Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AVPS Livada

+24
george or
MIHNEA FLORIN
mihai
pescarus
Harangus Marius
Ovi_1919
Admin
marius
Musti
dinu profesoru
tIbI_iosIA
roberto
davidco_m
alex_24ARN
sztufi
Nagy Victor
Tibi-CPO
Adriann
zsolty
yulyan33
Hanumanfish
Ssebastian
crisulnegru
Ionut Erdeli
28 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Admin Sam Mar 13, 2010 11:48 pm

Da mai ssebi musai sa sari si tu cu gura...........parca ai fi femeie sa mor io............de fiecare data cand spun ceva interesant ce toti pescarii ar trebui sa bage in cap hop si ssebastian...........ai ceva impotriva sa isi vada si pescarul de treaba sa se mai afle in treaba sa mai dea ceaiu la cate un braconier???? Evil or Very Mad nu te pune nimeni sa iti vizezi permisul nici la avps livada nici la crisius nici la ajvps..........daca nu iti convine fa-ti permisul la cluj si i cu anpa fain frumos pescuiesti si in olt daca vrei Laughing Laughing
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  marius Sam Mar 13, 2010 11:54 pm

@Admin
Da noi vb si nu inteleg ce te agiti asa , omu si-a spus parerea.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Admin Sam Mar 13, 2010 11:54 pm

@marius........
Din bani pe care ii dai la asociatie astepti cate un controlor din 10 in 10 metri??? Sau sa iti populeze 100 de tone??? calculeaza cati pescari cotizeaza salarul unui controlor pe un an de zile........si o sa vezi cam pe unde ti se imprastie banile.........tu crezi ca puterea financiara a unei asociatii este nelimitata?
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Admin Sam Mar 13, 2010 11:55 pm

@tot marius.......
Ma agit findca ssebi numa face misto nu vorbeste nimic serios deaia........
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  dinu profesoru Sam Mar 13, 2010 11:57 pm

@marius
pfuu scap de unu dau de altu', eu sunt singur Marius dar punctual am sa-ti raspund;
Bucata aceea de hartie despre care tot pomenesti atat era o copie a anexei contractului incheiat cu CNAFP la momentul respectiv deci era un INSCRIS OFICIAL.Erau stipulate eronat multe lacuri nu doar cel de la Cetariu,eu am sesizat ANPA-ul mi-au spus telefonic sa corectez inscrisul,lucru pe care l-am refuzat si am cerut ca ei sa remedieze situatia,lucru pe care l-au facut dupa sase luni.
Cand ai sa fi tu presedinte la o asociatie atunci corecteaza tu inscrisurile oficiale,pana atunci nu-mi spune mie sa-mi fie rusine.
PS Tu esti Marius Haragus prietenul lui Musti? Daca da si daca nu mai bine nu te baga intr-o problema care ne priveste personal doar pe noi doi...asa ar fi corect!

dinu profesoru

Numarul mesajelor : 24
Localizare : oradea
Ocupatia : administrator
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 12:00 am

Admin a scris:@marius........
Din bani pe care ii dai la asociatie astepti cate un controlor din 10 in 10 metri??? Sau sa iti populeze 100 de tone??? calculeaza cati pescari cotizeaza salarul unui controlor pe un an de zile........si o sa vezi cam pe unde ti se imprastie banile.........tu crezi ca puterea financiara a unei asociatii este nelimitata?
Amu scuze ca i-ti spun asta dar habar nu ai ce vorbesti la faza asta si daca vrei sa vorbim deschis cand vii in oradea o sa ne intalnim si vorbim , asta ca sa i-ti dai seama ca nu tot ce zboara se mananca .
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Admin Dum Mar 14, 2010 12:03 am

Eu stiu ca nu tot ce zboara se mananca.................dar este pura realitate........daca vrei facem impreuna un calcul sa vezi pe unde se imprastie banii unei asociatii............calculeaza cat ii taxa anuala pe licenta de acvacultura la o balta..........cati controlori are asociatia.........cat costa motorina cu care se deplaseaza zilnic.........secretari.......personal la ghiseu.......populari.........si iti mai pot da multe exemple......
Sincer nu stiu la ce te-ai referit la faza de mai sus explica-mi ca is in copac si copacu ii in aer Cool
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ovi_1919 Dum Mar 14, 2010 12:05 am

.cati controlori are asociatia.

macar la voi exista asa ceva Very Happy
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty re...

Mesaj  Ssebastian Dum Mar 14, 2010 12:06 am

ssebastian a scris:..pina cind va intereseaza buzunarul pina atunci nu va fi bine pt pescuit....in loc sa va uniti toti intr-o asociatie de pescuit , mai bine tergiversati ca una sau cealalta are sau nu drept de pescuit pe ce apa?..vai de voi toti...aqua...livada...cpo....rusine tuturor...mai bine v-ati gindii la viitorul pescuitului...unirea face tot...aaaaaa, am uitat banii vorbesc...mai bine ati tacea toti....sinteti doar niste parveniti care vor doar bani...nu uitati...in mormint nu se duce nimic....sinteti niste scursuri ale societatii care profita de pe urma virusatilor in ale pescuitului...huuuuuuooooo...lichelelor....vreti sa faceti ceva pt pescuit?...faceti infarct!!!...aqua....livada...ajvps....uniti-va...pina atunci nu va fi bine...si mai lasati laudele fiecare...nu renteaza ,sint pt fraieri ...eu mi-am deschhis ochii....pacat ca trebuie sa va adresez aceste cuvinte dar le meritati...va batetio joc de noi toti...toate trei asociatiile...improscati-va in continuare cu noroi...meritati...mai bine folositi fecale...au miros si asa macar va faceti si respingatori....huuuuuooooooo
..asta am spus-o din suflet...si nu-mi schimb parerea...nu tot timpul fac labareala pe forum...mai postez si ceva serios....si asta-i drept ca nu se stie niciodata cind vb serios...se vad de altfel si reactiile la postarile mele...cam deplasate uneori..dar las ca voi face schitza pe viitor daca nu sint inteles...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Admin Dum Mar 14, 2010 12:07 am

@ssebi.......
te inteleg ca te cunosc deja.........stiu ca nu te poti abtine Razz
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  dinu profesoru Dum Mar 14, 2010 12:08 am

@marius
am refuzat dintotdeauna sa fac publicitate le vre-o populare pt. ca am un principiu;
dintre cei rauvoitori care vad filmarea 90% vor veni repede sa braconeze sau se gandesc serios cum sa o faca.Dintre oamenii de bine 90% nu fac nimic in a ne ajuta de multe ori chiar si atunci cand constata acte de braconaj.Toate astea se intampla din pacate in Romania de azi.
Dar daca doresti dovezi avem la asociatie cateva filmari si procesele verbale intocmite la populari.

dinu profesoru

Numarul mesajelor : 24
Localizare : oradea
Ocupatia : administrator
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 12:09 am

@Dinu
OK , nu corectezi inscrisurile oficiale dar macar instiinteaza lumea despre ce este vorba.
Nu sunt eu Marius Harangus si crede-ma ca nu as vrea sa fiu .
Desi nu cred sa ma cunoasca ,vara asta la Tarian pe podulet stateam cu orele si il admiram pe Musti cum pescuieste , ca sa mai gasesti unul ca el trebuie sa cauti cu lupa.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty re..livada

Mesaj  Ssebastian Dum Mar 14, 2010 12:13 am

Admin a scris:Eu stiu ca nu tot ce zboara se mananca.................dar este pura realitate........daca vrei facem impreuna un calcul sa vezi pe unde se imprastie banii unei asociatii............calculeaza cat ii taxa anuala pe licenta de acvacultura la o balta..........cati controlori are asociatia.........cat costa motorina cu care se deplaseaza zilnic.........secretari.......personal la ghiseu.......populari.........si iti mai pot da multe exemple......
Sincer nu stiu la ce te-ai referit la faza de mai sus explica-mi ca is in copac si copacu ii in aer Cool
mi se rupe de remuneratia unei asociatii sau alteia ...sau pe ce se duc banii nostri ..dar macar acel protocol sa fie facut ca lumea...jandarmii au iesit din schema...politia comunitara va intocmii dosarele infractorilor in ale .pescuitului?...imi vine sa rid...astia-s pina peste cap cu lucru..urmaresc babele care vind ilegal lapte la bisericuta in nufaru...sau in capoat la nufaru...deci nici astia nu-s buni....mai bine ar face protocol cu pompierii..astia macar vin si la alarme false...apropo...de ce imi arata ca uneori ca nu a fost precizat trimiterea mesajului..ii enervant sa rescrii totul..
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 12:28 am

dinu profesoru a scris:@marius
am refuzat dintotdeauna sa fac publicitate le vre-o populare pt. ca am un principiu;
dintre cei rauvoitori care vad filmarea 90% vor veni repede sa braconeze sau se gandesc serios cum sa o faca.Dintre oamenii de bine 90% nu fac nimic in a ne ajuta de multe ori chiar si atunci cand constata acte de braconaj.Toate astea se intampla din pacate in Romania de azi.
Dar daca doresti dovezi avem la asociatie cateva filmari si procesele verbale intocmite la populari.
Cum spui tu dar public puteai sa anunti popularea dupa vre-o 3 luni, nu?
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  dinu profesoru Dum Mar 14, 2010 12:30 am

@marius
exact asta am incercat sa fac la momentul respectiv dar cand vorbim de o mie si ceva de pescari se prea poate sa fi fost si unele omisiuni.

dinu profesoru

Numarul mesajelor : 24
Localizare : oradea
Ocupatia : administrator
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 12:33 am

Bine fratilor cum vreti voi ........va doresc noapte buna.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  dinu profesoru Dum Mar 14, 2010 12:35 am

@marius
da, mai bine dupa sase luni macar mai cresc putin pestii si-s taman buni de pus in tigaie...

dinu profesoru

Numarul mesajelor : 24
Localizare : oradea
Ocupatia : administrator
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 12:41 am

dinu profesoru a scris:@marius
da, mai bine dupa sase luni macar mai cresc putin pestii si-s taman buni de pus in tigaie...
Ai dreptate sau se pot elibera cum face Musti Laughing Laughing Laughing
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Musti Dum Mar 14, 2010 8:00 am

dinu profesoru a scris:@Musti
interpreteaza tu cum vrei,intelege tu ce vrei,dar nu mai sari calu' cu multe din afirmatiile tale.Chiar nu stiu ce ai facut tu sau ce faci pentru pescarii bihoreni,pentru pescuitul sportiv si pentru fauna piscicola din apele noastre, in afara faptului ca te lauzi ca ai devenit de 4-5 ani pescar C&R???
Eu am spus si repet:oricine este binevenit la sediul asociatiei pentru a studia actele asociatiei,registrul de venituri si cheltuieli,situatia popularilor si a controalelor etc.Pot doar sa mentionez ca asociatia functioneaza intr-un spatiu pus la dispozitie gratuit de grupul meu de firme,telefoanele si faxul sunt tot gratuit puse la dispozitie iar eu ca presedinte nu am salariu,paznici platiti nu sunt(exista doar voluntari care ne sprijina).
Este foarte adevarat ca aproape toate popularile s-au facut pe tronsonul Tileagd-Fughiu- Sintion dar ideea era atribuirea de tronsoane fiecarei asociatii.
Tu chiar crezi ca am putut influenta faptul ca AJVPS Bihor sa i se respinga planul de management?In caz ca da ,te inseli amarnic,efectiv nu au fost in stare sa intocmeasca un plan viabil si sa depuna documentatia completa.
Partea care ma supara cel mai tare este ca multi pescari nu au inteles ideea(te numeri si tu printre ei),sau speriat doar ca trebuie sa plateasca la doua trei asociatii pt.a putea pescui pe toate apele din judet,dar nu au privit mai departe in viitor pentru a vedea partea pozitiva,detaliez;
ca idee planul era aprobat pe o perioada determinata de timp de cinci ani iar la capatul acestei perioade se faceau evaluari.Toate tronsoanele atribuite asociatiilor care nu au indeplinit planul erau retrase si atribuite asociatiilor performante astfel se eliminau cele N asociatii neperformante si cu un management slab ramanand doar cei care au confirmat.Printre altele planul de management al asociatiei prevedea atragerea unor sume de bani din sponsorizari(sau atras aprox 26000 ron din sponsorizari in 2008 bani folositi exclusiv pe repopulari) dar din pacate acest lucru nu se mai poate repeta atat timp cat nu primim sansa de a demonstra.
Oricum cam toti ar trebui sa cunoasca proverbul "COMPETITIA DUCE LA PROGRES" iar faptul ca AVPS Livada exista si a devenit un competitor serios pt. AJVPS Bihor este benefic pt. pescari dar si pt. fauna piscicola.
Sa revin si la partea cu corectia,eu nu am pomenit acest cuvant doar am dat de inteles ca nu sunt Dumnezeu,deci daca primesc o palma dau doua inapoi sau cam asa ceva.
Te felicit pt. contributia ta la imbunatatirea pescuitului bihorean. Sincer. Eu nu am a-mi aroga nici un merit in acest sens. Imi platesc permisul si in rest am grija sa nu tulbur prea rau ecosistemul. Si nu de plata a trei cotizatii m-am speriat. Undeva chiar am zis ca taxa de permis ceruta de ANPA (30lei) e hilara. De fapt institutia isi propusese programatic sa nu faca nimic.
Ca AJVPS n-a fost in stare sa prezinte un plan viabil, iarasi mi se pare absolut credibil. Era o organizatie intepenita. Nu te suspectez de nimic. Avem incompetentii nostri.
Dar.
Daca am deschis gura nu era pt. a critica activitatea (meritorie) a asociatiei tale. Ci vehementa cu care sustineai exclusivitatea dreptului membrilor APS Livada de a pescui pe portiunea de Cris mentionata. Mai ales ca o faceai intr-un moment cand in spate aveai o baza legala extrem de subreda, sa zic asa. Atat. Si am criticat, si-o voi face mereu, aceasta obsesie, cea a exclusivitatii pe care o asociatie de pescuit, indiferent care ar fi ea (vezi AJVPS - Canalul Colector), si-o aroga pe o apa publica. Asa cum voi critica si o lege care sa instituie astfel de exclusivitati.
De ce?
Pt. ca mitul biblic al Turnului Babel ne bantuie, fara sa ne dam seama. Parca ne-a luat cineva inadins mintile, sa nu mai intelegem care ne sunt interesele.
In opinia mea, exprimata inca cu mai bine de 4 ani in urma, efectul benefic al concurentei create intre asociatii va fi covarsitor anulat de catre efectul devastator al divizarii comunitatii de pescari. Vor fi din ce in ce mai multe asociatii, din ce in ce mai mici, cu din ce in ce mai slabe resurse. Divide et impera!
Imi spui ca asteptai arbitrajul Statului in a aprecia performantele managementului tau? Care Stat? Ala care te-a lasat cu proiectele in vant? Oare n-ai avut la un moment dat sentimentul ca cineva, scuza-mi expresia neacademica, face pipi cu bolta pe zbaterile tale? Chiar nu vezi ca Statul nu are interesul de a se infrunta cu o societate civila puternica, in cazul nostru cu asociatii de pescari mari, puternice, cu milioane de membri in spate? De ce? Pt. ca ar fi astfel anulate avantajele care decurg din divizare. Cand interesele pescarilor sunt lasate sa se legene dupa cum o dicteaza momentul, inaltii functionari de Stat vor fi mereu puternici. La discretia lor va sta initiativa legislativa in domeniu, ei vor imparti resursele, banii europeni, etc, cu toate avantajele care decurg de aici. Vor trebui "curtati" mereu pt. bunavointa.
Ce? Sa se trezeasca ei cu o societate civila capabila sa-si promoveze legi care sa raspunda intereselor (alea mici, nebagate de catre nimeni in seama) ale pescarilor de rand? Sa se trezeasca cu vreo lege care sa lase ANPA fara buget. Sau sa-l puna la munca pe acest ANPA? Sau, Doamne fereste, sa nu mai decida el cui se impart banii europeni destinati pescuitului? Esti nebun? Spune-mi care e realitatea care ma contrazice.
Iata la ce ma refeream eu cand m-am legat de tendinta asta de divizare. Frumusetea e ca suntem atata de orbi ca nu observam evidenta. Nu vedem padurea de copaci!
Care ar fi fost alternativa?
Aceea ca oamenii de buna credinta, cu initiativa, asa cum sustii ca esti si tu, cum probabil ca e si Tibi, si probabil cum sunt multi altii la nivel national, sa-si dea mana intr-un proiect comun. Abia o astfel de abordare, comuna, ar putea crea acea masa critica, in stare sa se constituie intr-un partener social care sa forteze pe Maria Sa Statul Roman sa-l respecte. Abia atunci am sentimentul ca oameni de calitate, care, poate, nu se regasesc in nici una dintre variantele oferite acum, vi se vor alatura. Si veti (vom) deveni abia atunci puternici.
Ce va impiedica sa colaborati, sa va uniti resursele, atata timp cat evident ca toti aveti (si avem) aceleasi cerinte. Orgoliile cumva? Sau, mai rau, varii interese economice?
Sper ca nu...
In fine, eu inchei. Am obosit sa tot strig in pustiu...
Vei spune, probabil, din nou, asa cum mi te-ai adresat la prima noastra convorbire, acum un an, ca insir ineptii. Apropos de palme si de cine le-a dat sau le-a luat...
gentleman

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Harangus Marius Dum Mar 14, 2010 12:01 pm

marius a scris:@Dinu
OK , nu corectezi inscrisurile oficiale dar macar instiinteaza lumea despre ce este vorba.
Nu sunt eu Marius Harangus si crede-ma ca nu as vrea sa fiu .
Desi nu cred sa ma cunoasca ,vara asta la Tarian pe podulet stateam cu orele si il admiram pe Musti cum pescuieste , ca sa mai gasesti unul ca el trebuie sa cauti cu lupa.
as dori sa detaliezi ceea ce ai afirmat si ce caut eu in aceasta discutie !
dar pana atunci STIMABILE eu iti pot spune doar atat:din punctul meu de vedere nu esti cu nimic mai bun decat mine sau eu decat tine ca sa ne putem substitui vreodata.punct.
incerc sa inteleg paralela cu mine,dar nu reusesc sa inteleg nicicum,poate doar prin prisma unui comentariu facut de mine referitor la acele marlite pe care le-ai prins....care se pare ca ti-a cazut foarte greu....trag concluzia ca esti ranchiunos rau...
tot ca o concluzie oamenii de genul asta nu-si au locul in anturajul meu.
mi-ar fi placut sa putem ramane in continuare parteneri de discutii aici pe forum,dar in conditiile astea nu are rost.
fir intins sa ai !
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 12:29 pm

@Marius H
Mai omule daca citeai mai atent observai ca Dinu ma confundat cu tine ,de acolo apare numele tau ..........., stai linistit ca nu am nimic cu tine .Nu as vrea sa fiu in locul tau fiindca ma simt bine cum sunt , acum sper sa intelegi .
Marlite, ai spus cuvantul asta iar fiindca ai crezut ca ma enervez , nu? Laughing Laughing Laughing ........Marius poate o sa-ti spun secretul cum prind eu stiucii atunci cand nimeni nu prinde , dar numai daca i-mi promiti sa nu te mai enervezi, ok? Very Happy
In rest toate cele bune ........Hai Steaua Smile
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Harangus Marius Dum Mar 14, 2010 1:17 pm

ok! credeam ca ai ceva cu mine!
poza aia nu-i facuta la mine acasa!
eu nu am nici o treaba cu politica si fotbalul...daca de miine astea doua ar disparea nu cred ca ar fi vreo tragedie,din contra,cred ca lumea ar fi mult mai buna...in schimb fica-mea e dinamovista,dar nu cred ca stie de ce Very Happy
imi cer scuze ca am crezut ca te iei din nou de mine,dar tinind cont de antecedente,ce mai... Very Happy
musai a fi sa bem o bere!
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 2:35 pm

Ok , bine ca ne-am inteles si berea tot o sa o bem noi daca nu pe cris macar in Apollo Wink
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  dinu profesoru Dum Mar 14, 2010 5:41 pm

@Musti
pai adevarul e cam cum l-ai prezentat tu acum,doar ca din modul de exprimare pe care l-ai avut in trecut am perceput o ostilitate crescuta vis-a-vis de AVPS Livada si de eforturile noastre de a face putina ordine.Doar ieri cand am citit mare parte din postarile tale mi-am dat seama ca de fapt suntem in aceeasi barca,suntem aceeasi generatie(eu sunt din '67 tu din '68), doar ca tu de felul tau esti putin contrist.
Daca totusi vrei si crezi ca poti face ceva pentru ca apele noastre sa semene cu cele pe care le-ai cunoscut tu in copilarie,atunci ia pozitie si propune o intalnire la clubul vostru sau oriunde altundeva deoarece eu am o idee care sigur v-ar interesa.

dinu profesoru

Numarul mesajelor : 24
Localizare : oradea
Ocupatia : administrator
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Musti Dum Mar 14, 2010 6:48 pm

dinu profesoru a scris:@Musti
pai adevarul e cam cum l-ai prezentat tu acum,doar ca din modul de exprimare pe care l-ai avut in trecut am perceput o ostilitate crescuta vis-a-vis de AVPS Livada si de eforturile noastre de a face putina ordine.Doar ieri cand am citit mare parte din postarile tale mi-am dat seama ca de fapt suntem in aceeasi barca,suntem aceeasi generatie(eu sunt din '67 tu din '68), doar ca tu de felul tau esti putin contrist.
Daca totusi vrei si crezi ca poti face ceva pentru ca apele noastre sa semene cu cele pe care le-ai cunoscut tu in copilarie,atunci ia pozitie si propune o intalnire la clubul vostru sau oriunde altundeva deoarece eu am o idee care sigur v-ar interesa.
Laughing
Deci nu ne mai batem? Very Happy
Nu numai ca suntem in aceeasi barca, in ceea ce priveste preocuparea pt. conditiile in care ne practicam hobby-ul, dar suntem si de-un leat. Si eu sunt tot '67 de pe la mijloc. Poate om fi fost si colegi pe la vreo scoala, pe undeva...
Bine ca ai reusit sa intelegi ceea ce voiam eu sa zic de fapt. Daca ai perceput vreo ostilitate, fi linistit ca nu te-ai inselat. Dar ostilitatea nu era impotriva a ceea ce, evident, facusesi bun, cu asociatia ta, ci impotriva unei idei pe care pe mine ma revolta: exclusivitatea si, inevitabil, divizarea. Ai sesizat bine: sunt contrist. Refuz sa umblu in turma sau sa inghit pe nemestecate. Prost obicei, dar nimeni nu-i perfect. Probabil ca, avand razboiul tau de dus, n-ai perceput decat superficial ceea ce spusesem eu. Am reusit sa ne iritam unul pe altul. Communication error!
In fine, bine macar ca putem conversa civilizat. Perioada de incordare pare sa fi trecut de ambele parti.
In ceea ce priveste ideile pe care le ai, eu zic ca e in regula sa le discutam. Daca reusim sa facem ceva bun, de ce nu? In ceea ce priveste implicarea Spinning Clubului (daca la el te-ai referit), eu nu pot hotari de unul singur. Sunt un simplu membru. Dar nu vad de ce s-ar opune cineva la o intalnire. Urmeaza sa vedem mai intai cand anume ne vom intalni noi cei din Spinning Club, ca si pe noi ne-a "toropit" iarna asta prelungita si am cam lancezit. Putem discuta despre asta.
gentleman

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 7 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum