Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AVPS Livada

+24
george or
MIHNEA FLORIN
mihai
pescarus
Harangus Marius
Ovi_1919
Admin
marius
Musti
dinu profesoru
tIbI_iosIA
roberto
davidco_m
alex_24ARN
sztufi
Nagy Victor
Tibi-CPO
Adriann
zsolty
yulyan33
Hanumanfish
Ssebastian
crisulnegru
Ionut Erdeli
28 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty LIVADA

Mesaj  sztufi Mar Ian 26, 2010 9:09 pm

Cu cit va fi mai multe ,, asociatii' cu atit va fi sansele pescarilor mai putin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Nagy Victor Joi Ian 28, 2010 8:40 pm

daca cineva stie ceva in legatura cu regulamentul si taxele pe 2010 , va rog sa postati aici
multumesc gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ssebastian Dum Ian 31, 2010 5:08 pm

@yulyan...canalul colector nu este un curs de apa naturala...acest canal a fost facut de catre om la fel si cele adiacente lui..de aceea ajvps oradea poate concesiona acest canal , deci nu este o apa publica pe care pot pescui si cei din aps livada cu anpa, cum nici cei din ajvps oaradea nu pot pescuit pe lacul livada doar cu anpa..sper sa nu divagam iar si sa-i puste vena in cap cuiva de nervi ca noi doi am inceput iarasi!! Laughing Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ssebastian Dum Ian 31, 2010 5:21 pm

@yulyan...eu inteleg asta si de aceea am explicat aici..daca ei nu stiu ce este un curs de apa naturala, atunci nu am ce sa mai explic....acolo am vrut sa explic dar nu pot...iar alt cont de forum nu-mi mai deschid nici daca is coleg de forum cu Christos...asta trebuie explcat...curs de apa naturala (habitat natural) unde se poate pescui cu anpa....si apa nenaturala care se poate concesiona....si unde nu este de ajuns anpa...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty AVPS LIvada

Mesaj  Hanumanfish Dum Ian 31, 2010 5:28 pm

yulyan... aici nu facem reclama in asa fel incat sa aduci tu personal unei asociatii o imagine negativa ! daca esti avocatul avps scrie acolo ce ai de spus .dupa cum vezi aici nu a discutat nimeni negativ despre nici o asociatie din bihor. te rog sa ramai la discutii prinvind pescuitul in bihor .ce faci tu domnule este trecut de pregatirea ta ,membri pescuitbihorforumgratuit.ro discuta despre ce vor ,DAR !!! NU ADUC VERDICT,VERDICTE UNEI ASOCIATII FIE EA CUM ESTE BUNA SAU REA PENTRU PESCARUL BIHOREAN !!! PRIVIND INFORMATIILE DESPRE POSIBILITATEA PRACTICARII PESCUITULUI IN BIHOR ! LASA CA PESCARII DIN BIHOR SA DECIDA EI PERSONAL UNDE DORESC SA FIE MEMBRI ! FIECARE DUPA BUZUNARUL LUI !
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  yulyan33 Dum Ian 31, 2010 5:29 pm

Foarte Important!!!!
Ca de obicei AJVPS Bihor comite ilegalitati pe banda rulanta,mai exact au comunicat ca doar membrii AJVPS Bihor au drept de pescuit exclusiv pe canalul colector Cefa si pe canalele adiacente in baza unui contract de furnizare volume de apa incheiat cu ANIF,lucru total FALS.Acel contract nu le confera dreptul de gestiune a resurselor acvatice vii si nu este echivalent cu Autorizatia de Pescuit emisa de ANPA astfel incat orice actiune de ingradire a dreptului de a pescui pe habitatele naturale reprezinta o incalcare a legii si va fi sanctionata in consecinta de catre AVPS Livada.
Din acest motiv rugam toti membrii AVPS Livada sa solicite intocmirea unui proces verbal in cazul unui control,in care sa fie stipulat motivul pentru care nu i se permite sa pescuiasca precum si numele persoanei care a intocmit procesul.
De asemenea AVPS Livada a inaintat o adresa oficiala catre ANPA pt a remedia aceasta situatie iar in zilele urmatoare vom sesiza situatia si in instanta.
Presedinte AVPS Livada-Constantin Ioan Stan.
Sursa: www.laclivada.ro/forum/cluburi-si-asociatii/avps-livada
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ssebastian Dum Ian 31, 2010 5:30 pm

LA TOPICUL AVPS LIVADA AM AVUT O DISCUTIE CU D-L YULYAN 33 SI POSTARILE SALE AU FOST STERSE Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation STIE CINEVA CEVA??? ADMINIII Question Question Question Question CEILALTI MODRATORI Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation ASTA A FOST ACUM TREI MINUTE Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  yulyan33 Dum Ian 31, 2010 5:33 pm

Hanumanfish nu sunt avocatul nimanui. Am postat ce am gasit pe pagina lor asa cum se posteaza ce se gaseste si pe pagina AJVPS. Am postat la topicul deschis special pentru AVPS Livada si nu altundeva. Daca te deranjeaza spune-mi dar nu mai strerge postarile. Este un forum unde sa discutam liber, fara retineri si sa fim cat mai bine informati.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ssebastian Dum Ian 31, 2010 5:33 pm

Hanumanfish a scris:yulyan... aici nu facem reclama in asa fel incat sa aduci tu personal unei asociatii o imagine negativa ! daca esti avocatul avps scrie acolo ce ai de spus .dupa cum vezi aici nu a discutat nimeni negativ despre nici o asociatie din bihor. te rog sa ramai la discutii prinvind pescuitul in bihor .ce faci tu domnule este trecut de pregatirea ta ,membri pescuitbihorforumgratuit.ro discuta despre ce vor ,DAR !!! NU ADUC VERDICT,VERDICTE UNEI ASOCIATII FIE EA CUM ESTE BUNA SAU REA PENTRU PESCARUL BIHOREAN !!! PRIVIND INFORMATIILE DESPRE POSIBILITATEA PRACTICARII PESCUITULUI IN BIHOR ! LASA CA PESCARII DIN BIHOR SA DECIDA EI PERSONAL UNDE DORESC SA FIE MEMBRI ! FIECARE DUPA BUZUNARUL LUI !
...NU SE FACE NICI O RECLAMA DRAGA D-LE HANUMAN...ACEST TOPIC A FOST DESCHIS PT A SE DISCUTA DESPRE ACEASTA ASOCIATIE...UNDE AI VAZUT TU AICI RECLAMA Question Question Question Question Question ....SI DACA ERA PINA ACOLO TREBUIA MUTATE POSTARILE LA TOPICUL RESPECTIV...DAR AU FOST POSTATE AICI SI CU SCOP ANUME...CHIAR EU I-AM EXPLICAT LUI YULYAN 33 CARE ESTE DIFERENTA SI CE TREBUIE EXPLICAT CELOR CARE NU STIU CUM STA CU CONCESIONAREA Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation ...IAR AM TRECUT LA STERGEREA DE POSTARI Question Question Question Question Question Question Question FOARTE FRUMOS NE STA...CE SA ZIC... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty AVPS LIvada

Mesaj  Hanumanfish Dum Ian 31, 2010 5:38 pm

BINE ZICI YULYAN DESPREE AVPS LIVADA ! DE CE CREZI DUMNEATA CA STII TU BINE CE ESTE SI CINE CE ARE ! ESTI CUMVA AVOCAT ? A FOST VORBA CA NU SCRIEM NIMIC ADUCATOARE DE IMAGINE NEGATIVA ! FARA SA STII DUMNEATA CINE CE ACT ARE ! DACA AJVPS A COMUNICAT IN ZIAR CREZI CA NU ARE BAZA ? CE ZICI DOMNULE ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  yulyan33 Dum Ian 31, 2010 5:45 pm

Faptul ca reproduci ce gasesti pe o pagina web este interzis? Nu eu am scris intra pa pagina pe care am dat-o ca si sursa si citeste ce scrie acolo
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty AVPS LIvada

Mesaj  Hanumanfish Dum Ian 31, 2010 5:49 pm

CINE CE A STERS ? ACUM CITESC !
YULYAN SI SSEBI CHIAR CREDETI ca ,cu aceste discutii fie ele cum sunt ajutam pescarul din bihor ? iara se discuta depsre x si y care este corect si cinstit ...oameni buni ! asociatiile trebuie sa SERVEASCA pescarii si nu invers !!!
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ssebastian Dum Ian 31, 2010 6:02 pm

Hanumanfish a scris:CINE CE A STERS ? ACUM CITESC !
YULYAN SI SSEBI CHIAR CREDETI ca ,cu aceste discutii fie ele cum sunt ajutam pescarul din bihor ? iara se discuta depsre x si y care este corect si cinstit ...oameni buni ! asociatiile trebuie sa SERVEASCA pescarii si nu invers !!!
MDA...EU M-AM STERS PE "DOS"
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  yulyan33 Dum Ian 31, 2010 6:11 pm

@hanumanfish nu mi-ai raspuns la intrebare, inca astept raspunsul
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty AVPS LIvada

Mesaj  Hanumanfish Dum Ian 31, 2010 6:24 pm

@yulyan nu ai facut nimic rau , dar ai postat ceva scris, nu de tine ! ca si informatie nu o putem numi ! mai mult este de ordinul aducerii unei imagini negative a unei asociatie din bihor ,eu imi mentin intrebarea ! daca nu are aceasta asociatie act doveditor(contract)pentru acest canal colector de ce a comunicat in ziar ? cu stampila si samnutura ....parerea mea ca si pescar ! pentru ca in aceasta calitate (si aceasta ) un comunicat din ziar se poate ataca prin istanta !!! eu zic ca sa nu ne bagam noi in politica asociatiilor. pescarul are tot dreptul yulyan* sa aleaga varianta cea mai buna pentru el ! pescarul nu patronul ! unei sc .asa vad eu treaba .
ps: nu ma supar pe tine ca nu am de ce ! Very Happy
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ssebastian Dum Ian 31, 2010 6:37 pm

Hanumanfish a scris:@yulyan nu ai facut nimic rau , dar ai postat ceva scris, nu de tine ! ca si informatie nu o putem numi ! mai mult este de ordinul aducerii unei imagini negative a unei asociatie din bihor ,eu imi mentin intrebarea ! daca nu are aceasta asociatie act doveditor(contract)pentru acest canal colector de ce a comunicat in ziar ? cu stampila si samnutura ....parerea mea ca si pescar ! pentru ca in aceasta calitate (si aceasta ) un comunicat din ziar se poate ataca prin istanta !!! eu zic ca sa nu ne bagam noi in politica asociatiilor. pescarul are tot dreptul yulyan* sa aleaga varianta cea mai buna pentru el ! pescarul nu patronul ! unei sc .asa vad eu treaba .
ps: nu ma supar pe tine ca nu am de ce ! Very Happy
...NU CRED CA YULYAN A POSTAT CEVA GRESIT FIECARE POSTEAZA LINK-URI PE ACEST FORUM... CE A POSTAT GRESIT?...NIMIC...EU I-AM EXPLICAT CE SI CUM ESTE CU PESCUITUL SI CONCESIONAREA...SI HOP....AI INCEPUT SA STERGI CE A POSTAT...NU CRED CA A JIGNIT PE NIMENI CU POSTAREA LUI , SINT O GRAMADA DE AICI DE PE FORUM CARE FAC TRIMITERE PRIN LINK-URI LA UN ANUME SUBIECT...SI ORICUM LINK-UL ARE CATRE APS LIVADA ASA CUM SI ACEST TOPIC ESTE ADRESAT TOT APS LIVADA...PROBLEMA UNDE ESTE?
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty AVPS LIvada

Mesaj  Hanumanfish Dum Ian 31, 2010 6:43 pm

EU I-AM RASPUNS LUI ...NU TIE TI-A FOST ADRESATA RASPUNSUL ...VEZI CE SCRIU AICI RRRAAASSSSSPUNNSSSSS !!!! INSEAMNA CA YULYAN MA INTREBAT PE MINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NU PE TINE !!!! IN ACEL RASPUNS NU FUGIREAZA NICI DECUM NUMELES SSSEEEBBIIII ..ERTED .COMPRENDE ? DE CE TE BAGI ..ESTI CUMVA CE ? EU NU MA BAG IN RASPUNSURILE TALE !!! MAI ALES DACA SUNT CERUTE !!! CE ZICI ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ssebastian Dum Ian 31, 2010 6:45 pm

Hanumanfish a scris:EU I-AM RASPUNS LUI ...NU TIE TI-A FOST ADRESATA RASPUNSUL ...VEZI CE SCRIU AICI RRRAAASSSSSPUNNSSSSS !!!! INSEAMNA CA YULYAN MA INTREBAT PE MINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NU PE TINE !!!! IN ACEL RASPUNS NU FUGIREAZA NICI DECUM NUMELES SSSEEEBBIIII ..ERTED .COMPRENDE ? DE CE TE BAGI ..ESTI CUMVA CE ? EU NU MA BAG IN RASPUNSURILE TALE !!! MAI ALES DACA SUNT CERUTE !!! CE ZICI ?
...EU SINT REVOLTAT PT CA I-AI STERS POSTARILE LUI...ATIT...CIAO
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty AVPS LIvada

Mesaj  Hanumanfish Dum Ian 31, 2010 6:46 pm

SSEBI uite asta este adresata tie personal , eu am scris ca nu am nimic cu omul de ce crezi tu ca trebuie sa te bagi daca eu sunt intrebat ? CARE ESTE PROBLEMA ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Nagy Victor Dum Ian 31, 2010 6:48 pm

Hai sa mergem mai departe , omul a avut o nelamurire si a vrut sa primeasca un raspuns , poate vrea sa-si faca permisul si inca nu s-a hotarit la care asociatie sa se inscrie , toti ne-am inscris pe asemenea siteuri pentru a primi cit mai multe informatii si nu pt. a ne certa din orice gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty AVPS LIvada

Mesaj  Hanumanfish Dum Ian 31, 2010 6:56 pm

@ VICTOR eu nu ma cert ,doar imi mentin postura si dreptul de a raspunde cuiva daca sunt intrebat si rugat sa raspund !
parerea mea in continuare este : NU SUNTEM NOI IN ASA MASURA SA VORBIM NEGATIV DEPSRE AVPS LIVADA,AQUA CRISIUS SAU AJVPS SI ALTE ASOCIATII !!! DACA NU NE PLACE DE CAREVA NE MUTAM SI ASTA BASTA !!! FIECARE CUM VREA AM VAZUT PESCARI CARE AU DE TOATE 3 ..CE ZICETI ? EXACT ACEST DREPT TREBUIE LASAT SA FIE LA LIBERA ALEGERE FARA INFLUENTE !!! SUBTILE CARE NU AU NICI O BAZA !!!
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  yulyan33 Dum Ian 31, 2010 7:00 pm

@hanumanfish nu pot sa iti raspund la ceea ce ai intrebat tu. De aceea am si dat sursa , pentru a nu crede lumea ca eu am scris asta
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Ionut Erdeli Dum Ian 31, 2010 7:22 pm

@hanumanfish! Yulian33 nu a gresit cu nimica! Si eu am citit postarea respectiva pe situl Livada si urma sa o postez eu, doar ca el mi-a luat-o inainte! Omul a pus linkul, a scris citat la sfarsit ... daca ma intrebi pe mine nu a facut nimic gresit! Nu a comentat in nici un fel acele afirmatii, pur si simplu a dorit sa se informeze in legatura cu acea postare!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty AVPS LIvada

Mesaj  Hanumanfish Dum Ian 31, 2010 7:50 pm

@yulyan .. vad ca stii tu !!! Very Happy vezi asa este corect ,sa lasam pescarul sa aleaga dupa priceperea si buzunarul lui,in postarea respectiva trebuie sa recunosti ca exista acel rand.(care critica ) .. ne-am inteles toti ca nu mai aducem stiri fara criterii si argumente serioase, privind asociatiile din Bihor.Noi forumistii trebuie sa servim principiile de baza referitor la practicarea pescuitului ,si aducerea solutiilor in a imbunatatii pescuitul regulamentar ,asa stiu ca se vorbea de educare,mentinerea curateniei,darea de pilda prin fapte,stiluri,monturi,locuri,si altele . nu atac la vreo asociatie!
Ps: Nu servesc nici o reclama(negativa) din partea asociatiilor .fiind moderator nu sunt de acord cu o informatie venita de la .x..spre .zy...pentru subtila incercare de a atrage simpatia pescarilor . informatiile trebuie sa fie de ordin informativ, si anume taxe,locuri,posibilitati,reguli privind oferta pentru practicarea pescuitului sportiv a unei asociatii fiind discutia despre avps livada sunt,suntem obligati sa nu declansam intre pescari o discutie care oricum se va discuta sau se va dovedi la nivel de asociatii in urmatoarele 2 luni . , nu avem voie ca si *pescuitbihor* sa dezinformam pescarul bihorean !!! .avem aici pe forum un om TIBI CPO. care sigur va sta la dispozitie in cazul in care aveti nelamuriri.
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  yulyan33 Dum Ian 31, 2010 8:09 pm

@hanumanfish nici nu urmaresc sa dezinformez pe cineva, din contra vreau sa fie o transparenta asociatiilor din judet, ceea ce nu cred ca se va realiza de catre nici o asociatie.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AVPS Livada - Pagina 3 Empty Re: AVPS Livada

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum