Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 4 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Urmatorul

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Clubul Pescarilor Oradea(CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Vin Ian 29, 2010 9:46 pm

Azi am auzit o poveste cu un pescar care a fost trimis acasă de la Giriş pentru că nu avea P.G.M-am interesat un pic şi am primit următorul răspuns:în judeţul Bihor aveţi nevoie de acest permis pe o porţiune de 5km din Crişul Negru aval de satul Ant, unde râul constituie frontieră de stat cu Ungaria şi pe toate râurile şi canalele care trec în ţara vecină la mai puţin de 50m de graniţă pe ambele maluri.Crişul Repede în zona Giriş nu intră în această categorie de ape,deci ori pescarul,ori Poliţia de Frontieră a sărit calul.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty P.G

Mesaj  szabi1 Vin Ian 29, 2010 10:26 pm

Eu cred ca este o aberatie cu P.G ul.Cu cartea de identitate poti merge unde vrei in U.E si politia de frontiera nu te lasa sa pescuiesti in zona de frontiera.Eu am fost cotrolat la Ateas dar nu s-au legat de P.G.Din cate stiu treaba cu P.G.ul nu mai este actulal de la aderare la U.E,dar poate ma insel.
szabi1
szabi1

Numarul mesajelor : 129
Varsta : 47
Localizare : oradea
Ocupatia : agent vanzari
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Clubul Pescarilor Oradea(CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Vin Ian 29, 2010 11:04 pm

P.G. îţi trebuie pe zonele de care vorbeam,ce am scris acolo este de fapt un comunicat transmis către AJVPS Bihor(expeditor Poliţia de Frontieră).

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Sam Ian 30, 2010 12:01 am

poate ca omul i-a incurcat pe cei care pescuiau ''mai putin sportiv'', cred ca acesta-i motivul pentru care l-au trimis la ''plimbare''
asa colaboreaza politia de frontiera cu asociatia ?(banuiesc ca numai ei puteau sa-l ''fugareasca'' pe bietul pescar sportiv de acolo)
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 30, 2010 6:58 am

Nagy Victor a scris:poate ca omul i-a incurcat pe cei care pescuiau ''mai putin sportiv'', cred ca acesta-i motivul pentru care l-au trimis la ''plimbare''
asa colaboreaza politia de frontiera cu asociatia ?(banuiesc ca numai ei puteau sa-l ''fugareasca'' pe bietul pescar sportiv de acolo)
sau ..mai este o varianta.."B"...s-a mutat granita mai spre noi....abia astept sa traca de Oradea granita sa facem si noi parte din lumea buna!!!! bounce bounce bounce
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty CPO

Mesaj  Tibi-CPO Sam Ian 30, 2010 9:25 am

Avea bunicul o vorbă:"când eşti treaz,nu visa!"

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  nagy cristian Sam Ian 30, 2010 8:39 pm

am mai pus aceasta intrebare si altundeva , dar din raspuns nu am inteles mare lucru Shocked
un control (paznic) voluntar ce dreturi si obligatii are , poate controla pe oricine ?chiar si pe ape publice ?, ce poate face daca constata nereguli ?, se face vreun bilant periodic (anual) al activitati lor ?, cine poate deveni control voluntar ? gentleman
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Sam Ian 30, 2010 9:04 pm

Povestea este destul de stufoasă,nu prea încape în câteva fraze.Să nu mă acuzaţi din nou,dar ca să răspund la toate întrebările ar trebui să stau 3 zile pe tastatură şi tot nu am rezolva nimic.Sunt dispus să vă povestesc tot ce ştiu,dar repet,fără implicarea voastră,a pescarilor totul e doar parfum.La ora asta avem cam 25 de voluntari,dar pe 20 din ei nu i-am mai văzut de când şi-au luat legitimaţiile.Despre activitatea lor din 2009 numai de bine(ca despre morţi).Cristi,tu eşti prea tânăr pentru întâlnirea cu "fauna".

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  nagy cristian Sam Ian 30, 2010 9:22 pm

din pacate deja cunosc acea ''fauna'' , acesta e unul din motivele pentru care am ales protectia mediului
o sa cresc eu mare .... Laughing

multumesc pt. raspuns gentleman
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 30, 2010 9:28 pm

nagy cristian a scris:din pacate deja cunosc acea ''fauna'' , acesta e unul din motivele pentru care am ales protectia mediului
o sa cresc eu mare .... Laughing

multumesc pt. raspuns gentleman
..poti creste ca degeaba..amu nu vreau sa-ti tai elenul...dar daca nu cunosti pe cvineva nu ai sanse...crede-ma..acelasi lucru am terminat si eu..ingineria mediului...deci tot ce cuprinde mediul ....si degeaba....daca te pui bine cu truncatus...(delfinul)..iti pune el o pila de pe acuma....poate ajunge director pina termini tu..si te-ai scos...serios pune-te bine pe linga el...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Adriann Sam Ian 30, 2010 9:29 pm

ssebastian a scris:
nagy cristian a scris:din pacate deja cunosc acea ''fauna'' , acesta e unul din motivele pentru care am ales protectia mediului
o sa cresc eu mare .... Laughing

multumesc pt. raspuns gentleman
..poti creste ca degeaba..amu nu vreau sa-ti tai elenul...dar daca nu cunosti pe cvineva nu ai sanse...crede-ma..acelasi lucru am terminat si eu..ingineria mediului...deci tot ce cuprinde mediul ....si degeaba....daca te pui bine cu truncatus...(delfinul)..iti pune el o pila de pe acuma....poate ajunge director pina termini tu..si te-ai scos...serios pune-te bine pe linga el...
Draga Sebastien.....Si eu am terminat facultatea de P Mediului in 2007!!!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Adriann Sam Ian 30, 2010 9:30 pm

Si degeaba.....Ocupatia: SOMER!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Sam Ian 30, 2010 9:32 pm

Dar nu descurajati omul chiar asa, lasati-l sa isi urmeze visul. Niciodata nu se stie. Si eu am termiat silvicultura si am ajuns in cu totul alt loc, dar asta nu inseamna ca nu are sanse
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 30, 2010 9:34 pm

Ariann a scris:Si degeaba.....Ocupatia: SOMER!
daca o terminai in Deucheland aveai de lucru...sper sa nu am iar probleme din cauza asta!!! peste trei luni vor sari pe mine ca am folosit cuvintul Deutcheland....haloooooo...acum e momentul sa ma atentionati....
p.s - se apropie ferbruarie...si daca nu apar comentarii si postari cu referire la postarea mea cu whermacht atunci imi retrag scuzele si sterg si topicul...deci mai aveti UNA zi....va tzuc
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Sam Ian 30, 2010 9:35 pm

Si eu de la 1 februarie sunt somer dupa 13 ani de munca intr-o institutie bugetara dar asta este viata, trebuie sa luptam
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  nagy cristian Sam Ian 30, 2010 9:40 pm

acum inteleg de unde va vine boala asta a curateniei pe maluri Laughing
acum serios , sper ca peste 8 ani sa se mai schimbe cit de cit treburile si-n tara asta
daca nu , o sa fiu ajutorul paznicilor de la filiala si tot o sa-i controlez pe raufacatori ! Twisted Evil
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 30, 2010 9:43 pm

nagy cristian a scris:acum inteleg de unde va vine boala asta a curateniei pe maluri Laughing
acum serios , sper ca peste 8 ani sa se mai schimbe cit de cit treburile si-n tara asta
daca nu , o sa fiu ajutorul paznicilor de la filiala si tot o sa-i controlez pe raufacatori ! Twisted Evil
o sa fi presedintele la filiala de pescuit oradea...asa se va numi pe viitor...crede-ma...sint tata omidu...prevad viitorul...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  nagy cristian Sam Ian 30, 2010 9:44 pm

putem face o echipa BETON de voluntari , formata din someri si elevi Laughing Laughing Laughing
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 30, 2010 9:47 pm

nagy cristian a scris:putem face o echipa BETON de voluntari , formata din someri si elevi Laughing Laughing Laughing
beton armat!!!
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Sam Ian 30, 2010 9:51 pm

Eu vă sprijin şi asta nu e glumă. Din păcate sprijinul este doar moral,dar repet,e pe bune.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  alex_24ARN Sam Ian 30, 2010 10:00 pm

ca să fie curat pe maluri si nu numai pe maluri si prin oras trebuie educati toti copii incepand din gradinita.....la scoala sa li se explice ce inseamna natura pt sanatatea lor!!dar ce e dureros e ca acasa nu se mai ocupa nimeni de ei.....din cauza banilor care sunt din ce in ce mai putini parintii merg la munca pana seara si in cel mai fericit caz au o bona care vine si aia tot de acasa si i-si lasa copilul singur.....al ei ramane singur si sta pe net si cel de care ar trebui sa aiba grija tnt asa ca doar nu e al ei!!si utati aşa educatia se pierde pe drum....nu tu iesiri in natura ci doar pana in parc cu picioarele pe banca cu baietii de cartier si ar mai fi multe de scris pe aceasta tema dar eu scriu de pe mobil si e mai greu....,dar daca totusi acesti copii sunt scosi la un plantat de pomi sau la un curatat de mal ii fac pe profesori comunisti!pacat
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 30, 2010 10:08 pm

alex_24ARN a scris:ca să fie curat pe maluri si nu numai pe maluri si prin oras trebuie educati toti copii incepand din gradinita.....la scoala sa li se explice ce inseamna natura pt sanatatea lor!!dar ce e dureros e ca acasa nu se mai ocupa nimeni de ei.....din cauza banilor care sunt din ce in ce mai putini parintii merg la munca pana seara si in cel mai fericit caz au o bona care vine si aia tot de acasa si i-si lasa copilul singur.....al ei ramane singur si sta pe net si cel de care ar trebui sa aiba grija tnt asa ca doar nu e al ei!!si utati aşa educatia se pierde pe drum....nu tu iesiri in natura ci doar pana in parc cu picioarele pe banca cu baietii de cartier si ar mai fi multe de scris pe aceasta tema dar eu scriu de pe mobil si e mai greu....,dar daca totusi acesti copii sunt scosi la un plantat de pomi sau la un curatat de mal ii fac pe profesori comunisti!pacat
aplauze aplauze aplauze aplauze
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Sam Ian 30, 2010 10:18 pm

daca o sa veniti odata la sedinta , Tibi-CPO o sa va povesteasca ce a patit cind a incercat sa faca un fel de curs de pescuit pt. copii cu ajutorul unei scoli , sa vedeti cita deschidere este din partea cadrelor didactice spre asemenea activitati extrascolare , care au ca scop , apropierea copiilor de natura
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 30, 2010 10:20 pm

Nagy Victor a scris:daca o sa veniti odata la sedinta , Tibi-CPO o sa va povesteasca ce a patit cind a incercat sa faca un fel de curs de pescuit pt. copii cu ajutorul unei scoli , sa vedeti cita deschidere este din partea cadrelor didactice spre asemenea activitati extrascolare , care au ca scop , apropierea copiilor de natura
si ce l-a impidicat?
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Sam Ian 30, 2010 10:24 pm

ssebastian a scris:
Nagy Victor a scris:daca o sa veniti odata la sedinta , Tibi-CPO o sa va povesteasca ce a patit cind a incercat sa faca un fel de curs de pescuit pt. copii cu ajutorul unei scoli , sa vedeti cita deschidere este din partea cadrelor didactice spre asemenea activitati extrascolare , care au ca scop , apropierea copiilor de natura
si ce l-a impidicat?

BIROCRATIA !!! Twisted Evil
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 4 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum