Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

+18
ssebi
loci70
PETER
pescar_it
vali_z
orion
davidco_m
B Vasile
crisulnegru
mihai
zsolty
Crinel
Ilie
MIHNEA FLORIN
yulyan33
Tibi-CPO
Hanumanfish
Ionut Erdeli
22 participanți

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Sam Mar 05, 2011 4:44 pm

davidco_m a scris: asta a facut diferenta!!! ce mai zici crisule?
@ davidco_m, nu stiu ce vrea sa zica "crisul negru ", poate o sa incerc sa-mi dau seama, dar n-are importanta acum ! Curios as fi sa pricep ce vrei tu sa zici !! Nu te supara, dar cam faci ca pendulul lui Maxwell...dintr-o extrema in alta ...Crisul negru , macar are curajul sa spuna realitatea , ceea ce crede si ceea ce constata pe ape ...Tu ??? Observ ca te transformi usor, usor, in purtator de cuvant ! Hai sa avem putina decenta si , daca sustinem unele lucruri, sa le si argumentam ! Iar daca vrei sa-mi aduci niste argumente ca acel baiat simpatic care ne lamurea ca si hrana pestilor de pe lacurile cu licenta ale Ajvps costa bani, putem renunta din start ! Nici o paguba , nici pt mine, nici pt tine...Doua filozofii mai putin pe forum si-un somn mai linistit pt ceilalti care nu tre sa-si bata capul cu aberatiile noastre !

Deci, parafrazandu-ti adresarea la "crisul negru " : ce vrei sa zici, davidco_m ?
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Sam Mar 05, 2011 5:04 pm

davidco_m a scris:
probabil mai cad ceva pomi ca moneda de schimb

Sincer sa fiu, davidco_m, si vorbind strict in calitate de pescar, prefer sa cada niste pomi, dar sa nu se are drumul de acces la balta care zice-se ca se populeaza SI din banii mei !!

Pt cultura generala (si rutiera ) a copiilor de pe forum ( deh, tre sa ne-ngrijim de noua generatie !!) ,le poti tu povesti cum intri (sau iesi ) , dupa o ploaie de 5-6 ore de pe trei din cele patru balti ale filialei ???...Nu tre sa faci comparatie cu privatii,, dureaza prea mult !....Concret , la ce avem noi ...Apoi, putem discuta LEJER detot de pestele care-i in acele balti ....Putem discuta de magaria de-a popula (nu conteaza cu cat ) si de-a doua zi SLOBOD la pescuit !...Mai am subiecte daca vrei, dar pana le epuizam pe astea, n-au rost ! Vrei si vanatoresti ??? Tot cu cazuri concrete (in special din elita Ajvps ) referitor la politica de achizitii de furaje pt animale si traseul ( intrebuintarea) acestora ! Vrei sa discutam de salarii comparativ cu populari ? La dispozitia ta !! Vrei sa discutam de managementul de la Ajvps ? Sunt al tau pe vecie !! Vrei sa analizam competenta celor care ocupa fotolii (nu scaune ) la Ajvps ? Oricand !! Ce mai vrei sa dezbatem ?? La muscarit nu ma bag, ca nu le am de nici o culoare !

ps : daca vrei sa m-i te incorzi si tu pe privat, ca vezi Doamne, o sa ne-ntalnim noi si-mi vei arata tu, ma lasa " Arctic " !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  crisulnegru Sam Mar 05, 2011 7:08 pm

davidco_m a scris:
crisulnegru a scris:
davidco_m a scris:
White Shark a scris:In continuare ,se mai pot depune alte contestatii, la alte foruri mai inalte ,sau acuma lucrurile sunt definitive?
poate sa-i dea in judecata!!!
Aqua Crisius a angajat paznicii dupa depunerea initiala a documentatiei de evaluare !!!! pt. a obtine mai multe puncte !(adik maxim)
Adik daca ar fi vointa s-ar putea ! sau macar sa se ceara clarificari!

Pai cum ?In cateva zile i-a angajat si i-a si inregistrat la ITM ? Dumneata crezi ce scrii ? Acolo in motivatia solutionarii contestatiei scrie altceva ! Rezulta clar ca acea comisie de la Timis( Stie cineva de vreo legatura a lui Petcu ,presedintele comisiei, si AGVPSR ?) a "omis" sa vada angajatii din dosar !Scrie clar : "IN URMA VERIFICARII DOSARULUI " deci erau acolo !!!!!! Acolo s-a incercat sa se faca magarii sau chiar s-au facut .Nu vedeti ca cei din conducerea agvps se simt cu musca pe caciula si tac ? De ce nu vine Tibi sa ne mai abureasca ? Nu si-au dat inca demisia ? Daca esti prieten cu ei nu trebuie sa fii incorect !Sunteti cativa amici cu conducerea ajvps aici si tot propaganda le faceti ! Ati monopolizat tot forumul,numai voi aveti dreptate ,numai voua nu vi se sterg postari .
Cred! pt ca avea anunt de angajare pe site!!!Intr-o zi se depun zeci de CV uri....si dak esti si in politica se rezolva totul fff repede Exclamation
Si mai citeste o data concluziile comisiei in urma depunerii contestatiei sa vezi ca scrie acolo de ariile protejate si de ANGAJATI ..parca 8,nu am dovezi dar nu-i greu sa le pun cap la cap!faptul ca i s-a sugerat ce si cum sa faca este posibil dar nu am auzit!
'''Ionut Erdeli a scris:
Stiu sigur ca Aqua a depus contestatie. Probabil nu s-au rezolvat inca!


13. Contestaţia înregistrată la ANPA sub nr. 1308/24.02.2011,1309/24.02.2011 şi
depusă de către Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS a fost analizată, rezultând următoarele:
În urma reverificării dosarului Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS de către Comisia de rezolvare a contestaţiilor s-a constatat că asociaţia are înscris la ITM Bihor pe suport electronic un număr de 9 (nouă ) contracte salariaţi permanenţi din care 8 (opt) în funcţia de custode cu atribuţii de control şi un contabil.
Faţa de această constatare se acordă în plus 15 puncte la poziţia 7 in grila de evaluare, rezultând un punctaj de 100 puncte la egalitate cu AJVPS Bihor''.
asta a facut diferenta!!! ce mai zici crisule?


Domnule ! Nu mi-am pus de gand sa ma contrez pe forum cu nimeni si cu atat mai mult cu cei care roiesc in jurul AJVPS Bihor, fiind membru al acestei asociatii de pe vremea cand dumneata nu erai nici macar pe "teava tunului" !Ati bagat (acei cativa care trageti foloase si tineti apararea) pumnul in gura aici si prin alte parti unor oameni care au condus cat de cat bine asociatia asta ! Ale cui sunt "odraslele" castigatoare si participante la concursuri ?Ii numeri pe degete pe cei care sunt copiii pescarilor de rand dar si aceia numai daca au parinti "activi" pe forumuri si daca stiu sa voteze cum trebuie in sedinte !
NU NE AMAGITI SI NU VA LASATI AMAGITI !
Hai sa fim corecti si nu tampiti sau prosti si sa invatam sa citim bine in limba romana ! Anuntul pe care dumneata l-ai citit ,poate nitel "obosit" , postat pe pagina aia de toata jena a asociatiei AQUA Crissius se referea la "angajarea de rangeri voluntari"- VOLUNTARI-adica care nu au nimic a face cu ITM si formatul lectronic !!!
Pe de alta parte tot in curata limba romana pe care dumneata nu vrei s-o intelegi,scrie clar "REVERIFICAREA DOSARULUI " ceea ce in limba romana inseamna ca datele respective existau de la inceputul depunerii actelor DAR SI MAI GRAV COMISIA NU A TINUT CONT DE ELE LA ANALIZA DOSARELOR ATRIBUIND ERONAT APELE RESPECTIVE ! Stie ZSOLTY la ce se refera cand ne spune "manevre" !
De ce eu ,cu permisul si carnetul AJVPS in mana sa nu pot sa pescuiesc pe cris ?De ce sa invinuiesc eu ANPA sau Aqua cand este clar ca trupa care conduce AJVPS a gresit si a pierdut ? Ala de la Aqua a fost sigur pe el si a mers drept la tinta pentru ca stindu-se dinainte sistemul de punctare si-a facut toate temele ! Abureala sau nu,gaselnita aia cu "ariile protejate" ,i-a adus castig de cauza.De ce "amicii" tai de la AJVPS nu au facut si ei asta ? Iti spun eu :- Pentru ca ii durea in basca se lafaiau in bine stiind ca au n membri cotizanti !
Ne-au tras-o anul asta dar la anul ? O sa ramaneti acolo doar voi care va alegeri si va sustineti reciproc la sedinte si pe forumuri si veti vedea ca nu sunteti prea multi si n-ati fi nici macar atati daca n-ar fi vanatorii .Numai un tampit va mai fi de acord sa dea 140 lei pentruHolod, Barcau,Ier si cativa km de canale unde nu poti patrunde decat cu tractorul .La fel si pe baltile alea care au doar carasi cat degetul .
Ma intrebi ce mai zic ?
DEMISIA! DEMISIA ! DEMISIA! DE O MIE DE ORI DEMISIA !
Niste incapabili si-au batut joc de o asociatie cu traditie ! Sa plece invartindu-se !


crisulnegru

Numarul mesajelor : 30
Localizare : cele trei crisuri
Ocupatia : "nas" de pesti
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Sam Mar 05, 2011 8:01 pm

Din surse destul de bune am inteles ca anul asta expira termenul de concesionare al ajvps pe Fegernic , parca vad ca o sa piarda si balta asta si nu se termina anul 2011 , ramane Les (drumuri arate) Diosig mai rau, nici cu jeep nu iesi daca ploua un pic, iar de Bolcas ce sa mai zic poate mai rezista un pic Crying or Very sad

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  yulyan33 Sam Mar 05, 2011 8:03 pm

AJVPS o sa ramana cu vanatorii si cam atat. Daca nu fac nimic pentru pescuit o sa piarda toate baltile
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  davidco_m Sam Mar 05, 2011 9:24 pm

@B Vasile
Nu inteleg care-i problema ta cu mine? daca citeai postarea intreaga si faptul ca as fi prieten cu nus cine si fac jocurile pe forum ale AJVPS nu mai intrebai !crisul negru se vede de la o posta ca stie multe amanunte despre ce anunt a avut aqua crissius (cu detalii ) si cat s-au chinuit saracii sa fabrice dosarul perfect la contestatie! concluzia o poti trage singur...daca nu intelegi i-ti traduc eu!Nu ma intereseaza nici o balta de la AJVPS!eu pescuiesc aproape 100% pe ape ROMSILVA unde platesc permis anual de 290 RON anul trecut pe judetul Bihor!Cotizatia la ei o platesc pt. a putea participa la Finala Nationala de PMA!
Si ca sa-ti spun ce am vrut eu sa zic tuturor este ca :miroase de la o posta !trebuie putine minte sa pui lucrurile cap la cap.Nu tin cu Nici un club ! ...vreau doar sa spun ca in situatia data Aqua a lucrat murdar> Exclamation nu inteleg ce-i cu ps-ul ala?te credeam un om normal dar se pare ca..... Am avut eu ceva cu tine? ce te agiti asa ca sifonu fara sa-ti spun nimic?esti avocatul lui crisul negru?poate restul au inteles ce am vrut sa zic sau au citit si cu o pagina inainte?I-ti repet inca o data :NU AM TREABA CU NICI O ASOCIATIE asa ca i-ti racesti gura de pomana incercand sa-mi explici cum sunt drumurile si etc etc etc.Ma intereseaza strict PMA-ul
@crisul negru esti praf
mie i-mi este clar ce fel de om esti( din ograda cui)!in afara de faptul ca arunci cu noroi in AJVPS si ma faci agent dublu nu spui nimic,crezi ca aqua va face mai mult? dar asta este alta poveste .
Hai sa te lamuresc putin :
am participat la zeci de licitatii asa ca stiu cam ce se intampla si ce manevre se pot face
Daca avea dosarul complet in prima faza -TU CREZI CA AIA SUNT CHIORI ? sunt formulare standard pe care le completezi si se vede clar si punctajul si tot ce vrei!
probabil la contestatie a trimis ceva in plus sau formularul modificat (asa se fac manevrele) si oricum el are 8 oameni pe cand ajvps cred ca are vreo 60 !!!! mie i-mi este clar ca s-a intervenit la nivel inalt pe cale POLITICA
Acuma vii tu si te agiti cu ITM ul si cu alea....fi sigur ca asta va fi piatra de moara pt aqua .
Si ca sa nu vorbesc nedocumentat am dat telefon la AJVPS sa ma lamuresc si sa le dau o mana de AJUTOR PRIETENILOR MEI 8000 de pescari>Spre deosebire de data trecuta s-a lucrat la dosar destul de mult fapt pt care a obtinut punctaj maxim din prima fara manevre si se lucreaza la o CONTESTATIE!!!
Daca a-ti avea ....... a-ti stii ca in cazul de fata este mai bine sa nu comunice continutul contestatiei!
Nu ma intereseaza cine va ramane cu apele dar I-mi este clar ca AQUA A angajat oameni ulterior ceea ce este foarte grav!!! uz de fals!>puscarie
Esti cumva vreun RANGER VOLUNTAR? si nu stiu eu?
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Sam Mar 05, 2011 9:40 pm

Ajvps are 60 de angajati? nu-mi vine sa cred , pai daca e asa spune-mi ce fac vre-o 40 ca eu nu pot sa-mi dau seama .. bine inafara ca iau salarii din banii fraierilor. Vai si amar , incep sa ma bucur de Aqua crisius , bravo lor Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  davidco_m Sam Mar 05, 2011 9:46 pm

mihai a scris:Ajvps are 60 de angajati? nu-mi vine sa cred , pai daca e asa spune-mi ce fac vre-o 40 ca eu nu pot sa-mi dau seama .. bine inafara ca iau salarii din banii fraierilor.
CORECT dar nu asta era ideea
Vezi ca te-ai facut fraier !
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Sam Mar 05, 2011 9:52 pm

Am fost fraier ,nu-i sigur ca o sa mai fiu in viitor Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  davidco_m Sam Mar 05, 2011 9:59 pm

mihai a scris:Am fost fraier ,nu-i sigur ca o sa mai fiu in viitor Very Happy
Toti am fost Wink
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Sam Mar 05, 2011 10:27 pm

@ davidco_m ,hai sa limpezim apele astea tulburi de la noi, pescarii astia mai din topor :
1 ps-ul nu-ti era destinat personal . Credeam ca ai putina subtilitate sa poti intelege cam ce raspunsuri primesc eu, care cer explicatii de la Ajvps , de la cei ca tine, care iau apararea Ajvps. Mai clar nu-ti pot explica...daca intelegi, bine, daca nu, suna la Ajvps ( se pare ca ai telefon rosu cu ei, ca Putin cu Merkel !)
2 de "binevoitori " care n-au nici o treaba cu pescuitul in Crisuri si baltoace , dar pozeaza in intelepti si eruditi avocati ai altora (Ajvps ) , nu te supara, preferam sa ne lipsim !!! Unde ai fost cand discutam taxa ANPA , popularile, nr de bete, etc . La umbra de cetina deasa ???Ramai acolo, prietene,nu cobori alaturi de noi, astia cu cizme pline de noroi ! Iar daca Ajvps ti-e de folos doar pt o tzidula, la atata ar fi bine sa se limiteze si comentariile .
3 Tin sa te anunt ca mi-e rectiliniu si perpendicular de Togor sau Ajvps. Dar nu mi-e totuna ce fac cu banii mei ! Iar din moment ce nu fac nimic, prefer sa dau cat mai putin, ca sa fiu furat cat mai putin !
Daca la tine nu se cunoaste (fiind un aristocrat inclusiv in stilul de pescuit, si ne precizezi mereu asta, desi nimeni nu-i tulhes p-aici ca sa uite ) la noi, marea majoritate se cunoaste !
4 daca s-a lucrat murdar sau nu, n-am de unde sa stiu...nici daca Togor a lucrat murdar, nici daca ajvps a lucrat murdar ...CEEA CE STIU E CA PESCARII OBISNUITI A U F O S T L U C R A T I ....Si mai mult de cat murdar...cu nesimtire chiar....Daca tu n-ai vazut asta pana acum, lasa-ne, ramai la campionatul tau mondial....esti in sfere prea inalte fata de noi, astia de rand ! Adica aerian, prietene ! Vezi ca noi nu discutam de Maternitate , nici de FC bihor, ci de ce ne intereseaza ! Daca n-ai tangente, procedeaza ca atare...cu respiratii profunde si adanci !

Un ultim omagiu de la un pescar amator de duzina , "necompetitiv " !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  crisulnegru Sam Mar 05, 2011 11:01 pm

davidco_m

Tu care "ai participat la licitatii si stii cum se intampla cu manevrele" si pe deasupra "dai cate o mana de ajutor la ajvps" nu ai avut bunul simt domle sa-ti pui in garda prietenii ca s-ar putea sa fie furati ? Domnule "injiner" ! Nu se poate !
Dar oare stiind cum se face oare nu puteai fi tu cel care sa-i inveti cum sa castige o licitatie "din prima" ? Cum sa-l abordam pe seful comisiei Petcu sa-i punem "pielita pe ochi" sa nu vada din prima ca sunt angajatii aia trecuti acolo ? Daca ai experienta si cunosti tre sa accepti ca multe licitatii se castiga astfel !
Poti matale ,om cu astfel de experiente,sa ne spui cine avea "intrarea asigurata" la domnul Petcu ? Sa-ti zic eu ?Vrei nume ? Stii sigur mult mai multe decat noi si taci !
Dar cate ceva despre lipanii aia cat palma retinuti de pe Valea Finisului nu vrei sa ne zici nimic ?Iti place sa stai cocotat undeva sus si sa privesti de sus la toata prostimea care nu stie nimic dar plateste cotizatie grasa pentru ca o clica sa aiba masini si motorina pentru partidele de "fly" pe care le faceati pe la Bratcuta,Poiana , Lazuri ,Vadu Crisului sau Rosia ? Chiar padurarii si brigadierii cu care chefuiati sunt cei care va dau de gol ! Ingerasilor !
Zici ca nu te intereseaza asociatiile dar te simti minunat in compania "gastii" de la conducerea AJVPS Bh. nu ? Sau nu erai matale si acum o sa zici ca noi ceilalti suntem prosti si orbi ?Nu ti se pare ca te invarti pe langa stup ca sa te poti linge pe degete ?
Te "freaca grija" de cine sunt eu sau pe care asociatie o reprezint ? Dar nu te intereseaza ca ani la rand din banii mei s-au platit 60 DE SALARII !!! Intrebau pe forum naivii cati angajati sunt, Tibi se dadea din colt in colt si vii tu cu "informatiile din interior " si tradezi ? Maine o sa ne spui si salariile ? Prea bine ne prezinti "drumul dosarelor" ca sa fii strain de marlaniile ce s-au facut acolo ! Nu-ti recomand eu sa dai ochii cu mine ca sa vezi cat de "ranger" sunt ! Ca acuma ati ajuns sa ne faceti pe toti "rangerii lu Togor" daca indraznim sa va cerem socoteala pentru administrarea catastrofala a AJVPS Bihor !Noi membrii AJVPS Bihor suntem "rangeri" daca vedem excrocheriile ce se fac pe banii nostri ?Pana cand sa va tot acceptam sub cate 2 sau mai multe nick-uri sa ne mintiti pe toate forumurile ?Sau pana cand o sa mai scrieti articole mai multi pe acelasi nick ?
Daca nu te intereseaza asociatiile si pescuiesti doar la ROMSILVA nu te mai baga omule unde nu-ti fierbe oala ca te si depaseste dar si ne incurci !
Citeste bine de mai multe ori omule ca sa-ti dai seama ca mie nu-mi trebuie avocat ! Stiu destule ca sa pot demonstra ce trebuie si unde trebuie fara avocat.

crisulnegru

Numarul mesajelor : 30
Localizare : cele trei crisuri
Ocupatia : "nas" de pesti
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  davidco_m Dum Mar 06, 2011 9:02 am

crisulnegru a scris:davidco_m

Tu care "ai participat la licitatii si stii cum se intampla cu manevrele" si pe deasupra "dai cate o mana de ajutor la ajvps" nu ai avut bunul simt domle sa-ti pui in garda prietenii ca s-ar putea sa fie furati ? Domnule "injiner" ! Nu se poate !
Dar oare stiind cum se face oare nu puteai fi tu cel care sa-i inveti cum sa castige o licitatie "din prima" ? Cum sa-l abordam pe seful comisiei Petcu sa-i punem "pielita pe ochi" sa nu vada din prima ca sunt angajatii aia trecuti acolo ? Daca ai experienta si cunosti tre sa accepti ca multe licitatii se castiga astfel !
Poti matale ,om cu astfel de experiente,sa ne spui cine avea "intrarea asigurata" la domnul Petcu ? Sa-ti zic eu ?Vrei nume ? Stii sigur mult mai multe decat noi si taci !
Dar cate ceva despre lipanii aia cat palma retinuti de pe Valea Finisului nu vrei sa ne zici nimic ?Iti place sa stai cocotat undeva sus si sa privesti de sus la toata prostimea care nu stie nimic dar plateste cotizatie grasa pentru ca o clica sa aiba masini si motorina pentru partidele de "fly" pe care le faceati pe la Bratcuta,Poiana , Lazuri ,Vadu Crisului sau Rosia ? Chiar padurarii si brigadierii cu care chefuiati sunt cei care va dau de gol ! Ingerasilor !
Zici ca nu te intereseaza asociatiile dar te simti minunat in compania "gastii" de la conducerea AJVPS Bh. nu ? Sau nu erai matale si acum o sa zici ca noi ceilalti suntem prosti si orbi ?Nu ti se pare ca te invarti pe langa stup ca sa te poti linge pe degete ?
Te "freaca grija" de cine sunt eu sau pe care asociatie o reprezint ? Dar nu te intereseaza ca ani la rand din banii mei s-au platit 60 DE SALARII !!! Intrebau pe forum naivii cati angajati sunt, Tibi se dadea din colt in colt si vii tu cu "informatiile din interior " si tradezi ? Maine o sa ne spui si salariile ? Prea bine ne prezinti "drumul dosarelor" ca sa fii strain de marlaniile ce s-au facut acolo ! Nu-ti recomand eu sa dai ochii cu mine ca sa vezi cat de "ranger" sunt ! Ca acuma ati ajuns sa ne faceti pe toti "rangerii lu Togor" daca indraznim sa va cerem socoteala pentru administrarea catastrofala a AJVPS Bihor !Noi membrii AJVPS Bihor suntem "rangeri" daca vedem excrocheriile ce se fac pe banii nostri ?Pana cand sa va tot acceptam sub cate 2 sau mai multe nick-uri sa ne mintiti pe toate forumurile ?Sau pana cand o sa mai scrieti articole mai multi pe acelasi nick ?
Daca nu te intereseaza asociatiile si pescuiesti doar la ROMSILVA nu te mai baga omule unde nu-ti fierbe oala ca te si depaseste dar si ne incurci !
Citeste bine de mai multe ori omule ca sa-ti dai seama ca mie nu-mi trebuie avocat ! Stiu destule ca sa pot demonstra ce trebuie si unde trebuie fara avocat.
Razz Razz Razz
Sincer nu pot decat sa ma amuz la afirmatiile tale.Eu nu stiu ce gust are lipanul cat palma si nici ala de 35!
Ma bag sa deschid ochii celor care nu au capastru fixat bine!ma deranjeaza atata dezinformare si prostie!Chiar daca cunosc unii oameni de la AGVPS nu inseamna ca pun tara la cale cu ei!sau ca ei sunt cei care invart rahatul acolo! ar fi bine daca ar fi toti ca si ei Exclamation
jalnic
@B Vasile tre sa-ti trimit un pm sa te lamuresc Smile ca pe tine pot dar pe asta nu am cum.Ai uitat cine ia spus lui tibi cpo ca se stiu preturile la permisele ANPA?
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  loci70 Dum Mar 06, 2011 9:50 am

yulyan33 a scris:AJVPS o sa ramana cu vanatorii si cam atat. Daca nu fac nimic pentru pescuit o sa piarda toate baltile
sa traiesti yulyan...eu cred ca ajvps a pierdut deja baltile de mult in ochii pescarilor.tin minte acum 15-20 ani mergeam in fiecare weekend la balta les si se stia pescuiesti cu rima prinzi caras,pescuiesti cu porumb si ai rabdare prinzi crap.la bolcas a fost un paradis al pestilor,crap frumos,stiuca,carasi si caracuda despre care numai in vise mai pomenim.unde au ajuns lacurile astea din cauza nepopularii?la les anual vindeau satenii crap si caras inainte de prohibitiecind ii prindeau cu sacul in spate...sau cind intimplator sa deschis barajul la les si o gramada de peste a iesit pe cimp ...nemaivorbind de plase si setci montate la les si fegernic...sa nu spuna nimeni ca intimplator au ajuns fara stiirea cantonierului a paznicilor etc...si atunci zice ca se populeaza o tona pe ani cind in tara vecina se populeaza lunar atita peste ...si peste peste nu caras de palma..deci baltile sint pierdute de multi ani din cauza asta a pierdut ajvps membrii care au zis ca pescuiesc tot anul pe cris,si pentru ca functioneaza piata libera iti scos permisul unde iti este mai avantajos ca pret.
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  ssebi Dum Mar 06, 2011 10:52 am

ok...acum unde ne facem permisul?...sper ca pina voi fi debanat poate se va afla ceva concret!!!sau va veni si cealalta surpriza..LIVADA...si o sa preia inclusiv portiunea de dunare de la turnul magurele si pina la sf gheorghe!!!!...
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Adriann Dum Mar 06, 2011 10:58 am

mihai a scris:Ajvps are 60 de angajati? nu-mi vine sa cred , pai daca e asa spune-mi ce fac vre-o 40 ca eu nu pot sa-mi dau seama .. bine inafara ca iau salarii din banii fraierilor. Vai si amar , incep sa ma bucur de Aqua crisius , bravo lor Very Happy
Poate stau prin birouri si fac cyber sex la web cam....ma gandesc si eu...
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  ssebi Dum Mar 06, 2011 11:04 am

Adriann a scris:
mihai a scris:Ajvps are 60 de angajati? nu-mi vine sa cred , pai daca e asa spune-mi ce fac vre-o 40 ca eu nu pot sa-mi dau seama .. bine inafara ca iau salarii din banii fraierilor. Vai si amar , incep sa ma bucur de Aqua crisius , bravo lor Very Happy
Poate stau prin birouri si fac cyber sex la web cam....ma gandesc si eu...
Mah!!! ti-ai schimbat numele? TRADAREA E DOAR O CHESTIUNE DE TIMP!! Very Happy Very Happy
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Adriann Dum Mar 06, 2011 11:06 am

ssebi a scris:
Adriann a scris:
mihai a scris:Ajvps are 60 de angajati? nu-mi vine sa cred , pai daca e asa spune-mi ce fac vre-o 40 ca eu nu pot sa-mi dau seama .. bine inafara ca iau salarii din banii fraierilor. Vai si amar , incep sa ma bucur de Aqua crisius , bravo lor Very Happy
Poate stau prin birouri si fac cyber sex la web cam....ma gandesc si eu...
Mah!!! ti-ai schimbat numele? TRADAREA E DOAR O CHESTIUNE DE TIMP!! Very Happy Very Happy
Who's talking?!!?!?!?!??!?!

Da-mi pace ca si asa am fost facut din garda lu Hitler...
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  yulyan33 Dum Mar 06, 2011 11:08 am

ssebi a scris:ok...acum unde ne facem permisul?...sper ca pina voi fi debanat poate se va afla ceva concret!!!sau va veni si cealalta surpriza..LIVADA...si o sa preia inclusiv portiunea de dunare de la turnul magurele si pina la sf gheorghe!!!!...
direct la ANPA. Poate se limpezeste mai repede apa in Cris decat chestia cu concesionarea apelor publice.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Dum Mar 06, 2011 11:15 am

@ davidco_m, sunt doua probleme distincte, dar care, pt mine se intrepatrund si nu pot fi separate :
1, taxa ANPA - ce stabileste legea e una , iar ce aplica Ajvps Bihor e alta. Verifica in special "cazurile sociale " ,concret, cu permisul si chitanta in mana si vei vedea "cristal clear " ca apa de munte , capacitatea juridica a Ajvps de aplicare a legii !
2, punctul 2 = principii ! Daca pt unii sunt aberatii, iar altii duc degetul la tampla , rasucindu-l , cand le spun ce cred, putin ma intereseaza ! Nu pozez nici in Pintea haiducul, nici in Robin Hood sau Wilhelm Tell ! Ei sunt istorie, n-au avut tangente cu Ajvps (din fericire !) ....noi, adica eu, tu si ceilalti pescari atomici, chinuim realitatea contemporana , intersecatandu-ne hobby-stic cu Brontii , Togorii, &Co. Asta n-ar fi nimic , un om poate fi lamurit, schimbat, inlocuit, hranit, adapat, incaltat, cam tot ce vrei !!! Mai putin sa-i torni mintea cu tolcerul in bibilica ! Iar daca vrei neaparat (desi cred ca stii si tu cazurile ) pot sa-ti etalez nominal persoane (vezi ca n-am zis indivizi, ca aceasta categorie tinde spre sfera cazierelor complexe ) a caror IQ = cu adancimea apei pe ciorgaul de la Tarian ( 40 !)...Daca te incanta sa fii condus de asemenea esecuri intelectuale, umane, comportamentale (zi-le cum vrei !) e treaba si optiunea ta ! Ca sa mai glumim putin, eu o sa-mi continui sarcina divina ce-am primit-o si voi vorbi mereu, atata timp cat colectorii taxelor noastre o iau pe aratura ( si nu ma refer doar la Ajvps ....si Togor mi-e simpatic...urmeaza sa vedem ce face !)

Ti-o repet pt ultima data :taxa ANPA, in forma aplicata de Ajvps e FURT ! In virtutea inertiei, a fost platita, acordandu-se acele reduceri ! N-are rost sa dezvoltam, am incercat sa le explic, dar au mers inainte ! Cum numesti tu asta : tupeu, nesimtire sau hotie ? Sau poate o combinatie lustruita cu reduceri "utile "?
Deci, atata timp cat tii partea unor "ilegalisti " , esti in aceeasi tabara, nu te supara !Intrucat sunt si altele "arzatoare " la Ajvps, de acord sa discutam civilizat ! (poate o sa-i suni pe firul rosu sa le spui parerile noastre !)

Iar care va fi finalul disperarilor dupa ape ? Habar n-am ! Eu, cel putin voi pescui cu permisul care era valabil in virtutea legii in vigoare la data eliberarii ! De la anul, mai vedem ! N-o sa umblu de la unul la altul, cu taxe si suplimente de viteza ! O fi CFR-ul la baza, dar nici chiar asa ! Ma gadila la ombilic de rengerii Togorului si controlorii Ajvps....

Deci, prietene, discutam oricand, aici, pe ape, la o bere si un mic, cum vrei....DAR PE LEGE si la asta mai punem criteriul moralitatii si bunului simt ! Eu am atu-uri de partea mea, tu, daca vei continua partizanatul pagubos de pana acum, te vei simti jenat ! Sincer !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Dum Mar 06, 2011 11:18 am

ssebi a scris:ok...acum unde ne facem permisul?...sper ca pina voi fi debanat poate se va afla ceva concret!!!sau va veni si cealalta surpriza..LIVADA...si o sa preia inclusiv portiunea de dunare de la turnul magurele si pina la sf gheorghe!!!!...


Intoarcerea fiului risipitor !!!!!!! Luminati-l !!!!! Vrea si omul sa stie pe ce se duc banii lui luati din cota pt papusile fetitei !!!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  ssebi Dum Mar 06, 2011 11:21 am

B Vasile a scris:
ssebi a scris:ok...acum unde ne facem permisul?...sper ca pina voi fi debanat poate se va afla ceva concret!!!sau va veni si cealalta surpriza..LIVADA...si o sa preia inclusiv portiunea de dunare de la turnul magurele si pina la sf gheorghe!!!!...


Intoarcerea fiului risipitor !!!!!!! Luminati-l !!!!! Vrea si omul sa stie pe ce se duc banii lui luati din cota pt papusile fetitei !!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing ce-i a fetei ii pus doeparte...fiu risipitor?...stai sa ma reactiveze si vezi tu atunci risipa...l-ai vazut pe Ariann?...si-a schimbat numele!!! Laughing Laughing Laughing
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Dum Mar 06, 2011 11:37 am

ssebi a scris:..l-ai vazut pe Ariann?...si-a schimbat numele!!! Laughing Laughing Laughing

Daaa, vazui ,de la arian, s-a facut jidan ....in ritmul asta, pana ne debaneaza Hanumanul (asta ce-o mai fi ? ) poate ajunge si ceangau...nu-i greu ....chiar si ranger la Togor, mai stii???
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Adriann Dum Mar 06, 2011 11:41 am

B Vasile a scris:
ssebi a scris:..l-ai vazut pe Ariann?...si-a schimbat numele!!! Laughing Laughing Laughing

Daaa, vazui ,de la arian, s-a facut jidan ....in ritmul asta, pana ne debaneaza Hanumanul (asta ce-o mai fi ? ) poate ajunge si ceangau...nu-i greu ....chiar si ranger la Togor, mai stii???

BUna dimineata Sebastien...O vazut si el dupa 3 ani dupa scripturi ca mi-am schimbat numele.Wai domnu' Dan ce stire de ultima ora...Si-a schimbat Ariann numele....Stimati membrii ai forumului....Ati vazut?Da da chiar mi-am schimbat numele...Bine ca pana la urma o vazut si SSEBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  ssebi Dum Mar 06, 2011 11:44 am

serios ca doar acum am vazut... Very Happy
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 5 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum