Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

+18
ssebi
loci70
PETER
pescar_it
vali_z
orion
davidco_m
B Vasile
crisulnegru
mihai
zsolty
Crinel
Ilie
MIHNEA FLORIN
yulyan33
Tibi-CPO
Hanumanfish
Ionut Erdeli
22 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 7 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  ssebi Mar Mar 08, 2011 6:09 pm

B Vasile a scris:CE-mi placeeee .....daca vocifereaza si SSeba(i) , atunci e bai mare....are asta un nas de copoi irlandez....sa vedem ce ne zice cand face si "aport " !!!....Ce-o fi mirosit oare ????
@B VASILE ,CE BINE IMI PARE CA ESTI BANAT!!!....CIND FAC APORT INSEAMNA CA II TARE CU MIROS DE excrement TREABA...DACA AM REINCEPUT SA POSTEZINSEAMNA CA AM FACUT "APORT'...ai bilete in Togo?..dupa cum vezi ii tare imputita treaba cu aceste asociatii si sintem noi cei fluturati care daca ii pna acolo nu avem nici o vina decit ca sintem gripati cu acest frumos virus...PESCUITUL!!!

P.S--ti-a placut jocul meu de cuvinte ? sti de unde le scot?... de sub chipiul ala din profilul banat!!! Laughing Laughing

@Ariann...adica Adriann scuze, daca au scoala nu toti stiu ce postari fac si citeodata posteaza timpenii si sint banati, nu are rost sa dam nume...le va posta Vasile imediat sau cel putin unul... Laughing Laughing Laughing
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 7 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  pescarbihor Mar Mar 08, 2011 10:25 pm

White Shark a scris:Apele publice neconcesionate sunt Dunarea si Marea Neagra,asa mi-a raspuns de la ANPA Constanta (am nimerit un telefon care scria pe net ca-i de la Bihor).

Ce ziceti de valea suncuiusului,peta, tasad,valea velj,canal berechiu si alti afluenti neatribuiti asociatiilor la licitatia din februarie ?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 7 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Mier Mar 09, 2011 8:26 am

O treaba mai mult decat interesanta , care ar fi de urmarit....caaaa, dupa cum evolueaza treburile, s-ar putea sa ne axam pe garle, santuri etc...Chiar un topic nou (daca nu ne baneaza, desi se pare ca-i cuminte Zoli acuma !) !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 7 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Hanumanfish Mier Mar 09, 2011 11:53 am

B Vasile a scris: (daca nu ne baneaza, desi se pare ca-i cuminte Zoli acuma !) !!!

Nu se baneaza !

Da cuminte, dar atent ! Scrieti tot ce doriti ,stiti voi ce nu aveti voie .Postarea cu stersul nasului cu maneca e un pic deviat si alte minuni ,nu este elegant mai ales ca s-a dovedit ca sinteti oameni culti ,pana acum nivelul de comunicare si de exprimare a fost (este sau nu este) benefic si util pentru pescarul nostru . Va rog domnilor un pic mai elegant ...In rest totul e ok, spor la postari !

ps:
Daca un pescar este pe mal si isi elibereaza surplusul nazal prin metode traditionale sau chiar tehnici speciale / example : Isi astupa cu degetul o nara inspira si expira energic si prin dinamismul presiunii pectorale se creeaza o presiune notata 'pst' viteza fiind de 9,80665 m/s2. Daca cade in apa surplusul, Cleanul prin tehnica lui speciala tip 'Vacum' il inghite , albitura la fel ! Marea majoritate foloseste aceasta tehnica ba chiar in unele cazuri se aduna surplusul intarit si se fac din ele niste globulete care vor fi plescuite' cu o eleganta rar intalnita ,in unele cazuri s-a constatat ca aceste globulete se mananca .De fapt este o rasina bio cu efect benefic pentru rana ,taietura .
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 7 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Mier Mar 09, 2011 7:11 pm

Hanumanfish a scris:

ps:
Daca un pescar este pe mal si isi elibereaza surplusul nazal prin metode traditionale sau chiar tehnici speciale / example : Isi astupa cu degetul o nara inspira si expira energic si prin dinamismul presiunii pectorale se creeaza o presiune notata 'pst' viteza fiind de 9,80665 m/s2. Daca cade in apa surplusul, Cleanul prin tehnica lui speciala tip 'Vacum' il inghite , albitura la fel ! .

Ai uitat sa precizezi ca trebuie calculat un anumit unghi de incidenta la caderea in apa, din care sa scazi unghiul de refractie la care vede cleanul "marfa " si rezulta adancimea de rapire....cea mai simpla metoda de-a cauta cleanul ....cu rezultate sigure !

Referitor la chestia cu maneca ! Ai perfecta dreptate, am fost un magar si jumatate ! Da' stii de ce ??? Soltinschi nici nu stie macar ce-i aia maneca ! Mi-a zis cineva ca a fost cu el la nunta si incerca sa-si puna cravata la incheietura mainii , credea ca-i gulerul !!! Numa' dupa ce-o inceput nasul cu mireasa sa faca tango cu figuri pe masa s-a trezit si el sa fluiere si sa faca cu steguletul galben semn de libera trecere !!!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 7 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum