sa intelegeti ca problema nu este cati bani s-au dat pentru concursuri ci faptul ca s-au cheltuit bani favorizand o minoritate in timp ce majoritatea cotizantilor au fost defavorizati pentru ca nu s-au mai facut populari .Este doar un punct de vedere imbratisat de majoritatea pescarilor de pe malul apei care nu vin aici pe forum sa se hartuiasca cu favorizatii astia care au gura mare si mai multe nume pe forumuri .Se cred buricul pamantului si dupa ce au fost favorizati ne trimit sa verificam pe altii care si-au facut palate din impozitele pe care le platim ? Daca asociatia facea si cate o populare pe crisuri in beneficiul fiecarui pescar nu se lega nimeni de banii cheltuiti la concursuri .Asa ca pentru "beneficiari" nu ramane decat expresia :CIOCU MIC !
Eu nu merg pentru ca nu mai am treaba cu AJVPS de cativa ani asa ca mergeti voi. Referitor la cati bani pentru concursuri sau dat nu cred ca tu ai reusi sa ajungi unde a ajuns @davidco_m sau ceilalti care au participat la concursuri. AJVPS nu a favorizat o minoritate, dute si tu la concursuri, investeste obtine locuri bune si o sa fi si tu favorizat, nu mai arunca in stanga si in dreapta cu noroi ca nu este corect. Ma vad obligat sa iti spun haidi pa [/quote]

"Sasa cai... sasa cai" ca-i la moda frate ! Om mere tati taica la concursuri sa fim o asociatie de favorizati ? Sa ma duc si eu la concursuri si dupa aia sa ma dau smecher si cu gura mare pe forum ? Sa taca in Paula mea o data si gata ! Ii logic ca sa sustina pe cei care le-au dat bani dar ar trebui si oleaca de bun simt frate ! Atata cer ! Si sa nu mai nege cand chiar ei au recunoscut pe alte forumuri ! Sa vezi la sedinta cum s-or inghesui sa sustina conducerea !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Mar Mar 29, 2011 10:01 pm

Pescăruş,eu nu m-am ascuns nici până acum de nimeni, în schimb ştiu pe cineva care bântuie numai pe forum şi în realitate poate nici nu există.Ţi-am mai spus să laşi poveştile legate de ariile protejate,cele din custodia Aqua n-au nici o legătură cu cele din custodia Ecotop.Dacă te-ai obosi un pic ai găsi uşor care sunt cele de care se ocupă fiul meu(tu pescuieşti prin peşteri cumva?).Nu te tot amăgi singur,n-ai înţeles nimic din toată povestea.Îţi aduci aminte când am întrebat,când veţi fi destul de nervoşi să veniţi la o şedinţă?Dacă nici acum,apoi când?Cu mine poţi vorbi liniştit româneşte,stăpânesc bine şi această limbă,nu am nevoie de translator.Legat de culoarea mea îţi spun un secret,este de la soare(dacă ai sta un pic pe afară s-ar vedea şi în oglindă).Tot aştept dezvăluirile alea de senzaţie,dar exceptând nişte atacuri de prost gust la adresa pescarilor de competiţie,n-am văzut nimic.Sper că mâine eşti prezent şi pui ceva pe masă(o dovadă,date cu furăciunile,ceva concret),că eu stau în celălalt capăt de oraş şi nu vreau să bat drumul degeaba.Îţi dau un sfat,cu Jurj nu te certa,devine agresiv destul de repede,în schimb eu îţi stau la dispoziţie,poate reuşim să clarificăm cîte ceva(măcar să încercăm).Somn uşor,ne vedem mâine la 18.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Mier Mar 30, 2011 12:06 am

@pescarbihor
Vezi de treaba ta ca esti pe langa rau de tot,i-ti este ciuda ca nu esti bun de nimic?Oare de ce se fac concursuri de pescuit?sau de orice alta disciplina?de ce se fac olimpiade?sa se favorizeze anumite persoane? cat de penibil poti sa fi? Laughing Parca erai plin de testosteron cu ceva vreme in urma...nu ai reusit sa te descarci?Dupa cum se vede nu ai nici o facultate ,poate doar ca membru de partid de pe vremea lu cesca (ca si turnator) ca de alt lucru nu te vad in stare decat sa agiti spiritele!Stii tu cine sunt eu si ce am facut sa vorbesti despre mine? tu ESTI UN NIMENI ,UN NICK FACUT LA VRAJEALA CU ANUMITE INTERESE,probabil ca esti asa si in viata reala,un nimeni pe care nu-l baga nimeni in seama fara nici o aptitudine fizica /psihica.Vi acuma si te iei de mine ca sunt favorizat !!!!ca ce? ca am castigat pe merit !Ratatule,Nu ai idee cat ma bucur cand vad ca te zbati ca pestele pe mal fara nici un rost.Am senzatia ca esti SINGURUL de pe tot forumul care te bucuri ca ne taxeaza togor (abuziv) pt. ariile protejate! Sa protejeze ce vrea el! Atata vreme cat nu protejeaza pamantul sa nu fie calcat ma duc unde vreu eu la pescuit si nu are dreptul NIMENI sa-mi ceara taxa sau sa-mi interzica accesul !atata timp cat nu pun lacusta in carlig sau nu ma pun sa fierb scoici pe malul apei nu are nimeni ce sa-mi faca!ai inteles Exclamation Question nu prea cred dar ar fi bine sa-i transmiti ''sefului'' ca el o sa-ti explice.Daca te referi la Valea Iadului ca este arie protejata (la aia te referi rangerule) abia astept sa ne intalnim,amu pa bune no!Ciocu mic la m*** taran i**** ce esti!Chiar sunt curios sa aflu cine esti...si o sa aflu..straitarule.
Bah tu abia acuma te-ai prins ca de trei ani puteai pescui pe orice apa doar cu permisul ANPA?te-au prostit aia de la AJVPS sa-ti faci permis ca sunt apele lor (sau poate togor)?vai de capul tau,ce populare sa faca Ajvps-ul daca nu mai aveau ape decat lacurile?sa arunce banii (obtinuti de la fraieri ca tine)mai bine am mers EU pe banii tai la concursuri si la gratare cu sefii de la Oradea,tu chiar nu ai inteles pana in 2011 acest lucru,deci nu pot sa cred ?S-a desteptat lumea pe la Beius in 2011 si vrea sange Laughing ,asta este daca ai fost p*** macar taci nu bate toba. Very Happy ..te crezi tu mare Iluminat ?
Auzi ...Mos Craciun exista Question
Posteaza la alt topic ca suntem off daca vrei sa-ti spun cum este cu mosul si cu barza ca de pescuit sau de Ajvps ,Aqua,legislatia din ultimii 5 ani vad ca nu am ce discuta,restul lumii si-a dat seama mai devreme sau mai tarziu(tu esti in urma cu vreo 2 ani-citeste postarile de acu 2 ani si te regasesti in ele) care-i filmul...unii au platit in continuare din diverse motive ,altii nu..Cunosc oameni care au permisul DOAR de la Anpa de 2 ani de zile si pescuiesc linistiti pe orice apa publica(pana anul trecut inclusiv pe cele RNP aveai voie )ca sa stii si tu.Nu te obosi sa-mi dai raspunsuri in continuare ca nu esti in masura,mai bine te documentezi inainte.In legatura cu Ajvps nu pot sa spun doar ce am vazut si ce stiu de la oamenii cu care am intrat in contact:nu stiu ce salarii au avut sau ce au furat si cu cine au facut afaceri!nu sustin ca nu este adevarat,sustin doar ca au tinut oamenii in ceata pt a obtine profit (cum face togor acum) de pe urma celor care nu cunosteau legislatia!ba chiar au facut abuzuri unde s-a putut.Stiu si ca pana sa piarda apele s-au facut controale si populari peste tot ,s-a incercat sa se faca ceva bun...pana la un moment dat(2008-2009) cand a venit ANPA si a luat apele ,au pierdut dreptul de a controla pescarii!chiar povesteau paznicii Ajvps cu durere ca munca lor de 5 ani de zile se duce de rapa din cauza legislatiei Romaniei!Acuma intelegi de ce nu au facut populari?intelegi de ce nu a mai fost amendat nici un braconier?Aqua cu togor pe unde a fost din 2008 pana acum?Crisurile au fost ale lui si atunci la fel ca si acum!
Din punctul meu de vedere a fost un plan bine pus la punct la nivel national!scopul este spargerea Ajvps urilor din toata tara si preluarea apelor de catre diversi indivizi pe plan local.Planul este foarte simplu ...facut pe vreo 3-4 ani.Prima data au fost luate apele si dreptul de control => cresc actele de braconaj,scade cantitatea de peste din ape,Ajvps-urile fac abuz de pozitia din joc,oamenii incep sa se revolte.Pe fondul de haos (nimeni nu stie concret unde poti pescui legal) au inceput sa prospere baltile private.Ca in final sa vina cine trebuie sa ne 'scape de cei rai si de hoti 'si sa puna mana pe felie(tot ipotetic).In functie de puterea care o mai are Ajvps-ul la nivel NATIONAL se va decide in final soarta apelor si a pescuitului in tara noastra pana la urmatoarele alegeri sau pana la schimbarea culorii politice de la guvernare!Momentan putem pescui pe orice apa publica sau lac (fara cele cu licenta de acvacultura sau private) doar cu permisul ANPA Exclamation cat timp va ramane asa nu am de unde sa stiu dar dupa algoritmul de pana acum nu-i de bine!Inca nu este concurenta bine pusa la punct peste tot!inca se cauta colaboratori(portocalii).Este la fel ca si la licitatiile pt drumuri sau orice alte lucrari publice:in loc sa castige cel care are capacitatea profesionala si materiala pt a realiza un lucru bun si durabil,castiga cine cotizeaza sau finantatorii!Nu aveti idee cat de multe lucruri se decid la nivel politic!chiar si pescuitul!Este nevoie de mobilizarea voluntara a maselor pt a se putea face ceva,ar trebuii sa protestam toti in strada impotriva taxelor ilegale pe care le pretind tot felul de indivizi la noi in judet si in afara!dar ma repet NU AVEM TARIA NECESARA ,traim cu frica de pe vremea lu Ceasca,refuz sa cred ca suntem asa chiar daca istoria ne arata cum suntem defapt.Dati o geana la francezi,nemti,englezi,italieni...toate tarile cu traditie de mari puteri si veti vedea ca lumea iese in strada imediat ce se incearca reducerea drepturilor de cetatean sau introducerea unor taxe!Italienilor le-au trebuit o scanteie sa ne vaneze ca pe animale!DESPRE CE VORBIM?Cine suntem?suntem de astia ca pescarbihor care doar latram si agitam?ne ascundem bupa nume de basme pescarbihor (auzi ma) de parca el ar fi salvatorul pescarilor din judet ,in schimb ne trimite la togor sa platim taxa de arie protejata si agita pe cine poate!Crede fiecare ce vrea,dupa cum il duce capul.I-mi vine sa rad cand i-mi aduc aminte ca ma certam cu Hanuman si cu tibi pe reguli !ce C&R si chestii de genul asta cand ei nu aveau ape?se luptau si ei sa tina de membrii si eu incercam sa-i fac sa promoveze C&R Exclamation Asta este se mai desteapta lumea chiar daca mai tarziu.. asa-i mantuitorule ?
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarbihor Mier Mar 30, 2011 2:09 pm

davidco_m a scris:@pescarbihor
Vezi de treaba ta ca esti pe langa rau de tot,i-ti este ciuda ca nu esti bun de nimic?Oare de ce se fac concursuri de pescuit?sau de orice alta disciplina?de ce se fac olimpiade?sa se favorizeze anumite persoane? cat de penibil poti sa fi? Laughing Parca erai plin de testosteron cu ceva vreme in urma...nu ai reusit sa te descarci?Dupa cum se vede nu ai nici o facultate ,poate doar ca membru de partid de pe vremea lu cesca (ca si turnator) ca de alt lucru nu te vad in stare decat sa agiti spiritele!Stii tu cine sunt eu si ce am facut sa vorbesti despre mine? tu ESTI UN NIMENI ,UN NICK FACUT LA VRAJEALA CU ANUMITE INTERESE,probabil ca esti asa si in viata reala,un nimeni pe care nu-l baga nimeni in seama fara nici o aptitudine fizica /psihica.Vi acuma si te iei de mine ca sunt favorizat !!!!ca ce? ca am castigat pe merit !Ratatule,Nu ai idee cat ma bucur cand vad ca te zbati ca pestele pe mal fara nici un rost.Am senzatia ca esti SINGURUL de pe tot forumul care te bucuri ca ne taxeaza togor (abuziv) pt. ariile protejate! Sa protejeze ce vrea el! Atata vreme cat nu protejeaza pamantul sa nu fie calcat ma duc unde vreu eu la pescuit si nu are dreptul NIMENI sa-mi ceara taxa sau sa-mi interzica accesul !atata timp cat nu pun lacusta in carlig sau nu ma pun sa fierb scoici pe malul apei nu are nimeni ce sa-mi faca!ai inteles Exclamation Question nu prea cred dar ar fi bine sa-i transmiti ''sefului'' ca el o sa-ti explice.Daca te referi la Valea Iadului ca este arie protejata (la aia te referi rangerule) abia astept sa ne intalnim,amu pa bune no!Ciocu mic la m*** taran i**** ce esti!Chiar sunt curios sa aflu cine esti...si o sa aflu..straitarule.
Bah tu abia acuma te-ai prins ca de trei ani puteai pescui pe orice apa doar cu permisul ANPA?te-au prostit aia de la AJVPS sa-ti faci permis ca sunt apele lor (sau poate togor)?vai de capul tau,ce populare sa faca Ajvps-ul daca nu mai aveau ape decat lacurile?sa arunce banii (obtinuti de la fraieri ca tine)mai bine am mers EU pe banii tai la concursuri si la gratare cu sefii de la Oradea,tu chiar nu ai inteles pana in 2011 acest lucru,deci nu pot sa cred ?S-a desteptat lumea pe la Beius in 2011 si vrea sange Laughing ,asta este daca ai fost p*** macar taci nu bate toba. Very Happy ..te crezi tu mare Iluminat ?
Auzi ...Mos Craciun exista Question
Posteaza la alt topic ca suntem off daca vrei sa-ti spun cum este cu mosul si cu barza ca de pescuit sau de Ajvps ,Aqua,legislatia din ultimii 5 ani vad ca nu am ce discuta,restul lumii si-a dat seama mai devreme sau mai tarziu(tu esti in urma cu vreo 2 ani-citeste postarile de acu 2 ani si te regasesti in ele) care-i filmul...unii au platit in continuare din diverse motive ,altii nu..Cunosc oameni care au permisul DOAR de la Anpa de 2 ani de zile si pescuiesc linistiti pe orice apa publica(pana anul trecut inclusiv pe cele RNP aveai voie )ca sa stii si tu.Nu te obosi sa-mi dai raspunsuri in continuare ca nu esti in masura,mai bine te documentezi inainte.In legatura cu Ajvps nu pot sa spun doar ce am vazut si ce stiu de la oamenii cu care am intrat in contact:nu stiu ce salarii au avut sau ce au furat si cu cine au facut afaceri!nu sustin ca nu este adevarat,sustin doar ca au tinut oamenii in ceata pt a obtine profit (cum face togor acum) de pe urma celor care nu cunosteau legislatia!ba chiar au facut abuzuri unde s-a putut.Stiu si ca pana sa piarda apele s-au facut controale si populari peste tot ,s-a incercat sa se faca ceva bun...pana la un moment dat(2008-2009) cand a venit ANPA si a luat apele ,au pierdut dreptul de a controla pescarii!chiar povesteau paznicii Ajvps cu durere ca munca lor de 5 ani de zile se duce de rapa din cauza legislatiei Romaniei!Acuma intelegi de ce nu au facut populari?intelegi de ce nu a mai fost amendat nici un braconier?Aqua cu togor pe unde a fost din 2008 pana acum?Crisurile au fost ale lui si atunci la fel ca si acum!
Din punctul meu de vedere a fost un plan bine pus la punct la nivel national!scopul este spargerea Ajvps urilor din toata tara si preluarea apelor de catre diversi indivizi pe plan local.Planul este foarte simplu ...facut pe vreo 3-4 ani.Prima data au fost luate apele si dreptul de control => cresc actele de braconaj,scade cantitatea de peste din ape,Ajvps-urile fac abuz de pozitia din joc,oamenii incep sa se revolte.Pe fondul de haos (nimeni nu stie concret unde poti pescui legal) au inceput sa prospere baltile private.Ca in final sa vina cine trebuie sa ne 'scape de cei rai si de hoti 'si sa puna mana pe felie(tot ipotetic).In functie de puterea care o mai are Ajvps-ul la nivel NATIONAL se va decide in final soarta apelor si a pescuitului in tara noastra pana la urmatoarele alegeri sau pana la schimbarea culorii politice de la guvernare!Momentan putem pescui pe orice apa publica sau lac (fara cele cu licenta de acvacultura sau private) doar cu permisul ANPA Exclamation cat timp va ramane asa nu am de unde sa stiu dar dupa algoritmul de pana acum nu-i de bine!Inca nu este concurenta bine pusa la punct peste tot!inca se cauta colaboratori(portocalii).Este la fel ca si la licitatiile pt drumuri sau orice alte lucrari publice:in loc sa castige cel care are capacitatea profesionala si materiala pt a realiza un lucru bun si durabil,castiga cine cotizeaza sau finantatorii!Nu aveti idee cat de multe lucruri se decid la nivel politic!chiar si pescuitul!Este nevoie de mobilizarea voluntara a maselor pt a se putea face ceva,ar trebuii sa protestam toti in strada impotriva taxelor ilegale pe care le pretind tot felul de indivizi la noi in judet si in afara!dar ma repet NU AVEM TARIA NECESARA ,traim cu frica de pe vremea lu Ceasca,refuz sa cred ca suntem asa chiar daca istoria ne arata cum suntem defapt.Dati o geana la francezi,nemti,englezi,italieni...toate tarile cu traditie de mari puteri si veti vedea ca lumea iese in strada imediat ce se incearca reducerea drepturilor de cetatean sau introducerea unor taxe!Italienilor le-au trebuit o scanteie sa ne vaneze ca pe animale!DESPRE CE VORBIM?Cine suntem?suntem de astia ca pescarbihor care doar latram si agitam?ne ascundem bupa nume de basme pescarbihor (auzi ma) de parca el ar fi salvatorul pescarilor din judet ,in schimb ne trimite la togor sa platim taxa de arie protejata si agita pe cine poate!Crede fiecare ce vrea,dupa cum il duce capul.I-mi vine sa rad cand i-mi aduc aminte ca ma certam cu Hanuman si cu tibi pe reguli !ce C&R si chestii de genul asta cand ei nu aveau ape?se luptau si ei sa tina de membrii si eu incercam sa-i fac sa promoveze C&R Exclamation Asta este se mai desteapta lumea chiar daca mai tarziu.. asa-i mantuitorule ?

Se vede care este mai taranoi dintre noi doi dupa felul in care se exprimi si TI SE PERMITE SA TE EXPRIMI ! Nu eu ci tu ai permis platit la togor !(si l-ai facut fara sa te trimit eu !) Facultatea aia de vanzator te-a scolit sa folosesti cuvintele alea ? Dupa ce ai profitat cu varf si indesat mai ai si tupeul sa casti gura ? Ca sa ti-o umpli cu cuvintele alea murdare pe care le folosesti ? Am eu sau multi altii ca mine vreo vina ca am fost mintit de ajvps cand am platit permisul in ianuarie ? Petru ca am fost mintit si cer socoteala sa fiu facut de catre niste oameni fara caracter, "ranger" ? Nu ti-e rusine ? Pana unde vrei sa mergi cu nesimtirea ? Cum crezi ca te mai rabda pamantul asta ?
Zici ca nu aveau ape ? Dar 60 de paznici sau angajati pentru ce erau platiti ? Ca sa pazeasca 4 balti ? Mii de pescari plateau cotizatie si pescuiau pe crisuri asa ca trebuiau facute si populari din banii lor chiar daca tu preferai ca doar voi ,o mana de profitori ,sa fiti sustinuti prin concursuri din banii tuturor .
Lasa aberatiile despre togor aici ca esti oftopic ! Nu ma intereseaza togor si tot vrei sa duci discutia in alte directii ! Personal nici nu ma intereseaza prea mult cat s-a cheltuit cu voi la concursurile alea ! Ma intereseaza ca ani de zile nu s-a facut nici o populare pe crisuri ,in timp ce s-au facut alte cheltuieli pe care nici eu si nici alti pescari nu le aprob ! O SA TOT PUN ASTFEL DE INTREBARI CHIAR DE O FI SA CRAPI DE CIUDA TU SI AMICII
TAI !
Nu mai este cazul acuma, dar tocmai taxele lui togor au determinat nemultumirile ! Dar este prea greu de inteles pentru tine care esti de mult membru Aqua si faci joc dublu de multa vreme !
Dovedesti ca esti total ingradit la minte cand afirmi ca sunt traistar fara sa ma cunosti ! Urla frustrarea din tine si faci acuze de tot felul avand spume la gura !
O tot dai inainte cu "AJVPS la nivel national" cand se stie ca nu au fost in stare anii trecuti sa-si asigure reciprocitate sustinand ca pescarii ajvps din alte judete trebuie sa-si faca permis si in bihor (vezi sutele de clujeni aflati in situatia asta) cu toate ca era valabil doar anpaul cum chiat tu zici .
Smecherule ! O dai la intors acum ? Dar minciunile alea gogonate pe care ni le serveau la inceput de an cu "EXCLUSIVITATILE" nu doresti sa le discutam ? Lasa togorii la celalalt topic si treci la gogosile CPO de aici daca esti barbat ! Chiar sa va prostituati un an de zile pentru 150 de lei cat primiti la un concurs ? FEMEI USOARE !
Toti am vazut ca se urmareste distrugerea ajvps de cativa ani ,numai ca aceasta conducere nu a incercat deloc sa-si atraga de partea ei pescarii ca sa aiba putere ! Nu eu trebuie sa fiu "MANTUITURUL" ci conducerea ajvps care sforaie de cativa ani sustinuta de cativa ca tine .Daca sunteti buni la concursuri ,oricare alta conducere ar trebui sa va sprijine chiar si cu bani, dar sa nu uite insa ca mai sunt si ceilalti membri pentru care trebuie facut cate ceva . DACA NU INTELEGI ACESTE AFIRMATII ESTI UN OM GRAV BOLNAV SI NU SE POATE DISCUTA CU TINE !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Mier Mar 30, 2011 2:42 pm

@pescarbihor
nu am ce sa mai discut cu tine Exclamation nu te-ai prins inca?nu vrei sa intelegi ca ti s-a tras clapa?ce sa-ti fac eu tie si celor care au platit cotizatia de membru? eu te-am pus?Eu stiu de ce am platit taxa Ajvps si stiu ca nu au nimic decat lacurile!+portiunea de cris Bratca-Buccea(pt. asta am platit).Ai luat teapa de 3 ani si gata! ce te mira?asa greu este sa accepti ca ai fost fraierit?eu sunt de vina ca tu nu ai cunoscut legislatia?sau restul care au platit?Asta este ...pe viitor te documentezi si apoi platesti.Au mai fost altii ca si tine care au sustinut ca sunt membru Aqua ca sa pierd locul obtinut la concurs si s-au inselat.La Aqua nu platesc in vecii vecilor,mai bine merg in alta tara sau in alt judet decat sa platesc la profitorul si teparul ala.Uita-te in registru la Molnar Cosmin sa vezi daca apar la voi la Aqua ca si membru sau platitor de ceva kkt-uri.Clujenii aia de care vorbesti tu si-au facut permis pt portiunea de cris mai sus amintita care este a Ajvps prin contract cu Romsilva Exclamation .Apele Romsilva au alt statut decat astea publice prin protocolul semnat intre Anpa si Romsilva Exclamation Intelegi acum?IN curand va trebui sa-ti cer taxa de consultanta!
Pana vineri poti urla cat vrei ca sunt plecat Cool
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty RE:Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Mier Mar 30, 2011 3:24 pm

Tibi CPO,
ne spui (ne sugerezi) cind vom fi destul de nervosi sa mergem? Tibi draghe, chiar asa de prosti ne crezi? In continuare? Cu noi vrei sa dai tu jos Ajvps? Matalutza ai primit premiu si premii! Acu' ti-a venit sa ne chemi acolo, sa maturam mizeria lasata de tine si de togor? Auzi dom'le de ce nu ii spui tu lu' togor si nevasta-sa sa nu mai minta in halul asta pescarii saraci, ca le da amenda de 300 ron daca nu platesc la el!? Du-te omule, pe drumul intunecat in care esti, singur! Lasa tu vrajeala asta ...De ce nu ne-ai anuntat cind Ajvps ne-a pacalit? De ce nu ne-ai anuntat ca Aqua Crisius cere bani pe nedrept de la oameni? Pe nedrept! Eu te-am citit, stiu cine esti si ce urmaresti! Tibi te crezi mai destept decit pescarii, care va umfla buzunarul si va ridica la un nivel social pe care nici nu l-ati visat? Prin ce metode? Hotie? Minciuna? Va veni ziua cind vei plati pentru toate aceste "pacate"! Incerci subtil sa aduni oameni cinstiti in jurul tau? Contrazic pe oricine cine scrie depsre togor si tibi si andrei ca sint prieteni apropiati! Nu este adevarat! Sint cu totul altceva! Noul Ajvps care ne maninca banii pe nedrept! Hotilor!!! La anu' o ia in freza togor, pentru ca Anpa va elibera permise direct la cetateni!!! Hahahaha!!!!!!!!

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  ssebi Mier Mar 30, 2011 3:56 pm

@pescarus....si acum elibereaza permisele direct la cetateni, doar trebuie sa mergi la Directia de dezvoltare agricola si pescuit oradea
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarbihor Mier Mar 30, 2011 4:13 pm

davidco_m
Clujenii si-au facut permis pentru baraje ca doar ii vad pescarii bihoreni acolo si nu mi se parea corect ca sa aiba 2 permise ambele de ajvps ,unul de Cluj si unul de Oradea !
Voi ,astia cu concursurile, nu v-ati facut permis la ajvps ,ca il primeati gratis ! NU SUNTEM CHIAR ASA DE NAIVI NENE ! Chiar soltinschi afirma asta pe forumul lui cu multa vreme inainte !
Nu esti primul si nici singurul cu doua permise si nu scrie in nici un regulament ca pierzi locul !
Ti-am mai zis sa nu ma mai trimiti la togor ca esti penibil cu insistentele astea !Amicii tai cu care umbli la pescuit sustin ca ai permis la aqua si nu sunt eu interesat sa verific ! Nu ma intereseaza aqua si discutam vizavi de CPO SI AJVPS aici ! Mereu gresesti topicul si deviezi de la subiect ! Asta pentru ca te tot tin sub aripa moderatorii ? Sau pentru oarecare interese comune ? Nu este corect !
Inainte ma trimiteai la ala cu ariile lui si valea iadului si acum ma aburesti cu ROMSILVA ? Nu vezi ca protocoalele alea sunt apa de ploaie si le schimba dupa cum le taie capul ?Se tot dau apele de la unii la altii de nu mai stii ce si cum ! Pescarii nu au fost fraieri cum afirmi tu ci au fost corecti si la inceput de an si-au platit permisul cum o fac de ani de zile. Cei care nu au dat bani pe el , dar l-au obtinut totusi cumva ne fac fraieri ? Cum crezi ca poti sa dai ochi cu pescarii daca ii faci fraieri pentru asta ? Sau in aceste conditii, nu ti se pare corect ca sa ne intrebam pe cine reprezinti la concursuri si din ai cui bani ?
Vezi ? Pentru "tot felul de taxe de smecher" ridica tonul si cer socoteala pescarii ! Ce consultanta bre ? Eventual ii capata o bere pentru ca ai "vomat" sa stie toti pescarii ca s-au platit peste 60 de salarii din banii lor aiurea !(ca era un secret bine ascuns de tibi si trupa pe forumuri !)
Daca o tii tot asa putem deveni si amici !Very Happy (numai sa nu-ti pierzi locul ala asa ca se practica santajul ! prea ai lovit in ajvps cu ultima ta postare cum ca nu au mai nimic !)

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Mier Mar 30, 2011 4:50 pm

pescarbihor a scris:
Asta pentru ca te tot tin sub aripa moderatorii ? Sau pentru oarecare interese comune ? Nu este corect !

Domnul @ pescarbihor

Nu este nimeni sub nici o protectie chiar dumneata scrii intr-o postare ca pe alte forumuri nu v-au lasat sa va exprimati parerea ! ..
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarbihor Mier Mar 30, 2011 6:18 pm

Hanumanfish a scris:
pescarbihor a scris:
Asta pentru ca te tot tin sub aripa moderatorii ? Sau pentru oarecare interese comune ? Nu este corect !

Domnul @ pescarbihor

Nu este nimeni sub nici o protectie chiar dumneata scrii intr-o postare ca pe alte forumuri nu v-au lasat sa va exprimati parerea ! ..

Multam de bunavointa sefu ! Esti un lord !

-Ce concluzie sa traga omu de rand cand sant atatea cuvinte cenzurate si jigniri intr-o singura postare ?
-Si ala ce a pus trei topicuri identice unu sub altu cred ca a cam calcat pe bec ,nu ? Sau macar ar trebui facut ceva cu ele ca prea sar in ochi .

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Mier Mar 30, 2011 7:34 pm

pescarbihor a scris:
Multam de bunavointa sefu ! Esti un lord !
-Si ala ce a pus trei topicuri identice unu sub altu cred ca a cam calcat pe bec ,nu ? Sau macar ar trebui facut ceva cu ele ca prea sar in ochi .

Nu este bunavointa ,incercam noi moderatorii ,sa fim obiectivi .

Da intra-adevar omul a postat 3 subiecte identice ,poate intentia omului a fost sa sara in ochi ... Modul si stilul este dreptul membrului, a fost atentionat stati linistit si ramane la atitudinea si dorinta domnului membru cînd doreste sa fie anulate 2 (doua postari ) din 3 .Sa stiti ca noi moderatorii nu sintem pentru a decide cine are dreptate ! Care postare contine adevarul ! Nu criticam nici o postare pina nu trece de regula de baza a modului de adresare,folosirea cuvintelor indecente,vulgare,cu continut politic ,cu continut privind originea sau/si etnia cuiva,folosirea unor semne,poze,filme care pot degenera starea psihica si morala ! Postarile de gen Pamflet' sint admise ! Postari folosind cuvinte lirice,incrucisate sau prin modul exaltat de a simţi sau de a exprima sentimentele parerile personale prin stilul mult folosit colocvial ( un fel de discurs familiar ,zonal ,etc ) .

Parerea mea de moderator ar fi sa folositi va rog bulina (18) sa nu uitam ca aici sint si copiii ( scuze ! baieti si fete tinere ) . Stiti daca am cenzura cuvintele des folosite aici stiti cum ar arata o postare " M...a p...a f....tz m...a in g,....a ...baaaaa ....m....e l....aule ,cio....tule m....tule bo....le . si cateva cuvinte lirice .Aici nu ma refer la toata lumea !!! In rest va doresc sa aveti sufletul impacat va indemn spre bunavointa ca vine pastele !

Apropo : Nu doresc sa fac o discriminare dar cel mai frumos scrie Bvasile stie sa iti zica baaaa p...la intr-un stil foarte elegant net superior ,folosind lirismul .De mult ma gandesc la un topic care va apare in seara asta .
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mier Mar 30, 2011 8:50 pm

Hanumanfish a scris:

Apropo : Nu doresc sa fac o discriminare dar cel mai frumos scrie Bvasile stie sa iti zica baaaa p...la intr-un stil foarte elegant net superior ,folosind lirismul .De mult ma gandesc la un topic care va apare in seara asta .

Baaaaa.....Zoli, ma incanta vizual in mod deosebit ce citesc...Numa' ca vezi tu, nu io vreau, unii o cauta cu lumanarea, si-o cer ! Avut-am io cu cineva civilizat si pescar sportiv vreo contra ? NU !! Mie toti mi-s dragi, ca-s pescari, si am ce invata de la ei (io fiind mai tulhes cu pescuitul )...Sa stea fiecare pe scaunelul lui, sa-si vada lungimea "batului " si sa mai roseasca din cand in cand (nu de la soare sau vodka Skandic , ci de la cei sapte ani de-acasa !!)...Atunci ar fi frumos...pt toti....Da' nu se poate....Arkadasii tai vor altceva....Deocamdata , tac, suntem pe un forum de pescuit...Sa nu-l uitam pe Cosbuc, cu-a lui "Noi vrem pamant"....Sa nu dea D-zeu cel Sfant.....

Va fac o reverenta eleganta, i-mi scot palaria si va salut respectuos (asa m-onvatat mama si tata !)....Daca v-a fi dor de mine, fluierati verde...si apar...pana atunci....banati, banati si iar banati (Lenin parca zicea ceva asemanator !)
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re:Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Joi Mar 31, 2011 4:16 pm


Tibi CPO,

deci ce-ai reusit sa rezolvi cu drumurile domnule presedinte?

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Joi Mar 31, 2011 7:40 pm

pescarbihor a scris:davidco_m
Clujenii si-au facut permis pentru baraje ca doar ii vad pescarii bihoreni acolo si nu mi se parea corect ca sa aiba 2 permise ambele de ajvps ,unul de Cluj si unul de Oradea !
Voi ,astia cu concursurile, nu v-ati facut permis la ajvps ,ca il primeati gratis ! NU SUNTEM CHIAR ASA DE NAIVI NENE ! Chiar soltinschi afirma asta pe forumul lui cu multa vreme inainte !
Nu esti primul si nici singurul cu doua permise si nu scrie in nici un regulament ca pierzi locul !
Ti-am mai zis sa nu ma mai trimiti la togor ca esti penibil cu insistentele astea !Amicii tai cu care umbli la pescuit sustin ca ai permis la aqua si nu sunt eu interesat sa verific ! Nu ma intereseaza aqua si discutam vizavi de CPO SI AJVPS aici ! Mereu gresesti topicul si deviezi de la subiect ! Asta pentru ca te tot tin sub aripa moderatorii ? Sau pentru oarecare interese comune ? Nu este corect !
Inainte ma trimiteai la ala cu ariile lui si valea iadului si acum ma aburesti cu ROMSILVA ? Nu vezi ca protocoalele alea sunt apa de ploaie si le schimba dupa cum le taie capul ?Se tot dau apele de la unii la altii de nu mai stii ce si cum ! Pescarii nu au fost fraieri cum afirmi tu ci au fost corecti si la inceput de an si-au platit permisul cum o fac de ani de zile. Cei care nu au dat bani pe el , dar l-au obtinut totusi cumva ne fac fraieri ? Cum crezi ca poti sa dai ochi cu pescarii daca ii faci fraieri pentru asta ? Sau in aceste conditii, nu ti se pare corect ca sa ne intrebam pe cine reprezinti la concursuri si din ai cui bani ?
Vezi ? Pentru "tot felul de taxe de smecher" ridica tonul si cer socoteala pescarii ! Ce consultanta bre ? Eventual ii capata o bere pentru ca ai "vomat" sa stie toti pescarii ca s-au platit peste 60 de salarii din banii lor aiurea !(ca era un secret bine ascuns de tibi si trupa pe forumuri !)
Daca o tii tot asa putem deveni si amici !Very Happy (numai sa nu-ti pierzi locul ala asa ca se practica santajul ! prea ai lovit in ajvps cu ultima ta postare cum ca nu au mai nimic !)
Tu cred ca te visezi urat Nelule
Am chitante din 2002 pana in 2011 cu care pot dovedi ca am platit cotizatia!Cum am mai spus:poti verifica (doar ti-am spus numele real) daca am sau nu permis la seful tau!Protocolul dintre Romsilva(rnp) si Anpa este valabil incepand cu aprilie 2010~!este pe site-ul Romsilva scanat !Faptul cu permisele il stiau 90% din cei care frecventeaza forumul de prin 2009!Ce target ai la permise Aqua ca sunt curios?Recomand moderatorilor sa nu mai lase reprezentantii Aqua sa posteze in topicul Cpo ci doar pe topicul Aqua!
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarbihor Vin Apr 01, 2011 12:35 pm

davidco_m a scris:
Tu cred ca te visezi urat Nelule
Am chitante din 2002 pana in 2011 cu care pot dovedi ca am platit cotizatia!Cum am mai spus:poti verifica (doar ti-am spus numele real) daca am sau nu permis la seful tau!Protocolul dintre Romsilva(rnp) si Anpa este valabil incepand cu aprilie 2010~!este pe site-ul Romsilva scanat !Faptul cu permisele il stiau 90% din cei care frecventeaza forumul de prin 2009!Ce target ai la permise Aqua ca sunt curios?Recomand moderatorilor sa nu mai lase reprezentantii Aqua sa posteze in topicul Cpo ci doar pe topicul Aqua!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Acum te bucuri si dai din coada ca imi zisesi Nelu ? Fie cum vrei tu numai sa nu pui si initiala T la nume ca exagerezi baiete si o sa te fac de ...cacao rau de tot cand voi pune numele !
Din cate stim noi,astia "neinformatii", "permise gratuite" se dau la ajvps si nu la Togor ! (nu-i exclus ca si Togor sa inceapa cu "smecheriile" ca a dovedit cu tarifu ala ca este capabil de orice, fiind emanat ajvps !)
O sa scriem de acum in colo cu buletinu,carnetu de membru ,permisul de pescuit si eventual talonu de pensie in mana ? Declaratie pe propria raspundere nu vreti ?Sau adeverinta de la evidenta populatiei si dovada platii la zi a impozitului ? Dar ce o sa faceti cu aia care au doua permise ? Ai banati ? La aia care nu sunt pescari dar vor sa devina le ziceti "-Ciocu mic!" ?Daca tot imi zici "Nelu" nu-mi faci tu amice si o "recomandare" ca promit sa-ti fac si eu una pe baza de reciprocitate ,ca o sa trebuiasca astia sa tina vreo suta de moderatori ca sa faca fata la verificari la 450 de insi ! Asta ne roade pe noi acuma si nu faptul ca s-a ajuns in halul in care s-a ajuns cu apele si pescuitul ?
DAR NU VI DESTUL CA SANTETI IN "CIRCUIT INCHIS" LA SEDIU LA SEDINTE ? Puteti vorbi in secret pe forumul lu soltinschi linistiti ca ala "curata" si "securizeaza" forumul numai in interes personal si de grup si va mai si numeste moderatori ! AVETI "ROHUNTING" FRATE UNDE VA PUTETI DESFASURA ! Numai ca din pacate acolo,voi cei care ati reprezentat asociatia la concursuri, nici nu existati ! Nu va pomeneste nimeni de parca nici n-ati exista ca doar este "secret"?!
Acuzati identitatea cate unuia aici pe forum, dar voi care faceti asta ,de ce nu veniti la Soimi cand sunt 100 de pescari acolo ,sa va prezentati si sa va sustineti ineptiile in fata lor si veti vedea ca toti pescarii au nume ! Sa vedeti cum gandeste pescarul simplu ! Unul,o suta sau mii ! Daca oamenii nu vor ca sunt scarbiti sau nu pot sa vina la sedinte ,de ce nu incearca conducerea sau voi care ii sustineti sa intre in contact cu pescarii pe malul apei ca sa nu mai fie atatea acuze !Acolo avem toti permisul in mana ,ne putem legitima si eventual privi in ochi sau chiar scuipa reciproc daca este cazul ! Pe apele curgatoate sunt "ampinsi" la greu doar paznicii ca sa li se sparga in cap doar lor toate ofurile pescarilor iar conducerea "face controale" doar pe baltile proprii dupa ce au "populat" cu cativa pesti la misto in raport cu incasarile, ca sa culeaga "aplauze si laurii victoriei " ? Bront,Jurj,Soltinschi ,Tibi sau ceilalti de ce nu au curajul sa vina intre pescari pe malul apei ca sa discute cu cei care au platit permisul ?
Sau acum sant ocupati si ei de partidele alea de feeder pe lacurile cu licenta ca s-a bagat peste si nu pot rezista tentatiei ?
Nu se ascunde nimeni de nimeni pe malul apei si se poate discuta relaxat fara "costume de scafandru" !
Va incapatanati sa ganditi ingradit,doar in interes propriu,egoist sau total incorect fata de pescarul de rand indiferent ca este Gheorghe,Nelu,Vasile,Zoli,Stefan,etc.Si aici nu te acuz atat pe tine cat pe cei care au asociatia in mana si se comporta cum vedem cu totii !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Vin Apr 01, 2011 1:43 pm

Mai ai 10 zile
O sa pun P in drept la Nelu (si sa stii ca nu vine de la organ).
Intru doar pe acest forum (din Bihor)
Inca nu ai inteles ca nu are ce cauta nici un angajat Ajvps,Livada sau Aqua la Soimi pe malul apei unde 60 dintr-o suta de pescari au tripla la capatul forfacului iarna cand se aduna scobarii acolo?Acolo are ce cauta doar inspectorul ANPA Voda Mihai insotit de politie sau jandarmerie Exclamation Idea De ce incerci sa induci lumea in eroare?Pt a cata oara trebuie sa-ti repet acest lucru?
Normal ca stau pe lacuri controlorii ca sunt ale lor!
Repet inca o data:nimeni nu pune pistolul la cap nimanui sa plateasca TAXA DE MEMBRU (cotizatia anuala) vreunui club,mergi de buna voie sau doresti niste beneficii oferite de acel club,asociatie etc.Daca nu-ti convine nu platesti si gata!
Ce te tot plangi atata doar nu esti copil!Base te minte de 8 ani si nu-i face nimeni nimic! ba chiar a fost reales lol!
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarbihor Vin Apr 01, 2011 4:06 pm

davidco_m a scris:Mai ai 10 zile
O sa pun P in drept la Nelu (si sa stii ca nu vine de la organ).
Intru doar pe acest forum (din Bihor)
Inca nu ai inteles ca nu are ce cauta nici un angajat Ajvps,Livada sau Aqua la Soimi pe malul apei unde 60 dintr-o suta de pescari au tripla la capatul forfacului iarna cand se aduna scobarii acolo?Acolo are ce cauta doar inspectorul ANPA Voda Mihai insotit de politie sau jandarmerie Exclamation Idea De ce incerci sa induci lumea in eroare?Pt a cata oara trebuie sa-ti repet acest lucru?
Normal ca stau pe lacuri controlorii ca sunt ale lor!
Repet inca o data:nimeni nu pune pistolul la cap nimanui sa plateasca TAXA DE MEMBRU (cotizatia anuala) vreunui club,mergi de buna voie sau doresti niste beneficii oferite de acel club,asociatie etc.Daca nu-ti convine nu platesti si gata!
Ce te tot plangi atata doar nu esti copil!Base te minte de 8 ani si nu-i face nimeni nimic! ba chiar a fost reales lol!

Da mai atotstiutorule ! De ani de zile controlorii lu peste platiti din banii nostri cati din aia cu triple au prins ? Vrei sa zici ca tu te impiedici in ei si controlorii platiti de ajvps le sunt sau le erau complici sau nu-i vedeau ? Daca este asa, atunci cand ne reprezentati la concursuri, de ce nu v-ati cascat ciocu voi sa ziceti ? Incapatanat precum ala din fruntea turmei care-ti mai da si branza cateodata poti sa fii ! Da nu tre sa vina in control ei acolo ! Sa vina sa constate abuzurile alea cu ariile bade !Sa vorbeasca cu pescarii si sa caute solutii ca sa nu fim considerati braconieri cu permisul platit si nu acum cand sant deja cat de cat limpezi lucrurule ci atunci cand au fost probleme !
Iti place sau nu, tie,oricare membru al asociatiei are dreptul sa se intereseze de cum se fac cheltuielile sau eventualele manarii ! La toti mincinosii le vine randul o data iar discutia cu asocierea nu-si are locul aici din moment ce este facultativa ! Asa cum eu nu te-am trimis la concursuri in Congo nici tu nu-mi poti sugera ce sa fac !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Vin Apr 01, 2011 8:56 pm

mai citeste o data ce am scris
nu am timp sa dau aceleasi explicatii
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Mier Apr 06, 2011 8:42 pm

Tibi se pare ca nu mai e pe receptie , poate ar trebui inchis topicul Laughing

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Joi Apr 07, 2011 2:34 pm

Din păcate am aşteptat degeaba la ultima şedinţă,n-a venit pescăruşul să-mi spună că-s laş şi hoţ(sau a venit dar a tăcut mâlc).Au fost 5-6 din cei pe care nu prea-i cunosc şi în afara faptului că s-au contrazis între ei,nu s-a întâmplat nimic.Le comunic celor care au fost prezenţi că am transmis cererea lor conducerii asociaţiei,directorul a şi trimis notificarea către minister,aşteptăm răspunsul oficial.Faptul că din nou a fost pustiu la şedinţă mă face să cred că unii din"campionii dreptăţii" nu-s chiar aşa corecţi precum se arată pe forum.Dacă ştiţi că aveţi dreptate,de ce nu vă susţineţi părerea pe viu?Dacă aveţi dovezi,de ce nu le puneţi pe masă(sau la ziar)ca cei vinovaţi să fie pedepsiţi?De ce nu vă uniţi în loc să vă certaţi?Vă tot bateţi cu pumnii în piept(unii),dar în afara unor jigniri,n-aţi produs nimic.Aşa nu se va rezolva problema,veţi fi tot cu banii luaţi şi traista goală,ca până acum.Cum este expresia aia tare a pescăruşului cu ajutorul căreia a băgat frica în toţi,"alooo garaa"?!

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  ssebi Joi Apr 07, 2011 6:32 pm

@Tibi, nu stiu de ce iti mai bati capul cu cei care striga aici din umbra....eu le-am mai spus ca sint invitati la sedinte( de catre Tibi-Cpo) daca au nelamuriri sau vor sa arate cu degetul....dupa aceasta postare voi fi "etichetat" mi se rupe pluta!!!! Very Happy
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Apr 07, 2011 7:28 pm

ssebi a scris:
....dupa aceasta postare voi fi "etichetat" mi se rupe pluta!!!! Very Happy

SSebi filialistul !!!!!! Exclamation

Laughing lol!
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty acte de braconaj

Mesaj  ancutz Vin Apr 08, 2011 1:30 pm

daca aveti acte de braconaj si anpa vrea bani, va rugam sa il sunati pe dnul inspector indiferent de zi si de ora
Vodă Mihai
0747287447

ancutz

Numarul mesajelor : 19
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 24/03/2011

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 29 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 33 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum